Θέμα: Panhell's Log

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 60
  1. 21-10-17 19:34 #31
    Προεπιλογή
    Ιδιο πρόγραμμα με ημέρας Γ!Πλάτη-Ωμοι-Πόδια!
    Ζέσταμα 10 λεπτά ποδήλατο
    Κοιλιακοί--> Ροκανίσματα 3 σετ των 12 επαν.
    Περιστρεφόμενα κράνσις 3 σετ των 12 επαν.
    Ρωμαϊκή καρέκλα με λυγισμένα πόδια 3 σετ των 11 επαν.
    Μηχανή κοιλιακών 3 σετ των 12 επαν. με 30 κιλά
    Ραχιαίοι--> Ελεύθεροι ραχιαίοι 3 σετ των 12 επαν.
    Πλάτη--> Μονόζυγο στο μηχάνημα (ανοιχτά χέρια) 4 σετ των 12 επαν. με υποβοήθηση στα 50 κιλά (εγώ ζυγίζω 73κιλά)
    Ωμοι--> Καθιστές πιέσεις με αλτήρες 3 σετ των 12 επαν. με 4 κιλα
    Αρσεις τροχαλία στο σαγόνι 3 σετ των 12 επαν. (εδώ δεν θυμάμαι πόσα κιλά έβαλα,νομίζω 12,5-15)
    Πόδια--> Εκτάσεις τετρακεφάλων 3/12 με αντίσταση στα 20 κιλά
    Κάμψεις οπισθίων μηριαίων 3/12
    Ξέρω ξέρω οι ασκήσεις για τα πόδια είναι λίγες,θα το φτιάξω όμως,οσονούπω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-10-17 17:56 #32
    Προεπιλογή
    Προθέρμανση 10 λεπτά ποδήλατο
    Κοιλιακοί--> Ροκανίσματα 3 σετ των 12
    Περιστρεφόμενα κράνσις 3 σετ των 12
    Ρωμαϊκή καρέκλα με λυγισμένα πόδια 3 σετ των 12
    Μηχανή κοιλιακών 3 σετ των 12 με αντίσταση στα 30 κιλά
    Ραχιαίοι--> Ελεύθεροι ραχιαίοι 3 σετ των 12
    Πλάτη--> Εμπροσθολαίμιες έλξεις τροχαλίας 3 σετ των 12 στα 20 κιλά
    Pull-Down 3 σετ των 12 στα 20 κιλά
    Κωπηλατική με μηχάνημα (κλειστά χέρια) 3 σετ των 12 στα 15 κιλά(μόνο στο πρώτο σετ κατάφερα να το βγάλω στα 20 κιλά)
    Τρικέφαλοι-->Εκταση με αλτήρα πίσω από το κεφάλι 3 σετ των 12 με 5κιλο (στο τρίτο σετ το έκανα με 4 κιλο γιατί δεν έβγαινε)
    Πιέσεις στην τροχαλία 3 σετ των 12 με 15 κιλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-10-17 19:42 #33
    Προεπιλογή
    Προθέρμανση 10 λεπτά ποδήλατο
    Κοιλιακοί--> Ροκανίσιματα 3 σετ των 12
    Περιστρεφόμενα κράνσις 3 σετ των 12
    Ρωμαϊκή καρέκλα με λυγισμένα πόδια 3 σετ των 10
    Μηχάνημα κοιλιακών 3 σετ των 12 με αντίσταση στα 30 κιλά (το δεύτερο σετ το έβγαλα στα 35 κιλά)
    Ραχιαίοι--> Ελεύθεροι Ραχιαίοι 3 σετ των 12
    Στήθος--> Πρέσα στήθους Hammer 2 σετ των 12,1 σετ των 8,και 1 σετ των 4 επαν. (πάλι χωρίς κιλά αλλά ήταν η πρώτη φορά που έβγαλα τόσες επαναλήψεις συνεχόμενα) Αν δεν κάνω λάθος από μόνο του το μηχάνημα έχει βάρος 24 κιλά!
    peck-deck-->3 σετ των 12 (το πρώτο σετ στα 15 κιλά και τα άλλα 2 στα 10 κιλά όμως στο τελευταίο έβγαλα 18 επαν.)
    Επικλινής πρέσα στήθους 3 σετ των 12 (το πρώτο σετ στα 15 κιλά και τα άλλα 2 στα 10 κιλά)
    Δικέφαλοι-->Κάμψεις με αλτήρες (με στροφή) 3 σετ των 12 (το πρώτο σετ το έκανα με 5κιλα και τα άλλα 2 με 7,5 κιλά)
    Κάμψεις με τροχαλία 3 σετ των 12 (το πρώτο σετ στα 14 κιλά και τα άλλα 2 στα 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-10-17 10:58 #34
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα και να αρχίσεις να πιέζεις τον εαυτό σου αν θες να γίνει δουλειά
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-10-17 11:01 #35
    Προεπιλογή
    Θα κάτσω εδώ να γράψω και την χθεσινή μου διατροφή να με κατσαδιάσετε όσο θέλετε
    Πρωϊνό 1 αυγό ολόκληρο με 2 φέτες πολύσπορο ψωμί και 1 φυσικό χυμό (ανάμεικτα φρούτα)
    Ενδιάμεσα 1 μήλο
    Μεσημέρι 1 πιάτο σαλάτα (λάχανο άσπρο-κόκκινο,ρόκα,καρότο) με 1 κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο και 1 κουταλιά της σ. ξύδι βαλσάμικο
    4 κομματάκια μοσχάρι λαδολέμονο (δεν το ζύγισα αλλά πρέπει να ήταν γύρω στα 150-200 γρ.)
    1 φέτα σπιτικό ψωμί ολικής
    Απόγευμα 15 ρόγες σταφύλι
    Βράδυ 1 γιαούρτι 2% λιπαρά
    23γρ. σοκολάτα υγείας
    1 κουταλάκι του γλυκού φυστικοβούτυρο
    Θέλω να ρωτήσω κάτι!Επειδή έχω δει που βάζετε το φυστικοβούτυρο στο πρωινό αλλά επειδή το βράδυ με πιάνει λύσσα και θέλω να τρώω,μπορείτε να μου πείτε που οφείλεται αυτό?Θεωρείται ότι την υπόλοιπη μέρα δεν τρέφομαι σωστά,γι αυτό με πιάνουν το βράδυ λιγούρες?Ξέρω θα μου πείτε ότι έχω πολύ ζάχαρη και φρουκτόζη!Αλλά δεν φταίω,είμαι λιχούδης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-10-17 15:09 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα και να αρχίσεις να πιέζεις τον εαυτό σου αν θες να γίνει δουλειά
    Το πρόγραμμά μου θα αλλάξει σε 15 μέρες!Μέχρι τότε θα συνεχίσω σε αυτό που δεν μου το έβγαλαν για μυϊκή ενδυνάμωση αλλά για φυσική κατάσταση και για να μάθω μερικά πράγματα!Στο επόμενο πρόγραμμα θα ζητήσω να μου βάλουν ασκήσεις από αυτές που μου είπατε!Αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να βάλω τα πόδια μια μέρα μόνα τους στις 3 φορές τη βδομάδα που πηγαίνω!Θα δω μήπως αυξήσω τον αριθμό στις 4!
    Περιττό να πω ότι έκανα και σήμερα προπόνηση όταν περάσουν αυτές οι 15 μέρες θα επιστρέψω,για να μου πείτε για το καινούριο πρόγραμμα! (Αν και αισθανόμουν και σήμερα σε κάποια φάση ότι μου ερχόταν να τα βγάλω!Δεν ξέρω τι φταίει!Η αλήθεια είναι ότι συνεχίζω να μην έχω πολύ αλάτι στη διατροφή μου,έχω συνηθίσει για πολλά χρόνια να τρώω τα φαγητά ανάλατα και μου είναι δύσκολο να βάζω από μόνος μου!Η γυμνάστρια εκεί μου είπε να παίρνω extra βιταμίνες και βιταμίνη c που η αλήθεια είναι ότι δεν παίρνω γιατί δεν αντέχω την γεύση τους!
    Anyway,ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-10-17 15:11 #37
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Ο λόγος που έχεις 3 προπονήσεις αντί για 4 είναι λόγο χρόνου;πάντως σε 3 προπονήσεις μπορείς άνετα να κάνεις ένα push-pull-leg...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-10-17 18:32 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που έχεις 3 προπονήσεις αντί για 4 είναι λόγο χρόνου;πάντως σε 3 προπονήσεις μπορείς άνετα να κάνεις ένα push-pull-leg...
    Στην αρχή ήταν λόγο χρόνου γιατί δούλευα,τώρα που είμαι άνεργος αισθάνομαι ότι είναι λόγω διάθεσης περισσότερο,γιατί για μένα με τα δικά μου στάνταρ κουράζομαι αρκετά όταν κάνω προπόνηση και κάθομαι τουλάχιστον 1,5 ώρα τη φορά!Γι αυτό μου είπε η γυμνάστρια να πάρω καμμιά πολυβιταμίνη γιατί φαινόμουνα και κουρασμένος!Κοίτα,αν είναι να μειώσω την ώρα προπόνησης από 1,5 σε 1 ώρα μπορώ να προσθέσω και 4 και 5 μέρα,με τα υπάρχουσα δεδομένα μου είναι δύσκολο!Βασικά είδα ένα πρόγραμμα που είχες ανεβάσει πέρσι με push-pull-leg!Θα το ξανά κοιτάξω εκτενέστερα!
    Υ.γ Εχεις να μου προτείνεις καμμιά καλή πολυβιταμίνη που να μην βρωμάει? Παλαιά έπαιρνα της warriorlab και επειδή δεν μπόρεσα να τις τελειώσω,μετά από χρόνια η διατροφολόγος μου είπε να πάρω της Lamberts!Αλλά απ'ότι διάβασα εδώ,είναι για γιαγιάδες,τόσο μάπα!Ούτε αξιολόγηση δεν έχουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-10-17 18:41 #39
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που έχεις 3 προπονήσεις αντί για 4 είναι λόγο χρόνου;πάντως σε 3 προπονήσεις μπορείς άνετα να κάνεις ένα push-pull-leg...
    Αφου εισαι υπερμαχος του 2χ την βδομαδα καθε μυ, εφοσων ο ανθρωπος θελει να πηγαινει 3 φορες την βδομαδα και αφου δεν θελει να κανει μια μερα μονο ποδια - πως και δεν του προτεινεις full body?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-10-17 19:39 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    βασικά είπε ότι του είναι δύσκολο στις 3 μέρες να βάλει μόνα τους τα πόδια,για αυτό και του πρώτεινα το Push-pull-leg,σε περίπτωση που δε το γνωρίζει σαν πρόγραμμα...αν είπε ότι δε του αρέσει να έχει μια μέρα μόνο πόδια,κακώς του το πρότεινα...απλά άλλο το θέλει,αλλά δεν ξέρει καποιο καλό πρόγραμμα και άλλο το δε θέλει...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-10-17 21:06 #41
    Προεπιλογή
    Δεν είπα ότι δεν θέλω να έχω μια μέρα μόνο πόδια!Αλλά ότι θεωρώ ότι είναι δύσκολο στις 3 φορές τη βδομάδα που πηγαίνω να το κάνω!Θα κοιτάξω push-pull-legs και θα το συζητήσω και με τους γυμναστές να δω τι θα μου πουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-11-17 00:22 #42
    Προεπιλογή
    Αρη,μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου για το trx?(Η' κάποιος άλλος)???Εκανα σήμερα ένα full body πρόγραμμα (επειδή το είχα και δωρεάν,όχι τίποτα άλλο) και έκανα μετά από σχεδόν 2 χρόνια squat 4*12 και προβολές 3*10 σε κάθε πόδι!Η κούραση δεν περιγράφεται,στην αρχή δεν μπορούσα να κατέβω σκαλιά με πόναγαν οι τετρακέφαλοι!Ο γυμναστής μου είπε ότι τα πήγα καλά (για πρώτη φορά τουλάχιστον)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-11-17 00:46 #43
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    είναι κάτι που μπορείς να το προσαρμόσεις στην προπόνηση σου...εννοείται δεν αντικαθιστά τα βάρη,όμως ο συνδιασμός εννοείται μπορεί να υπάρξει...Είναι λογικό ένα νέο ερέθισμα να σε πιάσει καλά,εξαρτάται εννοείται και από την ένταση και την προπόνηση...απλά αν έχεις σκοπό να το συνεχίσεις καλό θα είναι να φτιάξεις ένα πρόγραμμα που να το προσαρμώσεις με το trx,για να μην εχεις θεμα με την ανάρρωση.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-11-17 23:12 #44
    Προεπιλογή
    Ας βάλω και τη σημερινή μου διατροφή να υπάρχει μιας και προπόνηση κάνω κυκλικό μέχρι να βγει καινούριο πρόγραμμα!
    Πρωϊνό: 2 φ.ψωμί πολύσπορο + 2 κ.σ τυρί cottage + 1 αυγό βραστό
    Ενδιάμεσο γεύμα: 1 γιαούρτι στραγγιστό 2% με 1 κ.σ σταφίδες και cranberries
    Μεσημεριανό: 140γρ. μπιφτέκι γαλοπούλας ,1 φλυτζάνι ρύζι βραστό και 1 πιάτο σαλάτα(λάχανο άσπρο-κόκκινο,ρόκα,καρότο)
    Απογευματινό: 1 μήλο (δυστυχώς δεν είχα ξυνόμηλο) + 1 φρυγανιά ολικής άλεσης μαζί με μισή φέτα τυρί τοστ με χαμηλά λιπαρά
    Βραδινό: Ομελέτα με 1 κ.γλ. λάδι,1 κρόκο,2 ασπράδια,1 φέτα τυρί τοστ light,μια φέτα πολύσπορο και σαλάτα (ίδια με το μεσημέρι)
    Επιδόρπιο: 3 κ.σ. muesli + 1 κ.σ. σταφίδες/cranberries + 1 monster ultra (το άσπρο που δεν έχει ζάχαρη)
    Υ.γ Ξέρω ότι το Muesli έχει ζάχαρη και απαγορευέται όμως δεν μ'αρέσει η βρώμη,έχω θέμα!Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλα καλύτερα δημητριακά από το muesli ευχαρίστως δέχομαι προτάσεις!Επίσης,δεν έχω υπολογίσει τα macros,το έχουν κάνει άλλοι για μένα (η διατροφολόγος μου που επισκέφτομαι αρεά και που για καμμιά συμβουλή)
    Υ.γ2 Προσπαθώ να κάνω μια προσπάθεια να φτιάξω το σώμα μου και αισθάνομαι ότι είμαι μόνος!Ούτε απ'την οικογένειά μου δεν βλέπω συμπαράσταση πλέον!Ολοι μου λένε τι την θες τη διατροφολόγο,γιατί ζυγίζεις τα φαγητά,γιατί τρως διαφορετικά από εμάς,αφού έχασες 20 κιλά μπορείς να τρως ότι τρώμε και εμείς αλλά στην ουσία δεν θέλω!Θέλω να συνεχίσω την προσπάθειά μου και όσο πιο πολλές αντιρρήσεις μου φέρνουν οι δικοί μου τόσο πιο πολύ πεισμώνω!Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-11-17 13:52 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panhell34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας βάλω και τη σημερινή μου διατροφή να υπάρχει μιας και προπόνηση κάνω κυκλικό μέχρι να βγει καινούριο πρόγραμμα!
    Πρωϊνό: 2 φ.ψωμί πολύσπορο + 2 κ.σ τυρί cottage + 1 αυγό βραστό
    Ενδιάμεσο γεύμα: 1 γιαούρτι στραγγιστό 2% με 1 κ.σ σταφίδες και cranberries
    Μεσημεριανό: 140γρ. μπιφτέκι γαλοπούλας ,1 φλυτζάνι ρύζι βραστό και 1 πιάτο σαλάτα(λάχανο άσπρο-κόκκινο,ρόκα,καρότο)
    Απογευματινό: 1 μήλο (δυστυχώς δεν είχα ξυνόμηλο) + 1 φρυγανιά ολικής άλεσης μαζί με μισή φέτα τυρί τοστ με χαμηλά λιπαρά
    Βραδινό: Ομελέτα με 1 κ.γλ. λάδι,1 κρόκο,2 ασπράδια,1 φέτα τυρί τοστ light,μια φέτα πολύσπορο και σαλάτα (ίδια με το μεσημέρι)
    Επιδόρπιο: 3 κ.σ. muesli + 1 κ.σ. σταφίδες/cranberries + 1 monster ultra (το άσπρο που δεν έχει ζάχαρη)
    Υ.γ Ξέρω ότι το Muesli έχει ζάχαρη και απαγορευέται όμως δεν μ'αρέσει η βρώμη,έχω θέμα!Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλα καλύτερα δημητριακά από το muesli ευχαρίστως δέχομαι προτάσεις!Επίσης,δεν έχω υπολογίσει τα macros,το έχουν κάνει άλλοι για μένα (η διατροφολόγος μου που επισκέφτομαι αρεά και που για καμμιά συμβουλή)
    Υ.γ2 Προσπαθώ να κάνω μια προσπάθεια να φτιάξω το σώμα μου και αισθάνομαι ότι είμαι μόνος!Ούτε απ'την οικογένειά μου δεν βλέπω συμπαράσταση πλέον!Ολοι μου λένε τι την θες τη διατροφολόγο,γιατί ζυγίζεις τα φαγητά,γιατί τρως διαφορετικά από εμάς,αφού έχασες 20 κιλά μπορείς να τρως ότι τρώμε και εμείς αλλά στην ουσία δεν θέλω!Θέλω να συνεχίσω την προσπάθειά μου και όσο πιο πολλές αντιρρήσεις μου φέρνουν οι δικοί μου τόσο πιο πολύ πεισμώνω!Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ
    Το musli γιατί το βράδυ και όχι το πρωί?Επίσης έχεις υπολογίσει macros; Λίγα μου φαίνονται..γενικα το φαγητό σου..εγω θα σ πρότεινα πίτα βρώμης για πρωί δεν θα καταλάβεις την βρώμη και είναι νόστιμη...οσον αφορά αυτά που σου λένε απλά συνέχισε.. κανεις από αυτούς δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθουμε όσοι το κάνουμε.. Και το κακό είναι ότι επειδή η πλειοψηφία κάνει κάτι νομίζουν ότι είναι σωστό και ότι αυτό που κάνεις εσύ είναι λάθος.. Εγώ προσωπικά όταν τους βλέπω και τρώνε να πινουν και καπνίζουν σαν να μην πω τι,χαίρομαι που κάνω κάτι διαφορετικό και ας λένε ότι θέλουν..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία