Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 03-09-17 16:46 #1
    Προεπιλογή Σκόνη κακάο ως...
    Μπας και έχει δοκιμάσει κανείς σκόνη κακάο (nesquik,cautonic etc) ως μεταπροπονητικο υδατάνθρακα;
    Γενικά στα 100γρ προϊόντος έχει 75γρ υδατ. +ότι περιέχει και αρκετές βιταμίνες+μέταλλα σε σχετικά καλές ποσότητες.
    Το δοκιμαζω εδώ και καμία βδομάδα μίας και ξέχασα να βάλω στην τελευταία παραγγελία, αλλά από την δεξτρόζη κλπ που δεν έχει κάτι μου φαίνεται καλή λύση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-09-17 19:54 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Μία μέρα που τα τσέκαρα super market νομίζω είχα καταλήξει σε καοτόνικ και απο άποψη τιμής αλλά και συστατικών...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-09-17 20:43 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Καλυτερα ρυζι , ρυζογκοφρετα να φας . Γενικα δε ξερω γιατι χρειαζεσαι τη ζαχαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-09-17 22:30 #4
    Προεπιλογή
    Το προτιμάω σε μικρή ποσότητα (10g το πολυ την ημέρα) μαζί σε κάποιο ρόφημα με γάλα και μπανάνα πχ. Οχι σοκολάτα,καθαρή σκόνη κακάο. Μιας και δεν περιέχει πολυ ζάχαρη και πολλές θερμίδες αλλά περιέχει ακόμη και κάποιο σεβαστό ποσο πρωτεΐνης,καφεΐνης και μαγνησίου. Πιστεύω άμα δεν κανεις κατάχρηση ειναι ένα καλό πρόσθετο στην διατροφή σου.(φυσικά άμα δεν έχεις θέμα στην πρόσληψη ζάχαρης-έστω και σε μικρή ποσότητα)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-09-17 10:26 #5
    Προεπιλογή
    Πόσο ρύζι να φάω πια;
    Χρειάζομαι έξτρα υδατάνθρακα μιας και θέλω να ανεβάσω το σ.β. και προσπαθώ η μεγαλύτερη ποσότητα να είναι γύρω από την προπόνηση,1ωρα μετα εχω γεύμα με βρασμένο ρύζι 350γρ,πιο πριν έχω πρωινό -βρωμη.
    Οπότε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-09-17 12:39 #6
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    E άρα νεσκουικ, χέμο κλπ είναι μια χαρά γι αυτό που θες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-09-17 14:13 #7
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Πιες ενα Σταμο ή Φαρμα Κουκακη...να το ευχαριστηθεις.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-09-17 14:19 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strong(er) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο ρύζι να φάω πια;
    Χρειάζομαι έξτρα υδατάνθρακα μιας και θέλω να ανεβάσω το σ.β. και προσπαθώ η μεγαλύτερη ποσότητα να είναι γύρω από την προπόνηση,1ωρα μετα εχω γεύμα με βρασμένο ρύζι 350γρ,πιο πριν έχω πρωινό -βρωμη.
    Οπότε
    οσο χρειαζεται φιλε , καποιοι φτανουν 800 γρ 1 κιλο ρυζι τη μερα ωμο (δλδ βρασμενο οπως το μετρας εσυ 2.5 κιλα καπου) και βρωμη εκτος αυτου . Αλλα αν το βαριεσαι τρωγε αλλο , πηγες υ/ων οσο γουσταρεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-09-17 16:27 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο χρειαζεται φιλε , καποιοι φτανουν 800 γρ 1 κιλο ρυζι τη μερα ωμο (δλδ βρασμενο οπως το μετρας εσυ 2.5 κιλα καπου) και βρωμη εκτος αυτου . Αλλα αν το βαριεσαι τρωγε αλλο , πηγες υ/ων οσο γουσταρεις
    Φυσιολογικοί ρε συ;
    Δεν νομίζω.
    Θα έβαζα βρώμη αλλά εκτός του ότι θέλω κάτι πιο άμεσης αφομοίωσης, αν θυμάμαι καλά η βρώμη μετά από κάποια ποσότητα έχει αρνητικό αντίκτυπο.
    Που είναι ο Διονύσης να μας πει;
    Anyway ,συνεχίζω και βλέπουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-09-17 17:56 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strong(er) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο ρύζι να φάω πια;
    Χρειάζομαι έξτρα υδατάνθρακα μιας και θέλω να ανεβάσω το σ.β. και προσπαθώ η μεγαλύτερη ποσότητα να είναι γύρω από την προπόνηση,1ωρα μετα εχω γεύμα με βρασμένο ρύζι 350γρ,πιο πριν έχω πρωινό -βρωμη.
    Οπότε
    Βαλε και κάνα φρούτο και λίγο μελακι και στο πρωινό και στο μεταπροπονητικο ...Επισης μακαρόνια αντί για ρύζι...υπαρχουν επιλογές.. Εγώ όταν θέλω να βάλω τρώω ψωμί ολικής με ταχινομελο στο πρωινό μόνο το πρωινό φτάνει τις 800 θερμιδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-09-17 19:01 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strong(er) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσιολογικοί ρε συ;
    Δεν νομίζω.
    Θα έβαζα βρώμη αλλά εκτός του ότι θέλω κάτι πιο άμεσης αφομοίωσης, αν θυμάμαι καλά η βρώμη μετά από κάποια ποσότητα έχει αρνητικό αντίκτυπο.
    Που είναι ο Διονύσης να μας πει;
    Anyway ,συνεχίζω και βλέπουμε.
    Η βρωμη εχω διαβασει σχετικα με το κρεας και τηνα αφομοιωση πρωτεϊνης τρεχει κατι , κατα ποσον ισχυει ..
    Και φυσιολογικο ειναι για ενα ατομα 110-120 κιλα νατουραλ ποσο να τρωει δλδ.. Εγω που ειμαι σποργιτι και τρωω 600-700 ανετα αν θελω ογκο να βαλω τα οποια ειναι 800-850 γρ ρυζι ωμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-09-17 21:06 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι φυτικες ινες, μπλοκαρουν την αποροφηση των λιπαρων στο εντερο, πραγμα που σημαινει κ μια πιθανη μειωση της τεστο κλπ..αυτο οταν παιρνουμε μεγαλες δοσεις..οποτε γενικα ο,τι εχει φυτικες ινες οπως η βρωμη δεν ειναι το ιδανικο για να ξεφευγουμε σε ποσοτητες οσον αφορα την ημερισια συνιστωμενη των φυτικων ινων..αντε και κατι παραπανω..

    μπορω να καταλαβω καποιον που δεν μπορει να φαει πολυ απο κατι, οταν αυτο ξεφευγει πια σε ποσοτητα..οποτε, η καλυτερη επιλογη ειναι κατι πιο απλο, κ ευκολο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-09-17 22:50 #13
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Για την ακριβεια,σχεδον ο,τιδηποτε παρεις με μεγαλη ποσοτητα φυτικων ινων θα μπλοκαρεις σε σημαντικο βαθμο την απορροφηση του.Ειτε βιταμινες,ειτε λιπαρα κτλ.

    Εμενα με ξεπερναει που σχεδον ολοι τρωνε τα αυγα με μεγαλες ποσοτητες βρωμης(για να μην παθουν χοληστερινη(?))...χανουν ολα τα θρεπτικα συστατικα του κροκου.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-09-17 07:44 #14
    Προεπιλογή
    Με καλυψατε,ο προβληματισμός μου ήταν καθαρά για λήψη μετά από προπόνηση,μέσα στην ημέρα έχω ποικιλία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-09-17 09:42 #15
    Προεπιλογή
    sorry για το οφ τοπικ αλλα να ρωτησω το ενα δεν κανει να το φαμε μαζι με το αλλο τι θα τρωμε στο τελος ρε παιδια?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία