Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 27-08-17 01:09 #1
    Προεπιλογή Νέος στα συμπληρώματα
    Καλησπέρα παιδιά. Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 19 χρονών.Όντας νέος στο χώρο των συμπληρωμάτων χρειάζομαι τα φώτα σας. Είμαι στο χώρο της γυμναστικής 2 μησί με 3 χρόνια. 2 χρόνια περίπου καλλισθενική και ένα χρόνο βάρη κατα κύριο τρόπο εκγύμνασης με λίγο καλλισθενική κατα καιρούς. Πριν ένα χρόνο (Οκτώμβριο του 16) ξεκίνησα το γυμναστήριο στα 80 κιλά. Τελείωσα τη περίοδο του όγκου 7 μήνες μετά στα 98 κιλά (μάιος του 17) και από εκεί μέχρι τωρα στα τέλη αυγούστου μπήκα σε περίοδο χάσιμο λίπους με επιτυχία πιστεύω, μιας και κατάφερα να χάσω 9 κιλά περίπου σιγά σιγά σε περίοδο σχεδόν 4 μηνών και να πέσω στα 89. Μιας και πέρυσι η διατροφή μου βασιζόταν καθαρά σε φαγητό και δεν έπαιρνα καποιο συμπλήρωμα πρωτεινής εβάλα αρκετό βάρος,αφού κυνηγώντας να καλύψω τις ημερίσιες ανάγκες μου σε πρωτεινη,υδατάνθρακα και λιπίδια έπαιρνα και αρκετές θερμίδες. Ο σκοπός μου και φέτος είναι ο ίδιος αλλά φέτος χρειάζεται να προσέξω ποιο πολύ με την πρόσληψη βάρους και να μην ξεπεράσω πολύ τα όρια.(1.83 ύψος) Έτσι θέλω να ξεκινήσω ένα συμπλήρωμα για την πρόσληψη της πρωτείνης και την ομαλή αύξηση στα κιλά μου. Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει σε δύο. Την κλασσική Gold Standard της ON και την Whey της Myprotein. Ποια θα συνιστούσατε εσείς? Κάποια άλλη εξλισου καλή με όσο το δυνατό καλύτερη αναλογία σε τιμή-μέγεθος και γραμμάρια πρωτείνης? Χωρίς πολύ υδατάνθρακα και λιπίδια. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα. Καλά Gains
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-17 10:18 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Η Gold έχει μια σταθερή αξία, αν και ένα μέρος της τιμής της αντιστοιχεί στο Marketing γιατί τόσα χρόνια ειναι στην κορυφή των πωλήσεων, αρα και διαφημίσεις που κοστίζουν.Είναι όμως πλήρως αξιόπιστη.
    Η ΜΥP είναι αρκετά πιο φθηνή. Πιο φθηνές πρώτες ύλες, λιγότερη διαφήμιση που καθορίζουν την τελική τιμή.
    Πάντως έχουν υδατάνθρακες και λιπαρά, αλλά όχι σε ποσότητες που να σε ανησυχήσουν.
    Εναλλακτικές πολλές, πάρα πολλές, σε σημείο να σε πελαγώσουν. Δες το section Πρωτεϊνες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-17 11:06 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Διάβασα διαφορα σε αυτο το θέμα. Και μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Αφού σχεδόν με τα ίδια λεφτά θα πάρω την διπλάσια ποσότητα απο την MYP από την Gold. Που χάνω; Σε θέμα ποιότητας; Εχει καλύτερη απορρόφηση η Gold με αποτέλεσμα στο τελικό outcome να έχω πάνω κατω τα ίδια πράγματα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-08-17 11:32 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Έχω απαντήσει ήδη, τώρα ο καθένας με το πορτοφόλι του κάνει την καλύτερη επιλογή καθώς φυσικά το δίλημμα δεν είναι μεταξύ μονο αυτών των 2.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-17 11:59 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολυ γις απαντήσεις! Θα το ψάξω καλύτερα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση