Θέμα: my program

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 54
  1. 05-09-17 15:11 #31
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα αυτη τη περιοδο κανω σπλιτ 5 ημερων με τα χερια μονα τους (συν γαμπες κοιλιακους και διαδρομο)
    γενικα εχω δοκιμασει τα παντα και δεν απορριπτω κανενα ειδος προπονησης και αλλαζω ανα περιοδους
    για εναν αρχαριο θα προτεινα σπλιτ 4 προπονησεων με 5 προπονησεις τη βδομαδα
    παραδειγμα δευτερα στηθος τρικεφ
    τριτη πλατη δικεφ
    τεταρτη ποδια
    πεμπτη ωμους
    σαββατο στηθος τρικεφ
    δευτερα πλατη δικεφ
    και παει λεγοντας

    ετσι καθε βδομαδα βγαινει μια διπλη προπονηση κυκλικα μεχρι να αρχισει να σχηματιζεται το σωμα του και να δουλεψει πιο εξειδικευμενα
    αλλα αυτα ειναι πολυ γενικα δεν υπολογιζουμε βασικους παραγοντες οπως ποσο χρονο εχει ο καθενας τι δουλεια κανει τι ωρα πηγαινει ποιος ειναι ο στοχος του κλπ

    νταβμαν η δυναμη ειναι αμεσα συνδεδεμενη με το σωματικο βαρος
    στο χωρο του bodybuilding που συνηθως παιζεις ογκο γραμμωση η δυναμη αλλαζει ανα περιοδους αρκετα
    Εγω δεν παιζω volume training γ@μαω και δερνω ολο τον χρονο.
    Τωρα για τα αλλα που λες , βαριεμαι να σχολιασω, ας μιλησει κανας αλλος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-09-17 15:30 #32
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Εγω γελαω παντως στα γυμναστηρια με τυπους σαν και σενα για να γινω και λιγο κακος , καθομαι και παιζω αυγουστιατικα 200 κιλα μονες αρσεις και με κοιτανε τυποι διπλασιοι σε μεγεθος απο μενα με μισο ματι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-09-17 16:24 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα αυτη τη περιοδο κανω σπλιτ 5 ημερων με τα χερια μονα τους (συν γαμπες κοιλιακους και διαδρομο)
    γενικα εχω δοκιμασει τα παντα και δεν απορριπτω κανενα ειδος προπονησης και αλλαζω ανα περιοδους
    για εναν αρχαριο θα προτεινα σπλιτ 4 προπονησεων με 5 προπονησεις τη βδομαδα
    παραδειγμα δευτερα στηθος τρικεφ
    τριτη πλατη δικεφ
    τεταρτη ποδια
    πεμπτη ωμους
    σαββατο στηθος τρικεφ
    δευτερα πλατη δικεφ
    και παει λεγοντας

    ετσι καθε βδομαδα βγαινει μια διπλη προπονηση κυκλικα μεχρι να αρχισει να σχηματιζεται το σωμα του και να δουλεψει πιο εξειδικευμενα
    αλλα αυτα ειναι πολυ γενικα δεν υπολογιζουμε βασικους παραγοντες οπως ποσο χρονο εχει ο καθενας τι δουλεια κανει τι ωρα πηγαινει ποιος ειναι ο στοχος του κλπ

    νταβμαν η δυναμη ειναι αμεσα συνδεδεμενη με το σωματικο βαρος
    στο χωρο του bodybuilding που συνηθως παιζεις ογκο γραμμωση η δυναμη αλλαζει ανα περιοδους αρκετα
    Τι εννοείς ποιο εξειδικευμένα??Για έναν αρχάριο ας πούμε δεν θα ήταν καλύτερα ένα full body η κυκλικό και μετά να μπει στα σπλιτ σαν ποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-09-17 16:24 #34
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    κ εις ανώτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-09-17 16:28 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς ποιο εξειδικευμένα??Για έναν αρχάριο ας πούμε δεν θα ήταν καλύτερα ένα full body η κυκλικό και μετά να μπει στα σπλιτ σαν ποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα?
    Η απλα novice full body και μετα concurrent full body

    Davman αυτο δεν χρειαζοταν
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-09-17 16:43 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απλα novice full body και μετα concurrent full body

    Davman αυτο δεν χρειαζοταν
    Χαχαχα ioannis full ενάντια στα σπλιτ...

    Εγώ ξεκινάω μετά από 15 μέρες ξεκούραση και σκέφτομαι πως να ξεκινήσω ..Ειδα Καλά αποτελέσματα με το full body αλλά μου αρέσει το σπλιτ περισσότερο..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jjohny : 05-09-17 στις 16:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-09-17 18:47 #37
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ εις ανώτερα
    Κοιταξε δεν εχω τον καλυτερο χαρακτηρα το ξερω. Αλλα εχω βαρεθει να βλεπω στα γυμναστηρια τον καθε ασχετο παραλιακια να την βλεπει.

    Τους αγωνιστικους bodybuilders σε καλο επιπεδο τους σεβομαι, αμα ειχε λεφτα το αθλημα μπορει να ειχα μπει σε πειρασμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-09-17 19:07 #38
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    βασικα θα σταματησω να ποσταρω κιολας γιατι δεν εχω καθολου υπομονη και δεν εχω και να προσφερω και τιποτα.

    Αμα στο μελλον φτασω σε καλο επιπεδο , μπορει να ποσταρω τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-09-17 19:57 #39
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Με τύπους σαν κι εμένα?
    Με ξέρεις μήπως?
    Μήπως καλό θα ήταν να σέβεσαι τη προσπάθεια του αλλουνού και όχι να γελάς? Μήπως αυτός ο τύπος που περιγράφεις και γελάς ασχολείται με pl?
    Μήπως όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια?
    Μήπως θες να μας δείξεις το σούπερ ντουπερ αποτέλεσμα που έχεις εσύ παντογνωστη του αθλήματος?

    Ή ειρωνεία είναι ότι εσύ συμφωνείς μαζί μου στο να μη μηδενιζουμε τα σπλιτ

    Και για να κάνω μια σούμα γιατί η συζήτηση ξεφεύγει δεν συγκρίνα πουθενά την αποτελεσματικότητα του ενός προγράμματος με το άλλο ούτε είπα μη κάνει κανείς φουλ μποντυ
    Ή γνώμη μου είναι ακριβώς αυτή που έγραψε και ο the worst πιο πίσω

    Στο εξειδικευμένο γράψτε λάθος εξοατομικευμενενο ήθελα να γράψω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-09-17 05:49 #40
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τύπους σαν κι εμένα?
    Με ξέρεις μήπως?
    Μήπως καλό θα ήταν να σέβεσαι τη προσπάθεια του αλλουνού και όχι να γελάς? Μήπως αυτός ο τύπος που περιγράφεις και γελάς ασχολείται με pl?
    Μήπως όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια?
    Μήπως θες να μας δείξεις το σούπερ ντουπερ αποτέλεσμα που έχεις εσύ παντογνωστη του αθλήματος?

    Ή ειρωνεία είναι ότι εσύ συμφωνείς μαζί μου στο να μη μηδενιζουμε τα σπλιτ

    Και για να κάνω μια σούμα γιατί η συζήτηση ξεφεύγει δεν συγκρίνα πουθενά την αποτελεσματικότητα του ενός προγράμματος με το άλλο ούτε είπα μη κάνει κανείς φουλ μποντυ
    Ή γνώμη μου είναι ακριβώς αυτή που έγραψε και ο the worst πιο πίσω

    Στο εξειδικευμένο γράψτε λάθος εξοατομικευμενενο ήθελα να γράψω
    Ασε μας ρε φιλε στο πονο μας , ηρθες μετα απο 13 χρονια προπονησης να μας πεις οτι τα σπλιτ 5 ημερων με χερια μονα τους ειναι για προχωρημενους.
    Εγω δεν εχω κανενα αποτελεσμα , ασχολουμαι με την zumba σε πρωταθλητικο επιπεδο αυτη την περιοδο.
    Το γελαω το παιρνω πισω οκ γιατι ηταν ακομψο.
    Αλλα μην μας τρελανεις ποια δυναμη κανει κυκλους και χαζομαρες , εκτος αμα μιλας για αλλους κυκλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-09-17 06:12 #41
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Θα σου δωσω και μια συμβουλη, μην αγχωνεσαι με τι προγραμμα θα ακολουθησεις.
    Οτι και να κανεις θα πιασει , εχεις καλα γονιδια , εχω διαισθηση και πεφτω μεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-09-17 12:27 #42
    Προεπιλογή
    επειδη βλεπω ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα
    να σας πω το προγραμμα που ακουλουθω εδω και 2 βδομαδες ειδη
    δευτεραush1:πιεσεις παγκου , πιεσεις επικληνη με αλτηρες, βυθησεις, πιεσεις ωμων ορθιος,γαλλικες, πλαγια ανοιγματα ωμων , κοιλιακους (ολα 3χ8 εκτος κοιλιακων)
    τριτηull1:ελξεις , ελξεις τροχαλιας κλειστη λαβη, κωπηλατικη με μπαρα , τ-μπαρ ροου , καμψεις μπαρας, larry scott στο μαξιλαρακι , ραχιαιους , τραπεζια( 3χ8)
    τεταρτη:legs:σκουατ,προβολες,πρεσσα, εκτασεις τετρακεφαλων,εκτασεις μηριαιων δικεφαλων, γαμπες , κοιλιακους (ολα 3χ8 εκτος κοιλιακων)
    πεμπτηush2:πιεσεις ωμων , πιεσεις ισιο παγκο με αλτηρες, πιεσεις επικληνη με αλτηρες, βυθησεις, πιεσεις τροχαλιας με ισια μπαρα για τρικεφαλους , πλαγια ωμους σουπερσετ με χαμηλο κροσ οβερ ( 3χ8)
    παρασκευηull2: ελξεις , ελξεις κλειστη λαβη τροχαλια , κωπηλατικη μπαρα, τ-μπαρ ροου, facepulls, καμψεις μπαρας, αυτοσυγκεντρωσης , ραχιαιους , κοιλιακους (ολα 3χ8 εκτος κοιλιακων)


    μεχρι στιγμης αρκετα καλο μου φαινεται , λιγοτερα doms , σταδιακα αυξανω κιλα σε ολες τις ασκησεις και εχει αρκετη ενταση μιας κ μ αρεσει να κανω μικρα διαλειμματα και μου διαρκουν καπου στα 45 λεπτα οι προπονησεις .
    πως σας φαινεται ετσι οπως ειναι διαμορφωμενο τωρα? ( να πω οτι κανω 1 χρονο γυμναστηριο με 5ημερο σπλιτ μιας μυικης, και πιο πριν απλα επαιζα ποδοσφαιρο και εκανα κυριολεκτικα οτι να ναι στο τζιμ επισης εβαλα απο τον προηγουμενο αυγουστο μεχρι σημερα ακριβως 16 κιλα) .
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-09-17 12:58 #43
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Βγαλε τις προβολες και βαλες ρουμανικες αρσεις 'η με τεντωμενα ποδια.
    Δεν ειναι αναγκη να παιζεις φλατ 8 επαναληψεις , κανε καμια πυραμιδα του στυλ 10-8-6-4
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-09-17 13:51 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαλε τις προβολες και βαλες ρουμανικες αρσεις 'η με τεντωμενα ποδια.
    Δεν ειναι αναγκη να παιζεις φλατ 8 επαναληψεις , κανε καμια πυραμιδα του στυλ 10-8-6-4
    αυτο που ειπες με την πυραμιδα θα το δοκιμασω σιγουρα , αλλα για τις αρσεις , επειδη δεν εχω καποιον να μου δειξει την τεχνικη και η αληθεια ειναι φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κ@ και εχω θεματα , αν κανω bulgarian split ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-09-17 15:41 #45
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrkoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που ειπες με την πυραμιδα θα το δοκιμασω σιγουρα , αλλα για τις αρσεις , επειδη δεν εχω καποιον να μου δειξει την τεχνικη και η αληθεια ειναι φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κ@ και εχω θεματα , αν κανω bulgarian split ?
    οχι θες μια καλη ασκηση για μηριαιους δικεφαλους, βαλε τον scott herman sto youtube το 99% των ασκησεων τις εκτελει πολυ καλα.
    Και μην ακους αυτους που λενε για 7 ημερες αναρρωση, κανω προπονησεις σε εξευτελιστικο επιπεδο μονο ποδια εχω καταφερει να πιαστω 7 ολοκληρες ημερες.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία