Θέμα: Panhell's Log

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 60
  1. 18-11-17 15:16 #46
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το musli γιατί το βράδυ και όχι το πρωί?Επίσης έχεις υπολογίσει macros; Λίγα μου φαίνονται..γενικα το φαγητό σου..εγω θα σ πρότεινα πίτα βρώμης για πρωί δεν θα καταλάβεις την βρώμη και είναι νόστιμη...οσον αφορά αυτά που σου λένε απλά συνέχισε.. κανεις από αυτούς δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθουμε όσοι το κάνουμε.. Και το κακό είναι ότι επειδή η πλειοψηφία κάνει κάτι νομίζουν ότι είναι σωστό και ότι αυτό που κάνεις εσύ είναι λάθος.. Εγώ προσωπικά όταν τους βλέπω και τρώνε να πινουν και καπνίζουν σαν να μην πω τι,χαίρομαι που κάνω κάτι διαφορετικό και ας λένε ότι θέλουν..
    Σωστή απορία!Τρώω λίγο musli το βράδυ γιατί θέλω και το γλυκάκι μου μέσα στη μέρα!Βλέπεις κάνω και λίγο ευέλικτη διατροφή! Χωρίς πλάκα με πιάνουν λιγούρες το βράδυ πριν πάω για ύπνο και δεν ξέρω τον λόγο!Σαν στόχο έχω βάλει να χάσω άλλα 3 κιλά και μετά μπαίνω στην συντήρηση και στον όγκο (όσο μπορώ τουλάχιστον)!Macros δεν έχω υπολογίσει,το έχει κάνει η διατροφολόγος,αν είναι θα την ρωτήσω!
    Ευχαριστώ για το σχόλιο,το εκτιμώ Οσον αφορά για πίτα βρώμης που μου είπες θα κοιτάξω τις συνταγές από εδώ μέσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-11-17 15:40 #47
    Προεπιλογή
    Είναι πολύ απλή η συνταγή.. Δεν ξέρω εμένα μ φαίνετε σε πιάνουν λιγουρες λόγω πείνας.. Επίσης η πρωτεΐνη σ φαινεται χαμηλά.. Η διατροφολόγος ξέρει ότι γυμναζεσαι εντατικά?Και χίλιες φορές να πάρει μια μπάρα πρωτεΐνης χαμηλή σε υδατάνθρακα πας να ας μουσλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-11-17 20:00 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ απλή η συνταγή.. Δεν ξέρω εμένα μ φαίνετε σε πιάνουν λιγουρες λόγω πείνας.. Επίσης η πρωτεΐνη σ φαινεται χαμηλά.. Η διατροφολόγος ξέρει ότι γυμναζεσαι εντατικά?Και χίλιες φορές να πάρει μια μπάρα πρωτεΐνης χαμηλή σε υδατάνθρακα πας να ας μουσλι
    Το έχω ξανά διαβάσει αυτό που λες (για την πείνα)!Δεν ξέρω,μπορεί να ισχύει!Μέχρι πριν 2 βδομάδες έτρωγα πιο λίγα πράγματα και σε πρωτεϊνη και σε υδατάνθρακα και θέλω να ανέβω σταδιακά στην ποσότητα να δω πως θα με πάει,φοβάμαι μην αρχίσω να παίρνω κιλά πάλι απότομα!Οσο για μπάρα πρωτεϊνης της είπα ότι τρώω και μου τις έκοψε! Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί οι διατροφολόγοι έχουν θέμα με τα συμπληρώματα?Και όταν λέω τρώω μπάρα πρωτεϊνης έπαιρνα τις μπάρες της Nutrend,excelent bar και τις έκοβα στην μέση και έτρωγα για 2 μέρες! (Η διατροφολόγος είναι του γυμναστηρίου,σαφώς ξέρει ότι γυμνάζομαι αλλά να σου πω την αλήθεια είμαι ευχαριστημένος μαζί της μέχρι τώρα)
    Υ.γ Το κλιπάκι αφιερωμένο σε όλους!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-11-17 19:56 #49
    Προεπιλογή
    Λοιπόν,έχουμε και λέμε!Καινούριο πρόγραμμα από σήμερα,δυστυχώς στο γυμναστήριο ακόμα δεν μπορώ να κάνω push-pull leg και μου βγήκε πρόγραμμα για 4 φορές τη βδομάδα!
    Ημέρα Α: Ωμοι,πόδια
    Προθέρμανση 10 λεπτά ποδήλατο
    Κοιλιακοί sit-ups 3 σετ των 12
    Περιστροφικά κράνσις 3 σετ των 12
    Λυγισμένες άρσεις ποδιών 3 σετ των 12
    Κάθετα ψαλίδια 3 σετ των 12
    Ραχιαίοι Μηχανή ραχιαίων 3 σετ των 10
    Ωμοι Εμπροσθολαίμιες έλξεις με μπάρα 3 σετ των 12 (το πρώτο σετ μόνο με τη μπάρα και τα άλλα 2 με 5 κιλά επιπλέον)
    Εκτάσεις με αλτήρα σκυφτός 3 σετ των 12 (με 2,5 κιλά στο κάθε χέρι)
    Πόδια Squat 3 σετ των 12 (μόνο με την μπάρα)
    Εκτάσεις τετρακεφάλων 3 σετ των 12 στα 20-25 κιλά
    Κάμψεις οπισθίων μηριαίων 3 σετ των 12
    Κανονικά είχα και γάμπες στο μηχάνημα αλλά δεν πρόλαβα να κάνω (συγνώμη δεν είχα χρόνο) και αντί περιστροφικά κράνσις είχα sit-ups περιστροφικά αλλά μπόρεσα να βγάλω μόνο 2,γι αυτό συνέχισα με κράνσις!
    Μη μου βγάλετε και αυτό το πρόγραμμα μάπα γιατί μόνο με τα squat και τους κοιλιακούς που έκανα σήμερα δεν θέλω τίποτα άλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-11-17 21:39 #50
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Δεν θα σχολιασω καθολου την επιλογη των ασκησεων και τον διαχωρισμο μυικων ομαδων για δικους μου λογους αλλα να πω καποια πραγματα που μου βγαζουν το ματι.
    Πως μπορεις να κανεις 5 διαφορετικες ασκησεις κοιλιακων πριν κανεις σκουατ και πιεσεις με μπαρα? ( υποθετω οτι εννοεις πιεσεις ohp και εχεις κανει τυπογραφικο ). Σαν σκεψη ειναι απαραδεκτο να εχεις εξασθενησει απο πριν τον κορμο σου ο οποιος χρειαζεται να παραγει απιστευτο εργο σε αυτες τις κινησεις. Που σημαινει λοιπον οτι στις ασκησεις αυτες δεν πιεζεις καθολου τον εαυτο σου. Αντιλαμβανομαι οτι εισαι και καπως μεγαλυτερος δεν εισαι κανας εικοσαρης με ολη την ενεργεια και τεστοστερονη μεσα του. Αλλα μετα απο 2 χρονια γυμναστικης να κανεις σκουατ με αδεια μπαρα ειναι ασυλληπτο. Υποτιμας τον εαυτο σου και τις ικανοτητες σου και το πας υπερβολικα λαου λαου εκτος αν εχεις καποια παθηση που σε κραταει πισω και αγνοω τοτε παω πασο. Πρωτα κανουμε τις δυσκολες/πολυαρθρικες ασκησεις, μετα τις βοηθητικες/accessory ασκησεις και στο τελος πανε οι κοιλιακοι. Δεν μπορεις να εχεις το σκουατ προς το τελος της προπονησης και 5 ασκησεις κοιλιακων στην αρχη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-11-17 09:08 #51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα σχολιασω καθολου την επιλογη των ασκησεων και τον διαχωρισμο μυικων ομαδων για δικους μου λογους αλλα να πω καποια πραγματα που μου βγαζουν το ματι.
    Πως μπορεις να κανεις 5 διαφορετικες ασκησεις κοιλιακων πριν κανεις σκουατ και πιεσεις με μπαρα? ( υποθετω οτι εννοεις πιεσεις ohp και εχεις κανει τυπογραφικο ). Σαν σκεψη ειναι απαραδεκτο να εχεις εξασθενησει απο πριν τον κορμο σου ο οποιος χρειαζεται να παραγει απιστευτο εργο σε αυτες τις κινησεις. Που σημαινει λοιπον οτι στις ασκησεις αυτες δεν πιεζεις καθολου τον εαυτο σου. Αντιλαμβανομαι οτι εισαι και καπως μεγαλυτερος δεν εισαι κανας εικοσαρης με ολη την ενεργεια και τεστοστερονη μεσα του. Αλλα μετα απο 2 χρονια γυμναστικης να κανεις σκουατ με αδεια μπαρα ειναι ασυλληπτο. Υποτιμας τον εαυτο σου και τις ικανοτητες σου και το πας υπερβολικα λαου λαου εκτος αν εχεις καποια παθηση που σε κραταει πισω και αγνοω τοτε παω πασο. Πρωτα κανουμε τις δυσκολες/πολυαρθρικες ασκησεις, μετα τις βοηθητικες/accessory ασκησεις και στο τελος πανε οι κοιλιακοι. Δεν μπορεις να εχεις το σκουατ προς το τελος της προπονησης και 5 ασκησεις κοιλιακων στην αρχη.
    Οσον αφορά την επιλογή των ασκήσεων να σημειώσω ότι είχα ζητήσει μια μέρα μόνο πόδια όπως μου είχε πει και ο Αρης!Δεν ξέρω γιατί με έβαλε να κάνω και ώμους!Επίσης,να σημειώσω 2 χρόνια με διακοπές γυμναστήριο,όχι συνεχόμενα!Και είτε το πιστεύεις,είτε όχι ήταν η πρώτη φορά που έπιασα μπάρα ολυμπιακού τύπου στα χέρια μου!Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να άργησα!Οταν πρωτοξεκίνησα την γυμναστική έκανα squat με πλαστικές μπάρες!Επίσης έκανα ότι μου έλεγε το πρόγραμμα!Μου είχε πρώτα τους κοιλιακούς γι αυτό ξεκίνησα από εκεί!Συνήθως μέχρι τώρα πάντα όταν έκανα γυμναστική τους έκανα στο τέλος!Επίσης έχω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω το μέγεθός του,αρκετά χρόνια,που δεν το έχω ψάξει χαμηλά στον δίσκο και δεν αξίζει να αναφερθώ αφού δεν έχω ασχοληθεί!Νόμιζα ότι το είχα ξεπεράσει διότι δεν πόναγα τον τελευταίο καιρό καθόλου αλλά χτες με τους κοιλιακούς ένιωσα φοβερό πόνο!Και είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξω!Αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που δεν έβαλα κιλά στην μπάρα στα squat!Σαν πρώτη φορά δεν ήξερα πόσα μπορώ να αντέξω!Αλλά και πάλι με έπιασαν γιατί σήμερα με πονάνε τα πόδια μου!Anyway,θα ξέρω από εδώ και πέρα να κάνω τους κοιλιακούς πάντα στο τέλος
    Υ.γ Καλημέρα σε όλους κιόλας
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-11-17 11:32 #52
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Θα σου πω την γνώμη μου.Συνήθως και χωρίς να μιλάω απόλυτα αρχίζουμε τα προγράμματα μας με βάση το μέγεθος της μυικής ομάδας που γυμνάζουμε.O μόνος λόγος να κάνουμε κάτι διαφορετικό ειναι αν θέλουμε να εστιάσουμε παραπάνω σε κάποιο σημείο.Στο πρόγραμμα σου είναι καλό να ξεκινήσεις με πόδια,μετά ώμους και στο τέλος κοιλιακοί και ραχιαίοι.
    Ακόμα όσον αφορά τις ασκήσεις εγώ στους ώμους θα έβαζα και κάποιες εκτάσεις πλάγια.Ο ώμος έχει τρεις μοίρες
    1)τον πρόσθιο δελτοειδή(τον γυμνάζεις στο πρόγραμμα σου με τις εμπροσθολέμιες πιέσεις με μπάρα)
    2)τον πλάγιο δελτοειδή (δεν έχεις κάποια άσκηση όπως εκτάσεις αλτήρων πλάγια)
    3)τον οπίσθιο δελτοειδή (τον γυμνάζεις με τις εκτάσεις αλτήρων σκυφτός)

    Ο λόγος που έλεγα να έχεις τα πόδια μονα τους είναι γιατί τα πόδια χρειάζονται αρκετό όγκο προπόνησης και όχι μόνο 9 σετ.Γιατί δε προσθέτεις στο πρόγραμμα σου καμια πρέσα;

    Τέλος θα ήθελα να αναφερθώ στις επαναλήψεις.Δεν θεωρώ τις 12αρες που έχεις λάθος ωστόσο στην θέση σου για να δυναμώσεις λίγο θα έβαζα σε ορισμένες ασκήσεις καποιες 8αρες.Για παράδειγμα squats,πιέσεις μπάρας για στήθος,κοπιλατικές με μπάρα,εμπροσθολέμιες πιεσεις με μπαρα κλπ) ειναι ασκήσεις που μπορει να φορτώσει κιλά.

    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΙΛΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΑΡΙΣΤΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΘΕ ΑΣΚΗΣΗΣ
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-11-17 13:27 #53
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panhell34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μου βγάλετε και αυτό το πρόγραμμα μάπα γιατί μόνο με τα squat και τους κοιλιακούς που έκανα σήμερα δεν θέλω τίποτα άλλο

    λυπαμαι που θα στο πω αλλα ειναι μαπα

    εχεις 5 ασκησεις κοιλιακων 2 ωμους και 3 ποδια
    νομιζω δε χρειαζεται να πω κατι αλλο

    στο εχω ξαναπει (στο ειπε και ιωαννης) αλλα δε πιεζεις καθολου τον εαυτο σου
    ειναι κριμα
    ασχολεισαι με διατροφη που ειναι το δυσκολο και στα βαρη που ειναι το ευκολο απλα δεν εχεις βαρη
    δωσε το ερεθισμα στο σωμα σου να αναπτυχθει και ασε τις δικαιολογιες τυπου ειμαι αρχαριος εχω καιρο να κανω κλπ
    αυτο που εγραψες σα προγραμμα εγω προσωπικα δε θα το προτεινα ουτε σε καποιον που κανει 1η φορα στη ζωη του προπονηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-11-17 13:40 #54
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Κοιτα εκτος απο τις υπερβολικες ασκησεις κοιλιακων και το γεγονος οτι ειναι πρωτες το προγραμμα δεν ειναι και μαπα. Προσωπικα δεν θα το ακολουθουσα ποτε βεβαια. Εφοσων εχει μεσα squat και ohp που ειναι απιστευτες ασκησεις δεν θα μπορουσε να ειναι ποτε μαπα. Φιλε panhell, σε μια αποπειρα σουλουπωσης κρατησε το πολυ 2 ασκησεις κοιλιακων και βαλτες στο τελος. Και κανε squats>ohp>leg extensions>lateral raises - βαλε και κανα face pull αμεσως μετα - στα αλλα δεν εχει πολυ σημασια η σειρα. Και κανε μια προσπαθεια με προσοχη και σε λογικα πλαισια να χρησιμοποιησεις περισσοτερα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-11-17 13:48 #55
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πω την γνώμη μου.Συνήθως και χωρίς να μιλάω απόλυτα αρχίζουμε τα προγράμματα μας με βάση το μέγεθος της μυικής ομάδας που γυμνάζουμε.O μόνος λόγος να κάνουμε κάτι διαφορετικό ειναι αν θέλουμε να εστιάσουμε παραπάνω σε κάποιο σημείο.Στο πρόγραμμα σου είναι καλό να ξεκινήσεις με πόδια,μετά ώμους και στο τέλος κοιλιακοί και ραχιαίοι.
    Ακόμα όσον αφορά τις ασκήσεις εγώ στους ώμους θα έβαζα και κάποιες εκτάσεις πλάγια.Ο ώμος έχει τρεις μοίρες
    1)τον πρόσθιο δελτοειδή(τον γυμνάζεις στο πρόγραμμα σου με τις εμπροσθολέμιες πιέσεις με μπάρα)
    2)τον πλάγιο δελτοειδή (δεν έχεις κάποια άσκηση όπως εκτάσεις αλτήρων πλάγια)
    3)τον οπίσθιο δελτοειδή (τον γυμνάζεις με τις εκτάσεις αλτήρων σκυφτός)

    Ο λόγος που έλεγα να έχεις τα πόδια μονα τους είναι γιατί τα πόδια χρειάζονται αρκετό όγκο προπόνησης και όχι μόνο 9 σετ.Γιατί δε προσθέτεις στο πρόγραμμα σου καμια πρέσα;

    Τέλος θα ήθελα να αναφερθώ στις επαναλήψεις.Δεν θεωρώ τις 12αρες που έχεις λάθος ωστόσο στην θέση σου για να δυναμώσεις λίγο θα έβαζα σε ορισμένες ασκήσεις καποιες 8αρες.Για παράδειγμα squats,πιέσεις μπάρας για στήθος,κοπιλατικές με μπάρα,εμπροσθολέμιες πιεσεις με μπαρα κλπ) ειναι ασκήσεις που μπορει να φορτώσει κιλά.

    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΙΛΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΑΡΙΣΤΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΘΕ ΑΣΚΗΣΗΣ
    Καταρχήν σας ευχαριστώ και τους 2 που σπαταλήσατε χρόνο για να γράψετε!Από εκεί και πέρα τους ώμους μου τους έχει χωρίσει σε 2 μέρες,τώρα δεν έχω το πρόγραμμα μπροστά μου να σας πω τι άλλες ασκήσεις μου έχουν βάλει,ζήτησα να εστιάσω σε πόδια,στήθος και πλάτη πιο πολύ,ούτε ξέρω αν έκανα καλά αλλά στο θέμα της πλάτης με ενοχλεί που καμπουριάζω αισθητικά και θέλω να το φτιάξω!Οταν λες 8αρες επαναλήψεις εννοείς και στα 3 σετ?Και προφανώς εννοείς με περισσότερα κιλά απ'ότι βγάζω στις 12!Πόδια θα προσθέσω πρέσα και γάμπες που δεν πρόλαβα να κάνω χτες!Anyway,ευχαριστώ παιδιά
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-11-17 15:29 #56
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    σε κάθε σετ έχουμε κιλά που οι τελευταίες επαμαλήψεις θα μας πιέσουν!συνεπώς εννοείται αν στις 12αρες βαζεις 20 κιλά σε μια ασκηση,στις 8αρες θα βαλεις 30 πχ.Αυτό δε το λέω για όλες τις ασκήσεις,απλά σε πολυαθρικες ισως ειναι καλό να αρχίσει αφού εννοείται μαθεις πρωτα αριστα την τεχνικη
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-11-17 19:18 #57
    Προεπιλογή
    Λοιπόν,έριξα μια ματιά στο πρόγραμμα,δικό μου λάθος ότι μου έχουν βάλει πόδια 2 φορές δεν το είχα δει
    Ημέρα Α:Ωμοι,πόδια
    Ημέρα Β:Στήθος,πλάτη,τρικέφαλοι
    Ημέρα Γ:Ωμοι,πόδια πάλι και
    Ημέρα Δ:Στήθος,πλάτη,δικέφαλοι
    Αλλά δεν μου έχουν πρέσα ποδιών μπορώ να την προσθέσω εγώ,μου έχουν βάλει προβολές όμως!Στην ουσία έκαναν ότι τους είπα να μου δώσουν σημασία σε στήθος,πλάτη,πόδια
    mono AEΚ,μπορεί να σου φανεί παράξενο αυτό που θα σου πω,αλλά επειδή έχω συνηθίσει,η διατροφή μου φαίνεται πιο εύκολη,χωρίς να πιστεύω πως εκεί κάνω κάτι τρελό!θα μπορούσα κι εκεί να τρώω πάλι καλύτερα από αυτά που τρώω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-11-17 16:02 #58
    Προεπιλογή
    Θα γράψω τι έκανα σήμερα αν και φοβάμαι ότι θα ξανά φάω κράξιμο
    Προθέρμανση 10 λεπτά ποδήλατο
    Ημέρα Β (Στήθος,πλάτη,τρικέφαλοι)
    Πιέσεις στο smith 3 σετ των 12 στα 17,5 κιλά (το ξέρω ότι είπαμε 8 επαν. για αρχή αλλά για να πω την αλήθεια από το άγχος να κάνω σωστά την τεχνική το ξέχασα)
    Επικλινής πρέσα στήθους (χαμηλή λαβή) 4 σετ των 8-9 στα 15 κιλά
    Οπισθολαίμιες έλξεις τροχαλίας 3 σετ των 12 (το πρώτο σετ στα 20 κιλά και τα άλλα 2 στα 25)
    Κωπηλατική στο hammer 3 σετ των 12 στα 20 κιλά
    Pull-over στην τροχαλία 3 σετ των 12 (τα 2 σετ στα 17,5 κ το τελευταίο στα 20)
    Τρικέφαλους μου έχουν βάλει μόνο 1 άσκηση γαλλικές εκτάσεις με μπάρα και έκανα 5 σετ των 5-6 επαν. μόνο με την στραβόμπαρα (δεν μπορούσα να βγάλω περισσότερες)
    Ροκανίσματα 2 σετ των 12
    Λυγισμένες άρσεις ποδιών 4 σετ των 8
    Κάθετα ψαλίδια 1 σετ των 12 (εδώ με πόνεσε η μέση μου και μου είπε ο γυμναστής να μην συνεχίσω)
    Μηχανή ραχιαίων 3 σετ των 12
    Εκανα πάλι πολλούς κοιλιακούς το ξέρω,θα κάνω λιγότερους από εδώ και πέρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-11-17 17:14 #59
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    δεν σε υποχρεώνει κανείς να παίξεις 8αρες!και με τις 12αρες μια χαρα αναπτυξη μπορείς να έχεις,απλά πρώτεινα τις 8αρες σε ορισμένες βασικές ασκήσεις ώστε να αποκτάς σιγά σιγά και δύναμη.αν δεν εχεις μάθει άριστα την τεχνική δε φορτώνεις κιλά
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-11-17 14:57 #60
    Προεπιλογή
    Προθέρμανση 10 λεπτά ποδήλατο
    Πόδια-Ωμοι
    Μηχανή απαγωγών 3 σετ των 12 (το πρώτο σετ στα 20 κιλά,το δεύτερο στα 25 και το τρίτο στα 30 κιλά)
    Προβολές 3 σετ των 12 σε κάθε πόδι
    Πρέσα ποδιών 3 σετ των 12 στα 45 κιλά
    Γάμπες όρθιος 3 σετ των 12
    Εκτάσεις με αλτήρες 3 σετ των 12 με 4κιλα
    Πιέσεις ώμων στο hammer 5 σετ των 6
    Ροκανίσματα 3 σετ των 12
    Μηχανή ραχιαίων 3 σετ των 12
    Κανονικά υπήρχε στο πρόγραμμα και μηχανή προσαγωγών αλλά το μηχάνημα ήταν χαλασμένο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234