Θέμα: Το "Logbuch"

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 109
  1. 10-09-19 00:15 #31
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Αλήθεια σήμερα από πριν πάω προπόνηση σκεφτόμουν ότι μετά την προπόνηση θα γράψω τι έκανα.

    Ώμοι-Τραπεζιοι και 3 σετ κοιλιακοί σημερα.

    1) Πιέσεις ωμων στο μηχάνημα 4 σετ max 68 κιλά
    2) Πλαγιές εκτάσεις τροχαλία 1-1 χέρι 4 σετ 1ο σετ 11.5 κιλά
    3) Εμπροσθολαιμιες πιεσεις Σμιθ καθιστός 4 Set max 20-20
    4) Ανάποδη πεταλούδα 4 σετ max 50
    5) Πρόσθιες εκτασεις στην τροχαλία με τα δύο χερια 4 set κιλά max 22.5 κιλα .
    6) Τραπεζιοι 4 set Ανυψώσεις στην τροχαλία max 36 κιλα

    45 sec διάλειμμα ανάμεσα στα σετ, ίσως και λιγότερο σε κάποιες ασκήσεις.

    Κοιλιακοί 3 σετ.
    Ξεκίνημα 21.45 , τέλος 22.17
    Αύριο εφημερία. Αν πάει καλά η βραδιά και την παλεύω θα πάω Τετάρτη για πλάτη.
    Προπόνηση κάνω σταθερά μέρα παρά μέρα. 1 μυϊκή ομάδα τη φορά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-09-19 23:35 #32
    Προεπιλογή
    Γεια και χαρά σε όλα τα καλά άτομα!
    Θα γράψω και σήμερα την προπόνηση.
    Πλάτη σήμερα. Ξεκίνησα 21.15 , τέλος 21.53
    Όλα τα σετ 8αρια.
    1) Εμπροσθολαιμιες έλξεις 4 set max 66.
    2) Κωπηλατική μηχάνημα 4 σετ max 59.
    3) Pull over στην τροχαλια 4 set max 46.
    4) Άρσεις θανάτου 4 set 25-25 τα πρώτα 2, 20-20 τα άλλα 2
    5) Κωπηλατική μπάρα 4 set max 10-10
    6) Εμπροσθολαιμιες με Τριγώνη λαβή 4 σετ max 45.
    ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ
    Διάλειμμα 45 δευτερα.
    Στις άρσεις και στην κωπηλατική με μπάρα έμπαινα μόλις είχε αποκατασταθεί η αναπνοή.

    Διατροφή καλή. Γενικά σε κάθε μέρα προπόνησης θα κάνω καλή διατροφή.
    Η επόμενη προπόνηση είναι Παρασκευή , Στήθος. ΣΚ δε δουλεύω άρα θα δούμε τι ώρα θα πάω. Γενικά το γυμναστήριο νωρίς δεν παλεύεται. Κατά τις 9 το βράδυ κάνω εγώ και 1-2 άλλοι το πολύ.
    Προπόνηση αναγκαστικά κάθε 2 μέρες και όπως μου αρέσει μια μυϊκή ομάδα τη φορά. Διαφορετικά βλέπω ότι δεν μπορώ. Κλαταρω, έχω και διαβάσματα όλη την ώρα , κουράζει και η δουλειά και νιώθω ότι σερνομαι. Κάθε δύο μέρες είναι μια χαρά.

    Σήμερα ήρθε και η πρωτεινη η isolate zero της Ironmaxx συν μία πολυβιταμινη που πήρα και ακόμα δε δοκίμασα.
    Καλό βράδυ σε όλους!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-09-19 01:41 #33
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Στήθος σήμερα.
    1) Πιέσεις αλτήρες επικλινή 4 σετ 27.5-27.5 max.
    2) Ανοίγματα αλτήρες 4 σετ max 7.5-7.5.
    3) Πιέσεις μπάρας smith 4 σετ max 20-20.
    4) Cross over 4 set max 22.5-22.5.
    Διατάσεις
    Κοιλιακοί 2 σετ
    Διάλειμμα 45" max 1'
    Ξεκίνησα 19.40 , τέλος 20.20

    Επόμενη προπόνηση είτε αύριο είτε Κυριακή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-09-19 23:29 #34
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Σήμερα προπόνηση μετά το γήπεδο (και την ξενεραααα που φάγαμε ....) Δικεφαλοι χέρια και τετρακέφαλοι πόδια συν γαμπες όρθιος. Αρκετά ευχαριστημένος.

    1) Ισια μπάρα δισκοι 5-5 κιλά , 4 σετ , καλή αρνητική.
    2) Στραβομπάρα δισκοι 5-5 κιλά , 4 σετ
    3) Σφυριά με σκοινί στην τροχαλία 2 σετ max 20.5 κιλα
    4 ) Σφυριά αλτήρες 2 σετ max 10-10 κιλα

    Τετρακέφαλοι
    1) 5 σετ εκτάσεις max 39 κιλα οσες βγουνε

    Γαμπες όρθιος 4 σετ max 52 κιλα όσες βγουνε

    Διατάσεις.
    Διάλειμμα 45"
    Ξεκίνησα 21.15 , τέλος 21.50.
    Γενικά στους δικέφαλους λίγα κιλά αλλά πήγε πολύ ωραία, χωρίς κλεψιμο, καλή αρνητική , καλό πρήξιμο.
    Επειδή Τρίτη δεν μπορώ να πάω θα πάω κατά πάσα πιθανότητα αύριο για Τρικέφαλους , Δικέφαλους μηριαίους και γαμπες καθιστός. Θα δείξει.
    Καλό βράδυ να έχετε και καλή εβδομάδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-09-19 20:32 #35
    Προεπιλογή
    Γεια και χαρά σε όλους.
    Τελικά χτες δεν πήγα αλλά πήγα σήμερα καπάκι μετά τη δουλειά για τρικεφαλους. Δικέφαλους πόδια και γαμπες καθιστός που ήθελα εκτός τους τρικέφαλους δεν την παλεψα να κάνω γιατί ήμουν πτώμα αλλά οι τρικέφαλοι με ευχαρίστησαν.

    1) Πιέσεις τροχαλία σπαστη λαβή 4 σετ max 41
    2) Εκτάσεις τροχαλία 1-1 χέρι ανάποδη λαβη , 4 σετ max 11.5 κιλά
    3) Εκτάσεις τροχαλίας πάνω από το κεφάλι τριγωνη λαβή max 36
    Διάλειμμα 45" με 1'
    Διατάσεις
    Αρχή 15.30 , τέλος 15.50

    Αύριο εφημερευω και δεν πάω, ξανά προπόνηση την Πέμπτη που πάω για ώμους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-09-19 22:22 #36
    Προεπιλογή
    Γεια και χαρά.
    Ώμοι σήμερα μετά από εφημερία.
    1) Πιέσεις στο μηχάνημα 4 σετ max 73 κιλά
    2) Πλαγιές εκτάσεις τροχαλία 1-1 χέρι 4 σετ 1ο σετ 16 κιλά
    3) Εμπροσθολαιμιες Σμιθ 4 Set max 22.5-22.5
    4) Ανυψώσεις με αλτήρες σκυφτός 4 σετ max 10-10 Πολύ καλύτερα από την αναποδη πεταλουδα
    5) Τραπεζιοι 6 set ανυψώσεις με στραβομπαρα μέχρι το σαγόνι max 5-5

    45 sec -1' διάλειμμα.
    Κοιλιακοί.
    Ξεκίνημα 20:10 - Τέλος 20.40

    Κιλά κάπως ανέβασα. Μια άσκηση αφαίρεσα (τις προτάσεις με τροχαλία) απ' την προηγούμενη φορά.
    Την ανάποδη πεταλουδα ίσως την αφήσω, σήμερα μου αρεσαν οι εκτάσεις σκυφτός πολύ καλύτερα.
    Ακόμα (και ίσως για παντα) ψάχνομαι με τους τραπεζοειδείς. Ίσως κάτι κάνω λάθος, ίσως έμειναν πίσω στην πορεία γιατί δεν τους γυμναζα όπως έπρεπε πίστα.

    Αύριο μάλλον κενό. Σάββατο και Κυριακή εφημερευω επείγοντα 12 ώρες την κάθεμια απ' αυτές τις δύο μερες και ενώ ήθελα φοβήθηκα να κάνω γαμπες και δικέφαλους ποδιών.
    Γενικά το μοντέλο να πετάξω τετρακέφαλους πχ στη μέρα με δικέφαλα χέρια και μηριαίους δικέφαλους στη μέρα με τρικεφαλα χέρια δε μου πάει , καθώς βλέπω πως μόλις τελειώσω προπόνηση μια μυϊκή ομαδα θέλω να φύγω αμέσως. Σα να μηδενίζει η αντοχή μου. Άρα πρέπει να βάλω τα πόδια σε μια έξτρα μέρα μάλλον.

    Αυτά , επόμενο ραντεβού ίσως τη Δευτέρα αν το ΣΚ βγω ζωντανος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-09-19 00:15 #37
    Προεπιλογή
    Γεια χαρά!
    Πλάτη σήμερα. Έκανα δυο αλλαγές , μια θα μείνει μια όχι.
    1) Εμπροσθολαιμιες 4 set max 73.
    2) Σταυρός 4 σετ max 35 κιλά. Αν και δεν έχει το γυμναστήριο σταυρό τον αυτοσχεδιασα και πέτυχε ωραία. Μπορώ και πιο πολλά κιλά απλά την έκανα μετά από καιρό και δεν ήξερα τα μέγιστα μου.
    3) Κωπηλατική με μπάρα ξαπλωμένος σε πάγκο περίπου 40°. 4 σετ max 5-5. Δεν ξέρω αν την περιγράφω καλά αλλά δε μου αρεσε. Νομίζω δε θα την ξανακανω.
    4) Πουλ οβερ σε τροχαλία 4 σετ max 46.
    4) Κωπηλατική μηχάνημα 4 σετ max 46 κιλα. Σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα πιο λίγα κιλά αφού από δεύτερη που την είχα σαν άσκηση την έβαλα στο τέλος και ήμουν κάπως πτώμα.

    ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ
    Διάλειμμα 45 δευτερόλεπτα , στο σταυρό μέχρι αποκατάστασης της αναπνοής.

    Γενικά το σταυρό θα τον κρατήσω γιατί με πιάνει ωραία. Την τρίτη άσκηση που έκανα σήμερα νομίζω δε θα την ξανακανω. Θα επαναφέρω τις κωπηλατικες με μπάρα στη θέση της που αυτή την εβδομάδα δεν τις έκανα.
    Βασικός μου στόχος είναι να γεμίσει η πλάτη μέσα.
    Αύριο δε δουλεύω και έχω απλά κάτι σεμινάρια άρα ίσως πάω και αύριο για πόδια. Θα δείξει.
    Καλό βράδυ σε όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-09-19 23:08 #38
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Πόδια σήμερα.

    1) Εκτάσεις τετρακεφαλων max 52 -Καμψεις Δικέφαλων max 41 Σούπερ σετ 5 σετ
    2) Γαμπες όρθιος 4 σετ max 42 κιλά
    3) Γαμπες καθιστός 4 σετ max 20
    Διάλειμμα 1'
    Διατάσεις
    15 λεπτά τρεξιμο

    Το σούπερ σετ ήταν απίστευτο. Δούλεψε πολύ ωραία.
    Προσπάθησα σήμερα και μακάρι να το καθιερωσω να τρέξω μετά τα βάρη , και έτρεξα σε χαλαρο τέμπο 15 λεπτά.
    Αύριο είμαι πάλι σε αυτό το σεμινάριο που είναι μια βλακεία υποχρεωτική και σε παίρνει άνετα ο ύπνος αλλά τουλάχιστον δεν έχει κούραση, οπότε καλοβλεπω την ιδέα να ξυπνήσω πρωί να πάω για τρέξιμο ,γιατί έτσι κι αλλιώς στο σεμινάριο πάω πιο αργά απ' ότι πάω υπό κανονικές συνθηκες στη δουλειά άρα έχω χρόνο για λίγο πρωινό τρεξιμο. Πιστεύω όμως ότι δε θα τα καταφέρω να σηκωθώ να πάω..
    Όπως και να χει , πρέπει να δω σοβαρά το να προσπαθήσω λίγη αερόβια μετά την προπόνηση γιατί τα κιλά μου ειναι υπερβολικα και δε λέει.
    Το απόγευμα αύριο η προπόνηση λέει στήθος.
    Η πλάτη από χτες με έπιασε πολύ ωραία.
    Καλό βράδυ σε όλα τα παιδιά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-09-19 00:23 #39
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Levrone η ημέρα των ποδιών είναι ελλιπέστατη. Μια άσκηση για τετρακέφαλους που είναι από τις μεγαλύτερες μυϊκές ομάδες και 4 ασκήσεις για ωμους που είναι από τις μικρότερες μυϊκές ομάδες είναι παράδοξο. Άσε που οι εκτάσεις τετρακέφαλων δεν είναι άσκηση που θα προκαλέσει σοβαρή υπερτροφία λόγω του περιορισμού των κιλών.

    Από ότι βλέπω πας γυμναστήριο. Αν δεν μπορείς να κάνεις σκουότ λογικα θα υπάρχουν μηχανήματα πιέσεων ποδιών. Πρέπει να βάλεις σίγουρα μια τέτοια άσκηση...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 25-09-19 στις 00:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-09-19 14:20 #40
    Προεπιλογή
    Χαραλαμπε ευχαριστώ για την παρατήρηση, και έχεις πολύ δίκιο και θα τη λάβω σοβαρά υπόψιν μου. Στο γυμναστήριο έχω και πρεσσα και Χακ Σκουατ και φυσικά τη δυνατότητα για καθίσματα.
    Χτες πάντως , μετά το σούπερ σετ , δεν κάνω πλάκα , δεν μπορούσα να κάνω βήμα. Δεν μπορούσα να σταθώ. Την επόμενη φορά θα είναι πιο εμπλουτισμενη η προπόνηση ποδιών.

    Υγ: αυτό για τους ώμους θα το αναλύσω άλλη στιγμή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-09-19 16:44 #41
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό ότι δεν μπορούσες να πάρεις τα πόδια σου, λόγω της συχνότητας που προπονείς τα πόδια σου. Αν είσαι συνεπής δεν θα νιώθεις το ίδιο μετά από κάποιες προπονήσεις.

    Συνήθως αυτό το μυϊκό πιάσιμο νομίζω πως έρχεται περισσότερο από αδράνεια των μυών για αρκετό καιρό παρά μετά από σκληρή προπόνηση.

    Καλό είναι οι τετρακέφαλοι να απαρτίζονται από δύο ασκήσεις τουλάχιστον όπως και οι οπίσθιοι μηριαίοι. Μια άσκηση για κάθε μυϊκή ομαδα γύρω από την άρθρωση του γονάτου όπως είναι οι εκτάσεις τετρακέφαλων και οι κάμψεις ποδιών που κάνεις ήδη και μια άσκηση επίσης για κάθε μυϊκή ομάδα γύρω από την άρθρωση του ισχίου όπως είναι το σκουότ, οι πιέσεις στην πρέσα (εδώ πιάνει και την άρθρωση του γονάτου) και οι άρσεις θανάτου με ελαφρώς τεντωμένα πόδια. Έτσι γυμνάζονται πληρέστερα οι μύες "χτυπώντας” τους και από τα δύο μέτωπα.

    Keep up και καλή συνέχεια στις προπονήσεις σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-09-19 20:07 #42
    Προεπιλογή
    Πω πω μου χεις κάνει τα μούτρα κρέας ρε Χαραλαμπε!!!!
    Δεν έχω πρόσωπο να γράψω στο φόρουμ!!!!!

    Πλάκα κάνω βέβαια! Καλά τα λες!
    Θα διορθωθεί αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-09-19 21:17 #43
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή

    Δεν είχα τέτοια πρόθεση.

    Πάντως γιατρέ μου θύμισες εμένα πριν κάποια χρόνια, αλλά εγώ ήμουν χειρότερος από εσένα γιατί έκανα μόνο εκτάσεις τετρακέφαλων και έλεγα "είμαι κομπλέ". Ευτυχώς συνειδητοποίησα ότι τα πόδια είναι τα θεμέλια του κορμού πράγμα που με βοήθησε να δυναμώσω και σε ασκήσεις του κορμού.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-09-19 00:47 #44
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Τρίτη σερί μέρα προπόνηση, αλλά όπως είπαμε κάνω ένα σεμινάριο χτες σήμερα και αύριο , άρα κούραση μηδέν παρά μόνο βαρεμάρα (καθως είναι ασχετο με τη δουλειά μου αλλά υποχρεωτικο) , και ίσως πάω και αύριο. Τι έκανα λοιπόν..

    Στήθος σήμερα.
    1) Πιέσεις στην πρεσσα 4 σετ τα 2 πρώτα στα 66, άρα πρέπει να ανεβάσω. Η τεχνική καλή , δεν έκλεψα αλλά με ζορισαν σε βαθμό που δεν μπορούσα να "τεντωσω" στο τέλος της επανάληψης το στήθος. Καταλαβαίνετε τι εννοώ πιστεύω.
    2) Ανοίγματα στο μηχάνημα , 4 σετ max 50 κιλά.

    3) Πιέσεις Smith επικλινή 4 set max 20-20 , 15-15 , 12,5-12,5 , 12,5-12,5. Πήγε μια χαρά , βγήκαν δύσκολα αλλά χωρίς κλεψιμο απλά το ίδιο πρόβλημα με την πρώτη άσκηση.
    4) Cross over 4 set , το πρώτο 27,5-27,5 , καλό αλλά έκλεψα.

    ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ
    Διάλειμμα 45"-1'
    Κοιλιακοί 3 σετ.
    Ξεκίνημα 21.55-τελος 21.21.
    Τρέξιμο χαλαρά 20 λεπτά.

    Να γράψω και τι έφαγα σήμερα?
    1) 70 βρώμη με 35 isolate σε νερό και 1 πολυβιταμινη
    2) Ένα συμπλήρωμα 35 isolate με 60 waxy και μια μπανάνα
    3) 120 κοτόπουλο με ρύζι μεριδα που δε ζυγισα και 1 μηλο
    4) το ίδιο με το 3

    Μετά την προπόνηση :
    5) Ίδιο με το 2 χωρίς μπανάνα
    6) Σε κάνα μισάωρο από τώρα ίδιο με το 3 συν 2-3 κουταλιές ψαρολαδο.

    Γενικά τα γεύματα είναι σε ένα τέτοιο μήκος κύματος απλά κάποιες φορές μπορεί να είναι πχ αντί κρέας φακορυζο ή μπιφτέκι. Αυτά πάνω κάτω.

    Αύριο αν ξεμπερδεψω νωρίς θα προσπαθήσω να πάω για χέρια (δικεφαλους) , καθώς Παρασκευή εφημερευω , Σάββατο θα μαι στάνταρ άυπνος και θα πάω και στο γήπεδο , και Κυριακή δεν ξέρω.. άρα κατά πάσα πιθανότητα θα πάω αύριο.
    Καλό βράδυ σε όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-09-19 00:04 #45
    Προεπιλογή
    Γεια χαρά σε όλους.
    Δικέφαλα χέρια σήμερα.
    Μετά από καλό ζέσταμα

    1) Ίσια μπάρα 4 set ,max 7.5-7.5 το πρώτο set λίγο κλεψιμέικο
    2) Στραβομπάρα 4 σετ max 7.5-7.5
    3) Σκοινί σφυριά 2 set max 27.5
    4) Αλτήρες σφυριά 2 set max 12.5-12.5.

    Διατασεις.
    Διαλειμμα 45"-1'
    Τρέξιμο 20 λεπτά.

    Γενικά σήμερα δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένος. Δεν ξέρω τι δεν πήγε καλά, ενω στην προηγούμενη προπόνηση δικέφαλων με τις ίδιες ασκήσεις ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Σήμερα αν και ανέβασα κιλά , κάτι δε μου πήγε καλά. Και δεν ξέρω αν πρέπει και κάτι να αλλαξω. Οκ υπάρχουν και όχι καλές μέρες στην προπόνηση, είναι στο πρόγραμμα αυτά.

    Επόμενο ραντεβού ίσως Δευτέρα. Αύριο εφημερία, Σάββατο γήπεδο , και Κυριακή δυσκολο να πάω. Δευτέρα Τρικέφαλοι και κλείνει ο κύκλος.
    Καλό βράδυ σε όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία