Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 19-08-17 14:55 #1
    Προεπιλογή Βοηθεια Διατροφης με δυνατοτητα μπλεντερ
    Καλησπερα στο φορουμ.
    Εχω το εξης προβλημα: Λογο δουλειας με ασχημο ωραριο
    ( 2 με 7 απογευμα και 12 το βραδυ μεχρι 7 ) δεν μπορω να ακολουθησω
    διατροφη. Δεν υπαρχει χρονος για μαγειρεμα και η αληθεια ειναι δεν
    υπαρχει και πολυ ορεξη για φαι. Το μεσημερι μονο που οταν ξυπναω
    κανω περιπου μιση ωριτσα λιγη γυμναστικη ( βαρυ, κοιλιακους, καμψης,
    και λιγο σε ενα οργανο το total gym ). Προσφατα λοιπον αγορασα εναν
    αποχυμωτη, ενα μπλεντερ και μια πρωτεινη Scitec Super 7
    ωστε να μπορεσω λιγο να ανακτησω δυναμεις γιατι νιωθω αρκετα
    αδυναμος. Σκοπος μου ειναι η γραμμωση, καυση λιπους και ανακτηση δυναμεων. Αν μπορεις καποιος να με συμβουλεψει και να προτεινει
    γευματα στο μπλεντερ η και γευματα που δεν απαιτουνε μαγειρεμα
    ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-08-17 15:33 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε με 12 ωρες δουλεια προλαβαινουμε να μαγειρεψουμε να παμε γυμναστηριο κανα 2ωρο ,εσυ με μισηωρη γυμναστικη στο σπιτι και καθισιο φαϊ εχεις προβλημα. Αν θες αποτελεσματα στρωσου λιγο και κανε το απαραιτητο , απλα οργανωσε τη μερα/νυχτα σου ,για να προλαβαινεις..
    Καυση λιπους υποθερμιδικη διατροφη , αν σε ενδιαφερει να βαλεις και κανα μυ χωρις να μαγειρεψεις δυσκολα να γινει. Μπορεις να παιρνεις απεξω καπου μαγειρεμενα αμα ειναι κοτοπουλα κτλπ, αυτο μαλλον θα'ναι το καλυτερο που θα σε βολεψει κι εσενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-08-17 16:06 #3
    Προεπιλογή
    Φιλε @TheWorst δεν ειναι μονο 12 ωρες δουλεια ειναι παραπανω. Πχ σημερα δουλευω απο τις 10 το πρωι μεχρι 7 απογευμα και μετα 12 το βραδυ μεχρι πρωι. Αυριο το ιδιο πραγμα. Ενταξει δεν ψαχνω να κανω και καυση λιπους, γραμμωση. Εστω και ενα με την ευκολια χρησης μπλεντερ και οχι και πολυ μαγειρεμενου φαγητου θα με διευκολυνε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-08-17 17:44 #4
    Προεπιλογή
    Φίλε μου καλησπέρα, με όλο το θάρρος αλλά όπως κι αν είναι το ωράριο σου, βρες χρόνο και οργάνωσε όσο μπορείς τη διατροφή σου.
    Είμαι 41 ετών, εργάζομαι από τις 8 το πρωί έως τις 8-9 το βράδυ. Έχω οικογένεια, 2 παιδιά με ο,τι υποχρεώσεις συνεπάγεται κι αυτό, βρίσκω χρόνο όμως για προπόνηση 1 με μιάμιση ώρα το βράδυ και καπάκι σπίτι μαγείρεμα τα φαγητά μου για την επόμενη μέρα!
    Το ωράριο που αναφέρεις είναι απάνθρωπο δυστυχώς αλλά δε πιστεύω να το έχεις 7 μέρες την εβδομάδα!
    Μαγείρευε μια ή δυο φορές την εβδομάδα για τη μισή ή όλη την εβδομάδα και βάζε τα κατάψυξη.
    Με μπλέντερ δε φτιάχνεις διατροφή.
    Μάλλον φτιάχνεις αλλά το να πίνεις κάτι δεν έχει νόημα, καθώς στο μισάωρο θα πεινάς και θα τρως κάτι και ξεφεύγεις στις θερμίδες χωρίς να το πάρεις χαμπάρι!
    Απάντηση με παράθεση