Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 06-09-17 11:45 #1
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή 100% Isolate Protein (Eλληνική Παραγωγή)
    Όνομα: anam_prot_lem.jpg Εμφανίσεις: 894 Μέγεθος: 82,6 KB

    Πρωτεΐνη Ορού Γάλακτος, 100% απομονωμένη (Iso­lated) Γεύση Σοκολάτα σε σακουλάκι 350γρ.

    Όνομα: 21397411_10213692169159212_1107209634_n.jpg Εμφανίσεις: 821 Μέγεθος: 135,8 KB

    Η πρωτεινη πωλείται από ένα εργαστήριο τροφίμων εδώ στην Κόρινθο σε τσιμπημενη τιμή για 350 γραμμάρια, όπου στην τιμή της παίρνεις ένα κιλό από αλλου. Αν και στην περιγραφή γράφει πρωτεινη όρου γάλακτος στα συστατικά της φωτογραφίας που μου στείλανε μέσω e-mail βλέπω πως έχει και πρωτεινη μπιζελιού χωρίς να αναφέρει σε τι περιεκτικότητα περιέχεται το ένα από το άλλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 06-09-17 στις 11:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-09-17 11:52 #2
    Προεπιλογή
    "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ" είναι η εταιρία;

    Και το κόστος των 350 γραμμαρίων;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-09-17 13:08 #3
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Έτσι γράφει στην περιγραφή του προϊόντος (κατασκευαστής: ελληνική εταιρεία). Δεν βρήκα πληροφορίες σχετικες στο διαδίκτυο για την εν λόγω εταιρεία.
    Η τιμή του στα 20 ευρώ περίπου που το έχει αυτή τη χρονική στιγμή δεν το καθιστά καθόλου προσελκυσιμο προϊόν σε αυτά τα γραμμάρια.
    Το παρέθεσα απλώς σαν μια προσπάθεια ελληνικής πρωτεινης μαζί με την αιγοπροβια πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-09-17 14:30 #4
    Προεπιλογή
    Ναι, είναι πολύ ακριβή και δεν καταλαβαίνω ποιους θα έχει ως πελατολόγιο με τέτοια τιμή.
    Αντιθέτως η άλλη ελληνική WheyPro80i όπως ονομαζόταν παλαιότερα και που πλέον λέγεται "Real Greek Protein 80" έχει τιμή 25 ευρώ / κιλό για ένα κιλό ενώ όσο ανεβαίνει η ποσότητα αρχίζουν οι εκπτώσεις με μέγιστη έκπτωση 25% από 8 κιλά και πάνω (πάντα χωρίς έξοδα αποστολής πανελλαδικά) δηλ. αν παραγγείλουν κάποιοι ομαδικά π.χ. 8 κιλά η τιμή κιλού θα τους βγεί στα 18,75 ευρώ, τιμή που θεωρώ πάρα πολύ ανταγωνιστική αν σκεφτούμε ότι πρόκειται για πρωτεϊνη από ορό αιγοπρόβειου γάλακτος και όχι αγελαδινού (πρακτικά τον ορό που βγαίνει από την επεξεργασία κατσικίσιου γάλακτος για παραγωγή φέτας κλπ. - το κατσικίσιο γάλα θεωρείται ανώτερο του αγελαδινού και ευκολότερα αφομοιώσιμο από τον άνθρωπο) Αυτό από μόνο του για μένα, δηλ. ότι έχει σαν πρώτη ύλη κατσικίσιο γάλα από κατσίκες που ζουν και εκτρέφονται στα βουνά και όχι αγελάδες σταβλισμένες γεμάτες αντιβιοτικά και ορμόνες, είναι το σημαντικότερο ασχέτως τιμής. Οι πρωτεϊνες από κατσικίσιο γάλα είναι σπάνιες στην αγορά ενώ στο εξωτερικό μια-δυό που είχα βρεί ήταν πανάκριβες.

    Έχω πάρει πάνω από 20 κιλά συνολικά κατά διαστήματα και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας είναι και πολύ αγνή (ίσως η αγνότερη της αγοράς) - δεν κάνω διαφήμιση προς Θεού, μη παρεξηγηθώ, απλά η προσωπική μου εμπειρία και γνώμη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pambos : 06-09-17 στις 14:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  5.  

  6. 07-09-17 14:17 #6
    Προεπιλογή
    Δεν συμφέρει με τίποτα εγω να δεχτώ οτι το κόστος μπορει να ειναι μεγαλο το φ.π.α.στο 23% αλλα 20€ για 350g ειναι απαράδεκτο για ενα προϊόν που φτιάχνετε εδω,και δυστηχως δεν ειναι το μονο,και μετα αναρωτιούνται γιατι δεν αγοράζει ο κόσμος και πανε στον κουβα.
    Κάποιοι ζουν αλλου φαίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-09-17 16:04 #7
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Μάλλον το γάλα τους το συλλέγουν από...ιερές αγελαδες
    Απάντηση με παράθεση