Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 82
  1. 11-06-18 09:01 #31
    Προεπιλογή
    Καλημέρα,πολύ καλός συνονόματε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-06-18 12:08 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-07-18 15:40 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Εκτακτο update επειδη παρουσιαζομαι στο στρατο την δευτερα 9 Ιουλιου. Πολυ κακος μηνας για μενα, αντιβιωση 2 βδομαδες σχεδον (τιποτα σοβαρο), καθολου ορεξη για φαι και επεσα στα 76-77 κιλα. Σιγουρα εχασα μυς. Κριμα γιατι ηθελα το thread να ειναι συνεχομενο, για να δειξω οτι σε λιγο χρονο μπορεις να κανεις θαυματα με full body και χωρις να εχεις απιστευτα γενετικα.

    Όνομα: Screenshot_8.png Εμφανίσεις: 955 Μέγεθος: 153,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-07-18 23:26 #34
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Γενικα φαινεται λιγο φλατ που ειναι οι μυς υ/ες θελει και σε 2 3 μερες θα εισαι πολυ πιο πυκνος, δεν εγινε και τπτ. Τα φουλ μποντι εννοειται οτι λεοτουργουν και μπορεις ανετα να βαζεις μυς ποιος αντιλεγει σε αυτο ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-07-18 13:56 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Προφανως δεν στοχευοταν στους γνωστες. Ομως στην Ελλαδα οτιδηποτε δεν ειναι bro-split εχει στιγματιστει.

    "αυτα δεν ειναι για αρχαριους? σε λιγο καιρο πρεπει να μπεις σε κανονικο σπλιτ που ειναι για τους πιο προχωρημενους"

    Αν λοιπον μπει ενα προβληματισμενο παλικαρι στο φορουμ θα δει και μια εναλλακτικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-07-18 16:36 #36
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα φαινεται λιγο φλατ που ειναι οι μυς υ/ες θελει και σε 2 3 μερες θα εισαι πολυ πιο πυκνος, δεν εγινε και τπτ. Τα φουλ μποντι εννοειται οτι λεοτουργουν και μπορεις ανετα να βαζεις μυς ποιος αντιλεγει σε αυτο ;
    ναι απλα να μην κολαει το κεφαλι του ioanni Duffκαι κανει λες και εχει ανακαλυψει την αμερικη
    τι full body τι bro split τι u/l με ολα θα δεις τα ΙΔΙΑ ακριβως αποτελεσματα .
    ο καθενας θα διαλεξει αυτο που του αρεσει κ αυτο που μπορει να υποτηριξει πιο πολυ και αυτο που βλεπει οτι λειτουργει πανω του.
    δηλαδη αν ηταν ετσι οσοι εκαναν φουλ body θα γινοντουσαν τερατα και οι υπολυποι που δεν το κανουμε θα ημασταν σαμιαμιδια..
    καμια σχεση με την πραγματικοτητα.δηλ εγω δεν βλεπω κατι το ιδιαιτερο σε αποτελεσματα απο αυτους που κανουν full body

    δηλ εγω που θα σπασω το full body που κανει καποιος κ θ κανω upper- lower και λογικα θ προσθεσω λιγα παραπανω σετ (οχι απαραιτητα)
    για πιο λογο θ δω λιγοτερα αποτελεσματα?

    οκ στο φουλ θ σου βγει μια προπονηση πραπανω αλλα μετα παιζει κ το θεμα τησ αναρωσης
    για καποιον που ναι 20χρ οκ μπορει να το κανει αλλα μετα απο μια ηλικια ειναι αδυνατον..
    δηλ εβλεπα κ στον γιατρο προτεινε φουλ μποντι κ λεω πως μπορει να προτεινει κατι τετοιο σε καποιον που δουλευει 30ωρες το 24ωρο
    δν θ του εβγαιναν οι προπονησεις καν..
    εγω ξερω για να βαλεις μυς θελει progr.overload πιο πολλα σετ πολλες επαναλ καθε φορα συχνοτητα κτλ κτλ κτλ
    δηλ πιο πολυ θ μ αρεσε να προτεινετε στον οποιοδηποτε που θελει να βελτιωσει την προπονηση του και να δει αποτελεσμα κρατα ημερολογιο κ προσπαθα τισ περισοτερες φορες να το κερδιζεις παρα ενα ξερο κανε φουλ 3 φορες τη βδομαδα χωρις να υπολογιζει ενα σωρο αλλςς παραμετρους
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-07-18 16:45 #37
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Επανειλημμενως προτεινω upper lower δεν εχω πει ποτε οτι ειναι κατωτερο του full body. Τα full splits κρινω κατωτερα.
    Γιατι να μην κανει ο γιατρος full body? Ειναι πολυ πιο flexible σαν προγραμμα διατηρωντας 2x stimulus ακομα και αν
    μπορει να παει μονο 2 μερες την βδομαδα στο γυμναστηριο ενω το upper lower θα ηθελε 4 μερες. Αλλα απο οτι καταλαβαινω
    αν του ειχα προτεινει upper lower δεν θα ειχες κανενα προβλημα. Τα στερεοτυπα οτι παιρνει πολυ ωρα, δεν θα αναρρωνει κτλπ
    δεν τα σχολιαζω καν επειδη στην ουσια οτι θελεις μπορεις να κανεις. Και με ροζ βαρακια κανεις full body και με 4 ασκησεις εχεις
    γυμνασει αποτελεσματικα ολο το σωμα. Οποτε πες μου ξανα γιατι δεν πρεπει να προτεινω full body σε ανθρωπους με περιορισμενο
    χρονο γιατι δεν καταλαβα.

    Αν απο αυτα που γραφω εχεις καταλαβει οτι προτεινω ενα "ξερο fb 3 φορες τη βδομαδα" δεν ξερω τι να σου πω εισαι απλα
    προκατειλημενος εναντιον μου. Εχω χασει το μετρημα ποσες φορες εχω γραψει "progressive overload" και ποσες αλλες
    εχω επισημανει την προσοχη που χρειαζεται στην αναρρωση και αλλες παραμετρους. Μπορεις να ριξεις μια ματια στο τελος
    της απαντησης μου στο thread "Full body για παντα ?" για να καταλαβεις τι εννοω. Επισης - οχι οτι δεν θα του προτεινα
    full body αν ειχα την ευκαιρια αλλα για να ειμαστε ακριβεις - δεν προτεινα ποτε fullbody στον levrone.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-07-18 19:16 #38
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι full body τι bro split τι u/l με ολα θα δεις τα ΙΔΙΑ ακριβως αποτελεσματα .

    βασικά όχι
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-07-18 19:20 #39
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όνομα: Screenshot_8.png Εμφανίσεις: 955 Μέγεθος: 153,3 KB
    πολύ καλός για 2 χρόνια προπόνησης.
    Βάλε και πόδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-07-18 19:28 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Απο θεμα μυικοτητας εχει δικιο καπως , οταν εχεις ξεπερασει τα noob gains, εχω δοκιμασει τοσα πολλα και διαφορα προγραμματα , καποια κατα γραμμα , αλλα απλα υιοθετωντας απλα τη φιλοσοφια τους ,που υποσχονται πολλα και διαφορα και επιστημονικη εξηγηση πισω τους , αλλα τελικα οτι και να κανεις αμα εισαι νατουραλ αυτα δε παιζουν απο οτι φαινεται και πολυ πολυ σχεση. Σχεση εχει ο τελικος ογκος προπονηση και η ενταση(+συχνοτητα) , τα αλλα αν τα λεμε φουλ μποντι , απερ λοουερ κ.ο.κ. δεν εχουν σημασια .
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-07-18 19:33 #41
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχεση εχει ο τελικος ογκος προπονηση και η ενταση(+συχνοτητα).

    χοντρικά ναι αυτό έχει σημασία. Αλλα το πως θα μοιράσεις την προπόνηση σε ένα διάστημα μιας εβδομάδας κάνει μεγάλη διαφορά στο πόσο όγκο προπόνησης μπορεις τελικά να βγάλεις.

    Και δεν μπλέκω καν τα strength gains τα οποία θέλουν συχνότητα και μακροπρόθεσμα οδηγούν σε υπερτροφία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-07-18 20:06 #42
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Thanks ρε λιλα, τα ποδια μου πανω κατω τα ιδια ειναι. Ο αθλητιατρος που ειδα
    μου συστησε να σταματησω οτιδηποτε εφαρμοζει πιεση στους αστραγαλους
    σε dorsiflexion. Οποτε μονο romanian deadlifts τους τελευταιους μηνες γιατι
    με εχει πιασει υστερια να μην παρουσιαστω με σακατεμενο αστραγαλο.

    Όνομα: Screenshot_13.png Εμφανίσεις: 946 Μέγεθος: 176,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-07-18 00:29 #43
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χοντρικά ναι αυτό έχει σημασία. Αλλα το πως θα μοιράσεις την προπόνηση σε ένα διάστημα μιας εβδομάδας κάνει μεγάλη διαφορά στο πόσο όγκο προπόνησης μπορεις τελικά να βγάλεις.

    Και δεν μπλέκω καν τα strength gains τα οποία θέλουν συχνότητα και μακροπρόθεσμα οδηγούν σε υπερτροφία.
    Εχει για τον τελικο ογκο προπονησης τον εβδομαδιαιο -σωστα. Οδηγει σε υπερτροφια και τα αλλα οδηγουν , τα εχω δει μακροπροθεσμα οταν φτασεις σε ενα σημειο κανε οτι γουσταρεις , διαφορες δε θα δεις μεγαλες , μπορει πιο φλατ , πιο πυκνος , ή κατι που να δωσει κατι παραπανω αλλα για να βαλεις φανερα μυικη μαζα το κοβω καπως ιδιο. Θα αρχισω κι εγω φουλ μποντι οταν γυρισω απο Ιρλανδια να γλυτωσω λιγο χρονο, οχι οπως εχω συνηθησει καθε μερα 4 μερες σπλιτ και χωρις ξεκουραση απο την αρχη καθε μερα και μετα απο κανα μηνα θα εχω σχηματισει καλυτερη γνωμη πανω στο θεμα , αλλα πιστευω ξερω τι θα γινει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-18 15:10 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    6 μερες στρατο και κοντευω να παω 74, πρεπει να αρχισω να τρωω με το ζορι.
    Πολυ συντομα καταλαβα οτι οταν δεν εχεις ελευθερο χρονο σταματας να
    ασχολεισαι τοσο με τον καθρεπτη και δινεις σημασια σε πιο σημαντικα
    πραγματα. Οτι και να γινει θα τα ξαναπαρω τα κιλα οποτε κλαιν.
    Η μοναδα μου θα εχει γυμναστηριο οποτε υπαρχουν ελπιδες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-08-18 20:03 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    σχεδον 2 μηνες ολοκληρωτικης αποχης απο το γυμναστηριο. 72 κιλα.

    Όνομα: IMG_20180831_200048.jpg Εμφανίσεις: 800 Μέγεθος: 166,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία