Θέμα: Το "Logbuch"

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 109
  1. 05-10-17 00:09 #16
    Προεπιλογή
    Καλησπεραβσε ολα τα παιδια..

    Τηλεφωνικη εφημερια σημερα , μπορεσα να παω αργα προπονηση. Λογω ελλειψης χρονου "εσπασα" τα χερια, εκανα μονο δικεφαλα και αυτο μ αρεσε. Το στηθος απο χτες με σφαζει.

    Δικεφαλοι
    1) Επικλινης παγκος εναλλαξ αλτηρες 15-15, 12.5-12.5 , 10-10, 7.5-7.5 , 5-5
    2) Λαρι σκοτ στραβομπαρα (αν και θελω να το κανω με ισια) 10-10 , και 5-5 χ 4. Κατι δε με ευχαριστησε. Αν ειχα μια βοηθεια θα πηγαινε πιο ωραια, εστω να δουλευα την αρνητικη.
    Εβαλα και μια τριτη ασκηση
    3) Ορθιος σφυρια αλτηρες μαζι 5-5 χ 4.

    Διατασεις 30'' 2 σετ για καθε χερι.

    Σκαλοπατια 10 λεπτα σε πολυ γρηγορο ρυθμο.

    Φαι
    1) Μ95 με 50 βρωμη
    2) Μπακαλιαρος πατατα
    3) Μπακαλιαρος πατατα αγγουρι
    Προπονηση
    5) 50 ml amino
    6) 6 ασπραδια και καφε ρυζι

    Ολα βραστα.
    Αυριο δεν εχω καμια εφημερια. Θα παω για τρικεφαλους.
    Ελπιζω τη νυχτα να μη με σηκωσουν και να κοιμηθω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-10-17 22:06 #17
    Προεπιλογή
    Καλησπερα σε ολα τα καλα παιδια..
    Την προηγουμενη Τεταρτη τελευταια προπονηση..
    Πεμπτη και Παρασκευη κοινωνικες υποχρεωσεις..
    Σαββατο 24ωρο μεσα.. Κυριακη φυτο..

    Σημερα Δευτερα πηγα για Πλατη και τα Τρικεφαλα που δεν ειχα κανει στην τελευταια προπονηση χεριων. Τελικα μολις τελειωσα με την πλατη αλλου πατουσα και αλλου βρισκομουν.. Και σηκωθηκα και εφυγα..

    Πλατη λοιπον..
    Εβαλα πρωτη της εμπροσθολαιμιες οπως ειχα πει, και επειδη ειχα δυσκολιες στο τεντωμα και ενιωθα να μην διατεινονται τερμα τα φτερα γονατισα κατω στο πατωμα και δουλεψε σουπερ. Επισης αντι για σταυρό αυτη τη φορα εκανα κωπηλατικη με μπαρα νε λαβες να βλεπουν προς τα εμπρος , και μ αρεσε πολυ.

    1) Εμπροσθολαιμιες 5 σετ 55 , 45 , 45 , 35 , 35
    2) Χαμηλη κωπηλατικη τροχαλια 4 σετ , πρωτο 60 ( κλεφτης!) , 50 , 45 , 35. Το πρωτο ηταν κλεψιμο αλλα δε με πειραζει, αν δεν κλεψω και λιγο δεν ξεκολλαω σε κιλα.
    3) Κβπηλατικη με μπαρα αναποδη λαβη 4 σετ ολα με 10-10 κιλα.
    4) Ραχιαιοι 4 σετ

    Τελος αυτο το μηχανημα που ανακαλυψε ο διαβολος, τα σκαλοπατια για 11 λεπτα..

    Φαι
    1) Μ95 με βρωμη σε νερο
    2) 6 ασπραδια με καφε ρυζι και δυο κουταλακια γιαουρτι (ο Θεος να το κανει) γιατι σκετο δεν κατεβαινει..Ειδικα στη δουλεια που βιαζομαι.
    3) Προπονηση και μετα 50 ml amino σε νερο
    4) Γαλοπουλα 150γρ στον ατμομαγειρα και 250 γρ ρυζι καφε με δυο κουταλακια γιαουρτι συν μια ντοματα και ενα αγγουρι.

    Αυριο εφημερευω 24ωρο, την Τεταρτη παω μαλλον για ωμους.

    Δυστυχως με τις εφημεριες και τις οποιες υποχρεωσεις επαγγελματικες ή κοινωνικες τα περιθωρια για προπονηση δεν ειναι τα επιθυμητα.
    Ο γαμος σκοτωνει τον ερωτα και οι εφημεριες την προπονηση
    Ομως παρατηρω να εχει βελτιωθει ο μεταβολισμος μου και η φυσικη μου κατασταση οφειλω να πω. Παμε παρακατω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-17 00:03 #18
    Προεπιλογή
    Καλησπερα σε ολα τα καλα παιδια.

    Χτες εφημερια, κοιμηθηκα ενα τριωρο, βλεπετε ο Γερμανος αμα πεσει και χτυπησει πρεπει να παει στο νοσοκομειο να εξακριβωσει τι εχει ακομα και 3 τη νυχτα.. Μη και ξημερωσει ο Θεος τη μερα. Ετσι κι αλλιως ενας μαλακας θα εφημερευει παντα να τον περιμενει..

    Σημερα ωμοι..
    Διαδρομος και καλο ζεσταμα.
    1) Καθιστος πιεσεις αλτηρες 4 σετ ανεβασα και με ανεση 20-20 , 20-20 , 15-15, 12,5-12,5.
    2) Ορθιος πλαγιες εκτασεις αλτηρες 7,5-7,5 χ2 , 5-5 χ 3

    3) Πιεσεις οπισθολαιμιες σμιθ καθιστος
    4 σετ 10-10 , 5-5χ2 και σκετη μπαρα για ενα σετ.

    Τραπεζοειδεις
    1) Ανασηκωσεις αλτηρων στο πλαι 2 σετ 25-25, 20-20
    2) Ανυψωσεις τροχαλιας μεχρι το σαγονι ορθιος 25 , 15

    Σκαλοπατια 11 λεπτα..
    Η αληθεια ειναι πως πριν την προπονηση πονουσε απο τη Δευτερα ηδη πολυ η πλατη μου.
    Τα κενα ηταν μικρα, 30-50 δευτερολεπτα.

    Φαγητο
    Με το που γυρισα το πρωι απ την εφημερια
    1) Μ95 35 γραμμαρια σε νερο με βρωμη σε νερο
    2) Φακες βραστες με 5 αυγα 2 ολοκληρα και ντοματα λαδι (ολα μαζι)
    3) Μ95 35 γραμμαρια σε νερο
    4) Μεταπροπονητικο 50 ml amino Inko σε νερο
    5) Μεταπροπονητικο φαγητο 150 γραμμαρια μπακαλιαρο με ρυζι καφε και γιαουρτι (ο Θεος να το κανει) συν αγγουρι.

    Αυριο θα παω μονο για τρικεφαλους.
    Μπορει βασει υποχρεωσεων (δουλειας κτλ) και "σπασιματος" των μυικων ομαδων (πχ τελευταια σπαω δικεφαλα απο τρικεφαλα) να δουλευεται καθε μυικη ομαδα 2-3 φορες το μηνα το πολυ , ομως δε με πειραζει. Αυριο αν παω μονο για τρικεφαλα θα ξερω οτι θα ειμαι πιο συγκεντρωμενος και θα δωσω το 100% πραγμα που θελοντας και μη δεν μπορεις να κανεις αν ακολουθουν καπακι στην ιδια προπονηση και δικεφαλοι. Αλλωστε δε στοχευω να κατεβω στο προσεχες Mr.Universe

    Να στε καλα, καλο βραδυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-10-17 21:51 #19
    Προεπιλογή
    Καλησπερα σε ολα τα καλα παιδια..

    Να πω αρχικα οτι την Πεμπτη που περασε εκανα τρικεφαλους αλλα δεν καταφερα να καταγραψω.

    Σημερα στηθος.
    1) Πιεσεις αλτηρες επικλινη 4 σετ 20-20, 20-20,15-15,10-10
    2) Διασταυρωσεις τροχαλιας 15-15 , 10-10, 5-5 χ 2
    3) Πιεσεις αλτηρες ισιο 17,5-17,5 , 15-15, 10-10 , 10-10
    4) Επικλινη ισιο 7,5-7,5 , 5-5χ3

    Καλες διατασεις.
    Σκαλοπατια 12 λεπτα.

    Φαι
    1) Μ95 με βρωμη σε νερο
    2) αυγα (3 ολοκληρα 2 ασπρα) με φακη
    3) Μ95
    Προπονηση
    4) Αmino 50 ml
    5) Μπακαλιαρο 150 με ρυζι καφε , ντοματα-αγγουρι ελαιολαδο
    6) Για μετα προοριζω πριν κοιμηθω 50 ml amino υγρα.

    Αυριο θελω χερια (ή μονο δικεφαλα)..
    Καλη βραδια να χετε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-10-17 12:21 #20
    Προεπιλογή
    Καλημερα σε ολα τα καλα παιδια!
    Να ενημερωσω το λογκ..
    Δυστυχως Τριτη και Τεταρτη ειχα διαβασμα και δεν μπορεσα να παω προπονηση.
    Χτες Πεμπτη εφημερευα.
    Απο σημερα εχω δυο εβδομαδες αδεια και δε θα βρισκομαι εδω. Αρα για δυο εβδομαδες δε θα κανω προπονηση.
    Θα ξαναπαω απο 6-7 Νοεμβρη περιπου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-01-18 00:26 #21
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλα τα καλά παιδιά!
    Ενημερώνοντας το λόγκ , να πω ότι εδώ και καιρό κάνω προπόνηση στο υπόγειο του σπιτιού μου. Έχω μια στραβομπαρα, πάγκο και αλτηρες. Όπως και στο παρελθόν σας φοιτητής, έτσι και τώρα, σε κάθε σταυροδρόμι η λύση μου λέγεται υπόγειο. Τότε ήταν οι εξετάσεις ...του εξαμηνου, τώρα έχω .....μόνιμα εξετάσεις. Έχω διάβασμα συνέχεια, έχω εφημερίες και πέρα απ τα καθαρά 30-40 λεπτά που θέλω να δώσω στα βάρη δεν μπορώ άλλο χρόνο. Και το γυμναστήριο δεν είναι μόνο τόσος χρόνος αλλά πολύ περισσότερος. Και το πιο σημαντικό,είναι ότι θέλω εκεί που διαβάζω να αφήνω τα πάντα, να κατέβω για μια προπόνηση και να ξανανεβω. Δεν μπορώ να έχω στο μυαλό μου "τι ώρα πηγε? Πρέπει την τάδε ώρα να βάλω ρολόι να πάω στο γυμναστηριο". Θέλω να έχω μια ελευθερία κινήσεων , να γεμίζει ένα μισάωρο με προπόνηση να ξεδινω.

    Μέσα στην άδεια τις προηγούμενες μέρες πήγα και 2-3 φορές στο γυμναστήριο, όπου έχω κανονικά συνδρομή, αλλα για βάρη κατεβαίνω πλέον κάτω στο υπόγειο. Θα πάρω και κάποια ακόμα πραγματάκια, έχω κάτι στο μυαλό μου, ώστε όσο μπορώ να το εξελιξω. Ίσως βάλω και καμιά φώτο πιο μετά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Levrone : 11-01-18 στις 00:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-01-18 13:43 #22
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Φόρτωσε doctor
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-01-18 00:08 #23
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-06-18 20:52 #24
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο παντως , μια και το συζητουσατε τις προαλλες, που καταλαβαινω και αυτο βασικα που εγω μπορω να κανω ειναι προπονησεις καθε μερους του σωματος χωριστα. Οντως φουλ μποντι δεν εχω δοκιμασει , αλλα δεν ξερω αν θα τα καταφερνα. Και να πω και την αληθεια εγω θελω να κατεβω για προπονηση, να εχω ενα πραγμα στο μυαλο μου , εχω ξαναπει , να κανω 20-25 λεπτα να φυγω.

    Εκτιμω οτι ενα φουλ μποντι προγραμμα ισως σε θεμα αντοχης ειναι πιο απαιτητικο και δε θα το αντεχα. Προσφατα καταλαβα οτι μου παει καλυτερα η προπονηση μερα παρα μερα. Νομιζω αναρρωνω πιο καλα , ξεπηζει το κεφαλι μου , καθε δυο μερες την αναζητω πιο πολυ , και το κυριοτερο στεκω και στη δουλεια μου πιο καλα. Με τις εφημεριες προκυπτει και μια συνολικη απωλεια υπνου, πχ το Σαββατο που εφημερευα σε 26 ωρες κοιμηθηκα 35 λεπτα και χτες σε 24 ωρες κοιμηθηκα 2.5 ωρες σπαστες (τηλεφωνα κτλ κτλ)
    Για το φουλ μποντι δεν εχω αποψη , βλεπω οτι φοριεται πολυ , αλλα μαλλον θα μεινω στην αλλη πλευρα του ποταμου.
    Σημερα πχ σε ωμους εκανα 12 λεπτα ζεσταμα , και στη συνεχεια 5 σετ πιεσεις

    Θελω να σου απαντησω μια βδομαδα τωρα, αλλα εχει γΚαμΥθει το συμπαν απο το τρεξιμο
    (εκανα το quote στο log σου, ωστε να μη χαθει στα "εκτος θεματος" )


    ο κυριος λογος που εγω προσωπικα το ξεκινησα (περα του οτιειχα ακουσει καλα λογια) ειναι λογω ελλειψης χρονου.
    Επρεπε να περιορισω τις προπονησεις σε 3 ανα εβδομαδα και το full body μου φανηκε μονοδρομος

    Στην αρχη, παρολο το πληθος των ασκησεων (8 συνολικα) με το παιδι που κανουμε παρεα, ημασταν λιγο επιφυλακτικοι γιατι μας φανηκε λιγο.... απ'ολα να το πω? αλλα καθως περνουσαν οι μερες και πιεζομασταν ολο και πιο πολυ, καταληξαμε να φευγουμε με παλμους στο κοκκινο απο την ενταση, και να η μπορουμε να παρουμε ανασα απο τη κουραση

    Κσθως περνουσε ο καιρος, τα κιλα ανεβαιναν, το σωμα αλλαζε προς το καλυτερο, κι εκει που ειχαμε μεινει στασιμοι γιαμεγαλο διαστημα, ειδαμε μια προοδο (και δεν ημασταν οι μονοι που το διαπιστωσαμε)

    Το καλυτερο? Ο σποττερ μου ψιλοβαριοταν τα ποδια, και τις leg days εβρισκε που και που δικαιολογιες να μην ερθει. Με το full body που εχει ασκησεις ποδιων και τις 3 μερες της εβδομαδας, δεν εχει δικαιολογια, ασε που εχει φτιαξει ποδΑρες πλεον

    Γνωμη μου, καν'το για ενα 2μηνο. 3 φορες τη βδομαδα ειναι. Βρες τις μερες που εισαι πιο χαλαρος και δοκιμασε το.

    Αυταααααααααα
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-06-18 01:17 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    ποσο δικιο εχεις, ειδικα για την ελλειψη χρονου και τα ποδια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-06-18 13:36 #26
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ενα ετοιματζιδικο προγραμμα που ειχα βρει (και με αυτο κΣεκινησα) ειναι το εκΣης

    Day 1

    Squats 3 X 6-15
    Παγκος ισιος 3 X 6-10
    Μονοζυγο 3 X 6-12
    Μηριαια δικεφαλα 3 X 8-15
    Upright row (τραπεζιοι. μπαρα κατω απο το πηγουνι) 2 X 6-10
    Scullcrushers 2 X 6-10
    Δικεφαλα, ισια μπαρα 2 X 6-12
    Abdominals 2 X 10-25



    Day2

    Deadlifts 3X5-10
    Leg extension (τετρακεφ) 3 X 8-15
    Πιεσεις στηθος αλτηρες 3 X 6-10
    Πιεσεις ωμοι μπαρα 3 X 6-10
    Γαμπες στο σμιθ 2 X 10-20
    Τρικεφ τροχαλια 2 X 6-102
    Διεκεφ. αλτηρες αυτοσυγκ 2 X 6-12
    Rear laterals (αλτηρρες σκυμμενοι εκτασεις) 2 X 8-15



    Day 3

    Leg press 3 X 10-20
    κωπηλατικη με μπαρα 3 X 6-10
    Romanian lifts 2 X 6-10
    Επικλινηςς παγκος στηθος 3 X 6-10
    Δελτοειδης αλτηρες ορθιος 2 X8-15
    Παγκος μπαρα κλεστη λαβη 3 X 6-10
    Σφυρια 2 X 6-12
    Τραπεζιοι ορθιοι αλτηρες 2 X 8-15
    Abdominals 2 X 10-25



    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-06-18 16:16 #27
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Καλό μου φαίνεται για φουλ αλλά δε κατάλαβα γιατί έχει και τις 3 μέρες δικεφαλα και τη μία μόνο τρικεφαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-06-18 16:31 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Day 1: παγκος ισιος, skull crushers
    Day 2: Πιεσεις στηθος αλτηρες, πιεσεις ωμοι μπαρα, τρικεφαλοι τροχαλια
    Day 3: Επικλινηςς παγκος στηθος, Παγκος μπαρα κλεστη λαβη
    ολες τις μερες εχει τρικεφαλους
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-07-18 10:02 #29
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Thumbs up
    μου ξεφυγε τη πρωτη μερα το skullcrushers
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-07-18 20:31 #30
    Προεπιλογή
    Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις και συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση μου.
    Δημητρη για την ελλεψη του χρονου που αναφερεις , και ειναι μειζον παραγοντας , να πω τα εξης.

    Εχω καταλαβει και εχω βολευτει σε προπονηση μερα παρα μερα , μια (1) μυικη ομαδα τη μερα , και προπονηση που δεν ξεπερναει ποτε τα 25 λεπτα. Ωμους; 10 σετ. Στηθος; 12 σετ; Δικεφαλα 8-10 σετ. Και παει λεγοντας.

    Και αρχιζω και βλεπω οτι μ αρεσει περισσοτερο. Ειναι βασικο να ξερεις οτι εισαι πτωμα αλλα ειναι 18.10 και 18.40 θα σαι πισω. Γι αυτο φουλ μποντι νομιζω δε θα το αντεχα. Αλλα κι ετσι ειμαι ωραια. Τωρα εκανα μολις 23 λεπτα τρικεφαλα, 12 σετ.

    Το καθε μερα προπονηση δεν το αντεχει το σωμα μου. Θα μου πεις αλλοι στην ιδια ηλικια μπορουνε. Ναι δεν αντιλεγω. Εγω δυστυχως δε μπορω.

    Πρακτικα αν κανω Δευτερα πχ στηθος θα ξανακανω ας πουμε την παραπανω Πεμπτη. Μερα παρα μερα. Φροντιζω εφημεριες κτλ να τις σπρωχνω στα κενα μεταξυ των προπονησεων κι ετσι δε χαλαει το προγραμμα. Μονο ετσι τα φερνω βολτα. Αλλιως δεν...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία