Θέμα: Το "Logbuch"

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 109
  1. 22-10-19 00:29 #61
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά. Μετά από ακριβώς 2 εβδομάδες σήμερα προπόνηση. Δεν έγραφα γιατί δεν πήγαινα.
    Σήμερα πλάτη. Βρήκα επιτέλους ένα καλύτερο τρόπο για το σταυρό και με έπιασε καλά.

    1) Εμπροσθολαιμιες 4 set max 73.
    2) Σταυρός 4 σετ max 45 κιλά
    3) Κωπηλατική μηχάνημα 4 σετ max 46 κιλα.
    4) Πουλ οβερ σε τροχαλία 4 σετ max 46.
    22:05-22:35
    Διατασεις

    Αύριο εφημερία και την Τετάρτη πρώτα ο Θεός πάω για στήθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-10-19 22:41 #62
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Σήμερα προπόνηση στήθους μετά από εφημερια.
    Το φαινόμενο "μπουζούκια" είχαμε πάλι σήμερα. Τη νύχτα με σήκωναν συνέχεια για περιστατικά και κοιμήθηκα συνολικά 1 με 2 , 3.30 με 4 και 5.30-6. Τουτέστιν σήμερα είχα όλη μέρα ένα κεφάλι που σπάει , σα να γύρισα από τα μπουζουκια. Αυτό είναι το φαινόμενο μπουζούκια.
    Τις δύο τελευταίες προπονήσεις ακούω μουσική στο γυμναστήριο , κάτι ωραίες ελληνικουρες και παιδιά πραγματικά με βοηθάει ωραία.

    1) Πιέσεις στην πρεσσα 4 σετ max 73 , εδώ ανεβασα
    2) Ανοίγματα στο μηχάνημα , 4 σετ max 59 κιλά. Κι εδώ ανεβασα με καλό σφίξιμο στο κλείσιμο.
    3) Πιέσεις Smith επικλινή 4 set max 25-25 , 15-15 , 10-10, 10-10
    4) Cross over 4 set , το πρώτο 18-18. Κατέβασα από την προηγούμενη φορά γιατί θα έκλεβα διαφορετικά και δε θα πήγαινε καλά η άσκηση.
    Διατασεις
    Διάλειμμα 45"-1'

    Ξεκίνημα 16.45 τελος 17.20
    Τρέξιμο δεν έκανα αν και ήθελα γιατί ήταν πιασμένος ο διάδρομος (κι εγώ τελειωμένος... )

    Αύριο εφημερευω ως τις 9 το βράδυ άρα δεν έχει προπόνηση. Πλέον στόχος προπόνηση την Παρασκευή με δικεφαλα. Και επειδή είστε φοβερά παιδιά θέλω να σας αφιερώσω και ένα τραγουδάκι πολύ ωραίο

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-10-19 23:10 #63
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Προπόνηση σήμερα. Δικέφαλοι.
    Μετά από καιρό μια πολύ πολύ καλή προπόνηση δικέφαλων. Με έπιασε πολύ ωραία.

    1) Γονατιστός με ίσια μπάρα σε τροχαλία 4 σετ max 36 κιλά , παιδιά μιλάμε για μια απίστευτη άσκηση που την έκανα πρώτη φορά. Πετυχαίνεις πληρες τέντωμα με τους δικέφαλους να μένουν σε συνεχή διαταση, δεν τρακαρουν οι αγκώνες στον κορμό , δεν μπορείς να κλέψεις με τον κορμό (την έκανα όχι ακριβώς γονατιστός αλλά "κουκουβιστος" αν γίνεται κατανοητό το τι εννοώ). Με έπιασε πολύ καλύτερα από το να την κάνω όρθιος με ίσια μπάρα.

    2) Όρθιος με στραβη μπαρα στην τροχαλια 4 σετ max 36 κιλά

    3) Σφυριά με σκοινί σε τροχαλια 4 σετ max 27.5 κιλά

    Διάλειμμα 45 "
    Προπόνηση 25'

    Αύριο το βράδυ εφημερευω νύχτα , την Κυριακή το ίδιο ,
    και εύχομαι Δευτέρα να την παλεύω να πάω προπόνηση για Τρικέφαλους. Γενικότερα πάω προπόνηση και σερνομαι αλλά μετά νιώθω πολύ ωραια.
    Καλό βράδυ να έχετε και καλό Σαββατοκύριακο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Levrone : 25-10-19 στις 23:20
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-10-19 23:19 #64
    Προεπιλογή
    Καλησπεριζω όλα τα καλά παιδιά.
    Τρικεφαλα σήμερα. Πιστός στο ραντεβού.
    Επειδή ο δεξιος μου τρικέφαλος είναι πιο μεγάλος και πιο δυνατός από τον αριστερό θεώρησα καλό (έτσι κι αλλιώς και) για αλλαγή να τους παίξω εναν-εναν.

    1) Εκτάσεις τροχαλία 1-1 χέρι 4 set max 16 κιλά (το πρώτο σετ)
    2) Εκτάσεις τροχαλίας 1-1 χέρι ανάποδη λαβη max 9 κιλά (το πρώτο Set)
    3) Ανυψώσεις αλτήρα πίσω από το κεφάλι 1-1 χέρι max 7.5 κιλά

    Τρέξιμο 20 '.
    Διατασεις.
    Γενικά ήμουν καλά συγκεντρωμένος και με έπιασαν πάρα πολύ καλά. Σαν αλλαγή πολυ καλή και θα την ξανακανω.

    Αύριο είμαι εφημερια. Στόχος η προπόνηση της Τετάρτης για πόδια. Καλό βράδυ να έχετε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-10-19 02:16 #65
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλα τα καλα παιδιά.
    Σήμερα ήθελα να κάνω πόδια αλλά επειδή αύριο έχω εφημερία και δε θα μπορώ να κουνήσω , έκανα ώμους με την προοπτική να κάνω πόδια την Παρασκευή.

    Σχετικά καλή η προπόνηση ώμων , όχι τόσο καλή αυτή των τραπεζοειδων.

    1) Πιέσεις αλτήρες καθιστος 5 σετ
    27.5-27.5 , 20-20 , 20-20 , 15-15 , 15-15
    2) Εκτάσεις αλτήρες 5 σετ 7,5-7,5 τα
    3 πρώτα , 5-5 τα άλλα 2
    3) Πρόσθιες εκτάσεις σε επικλινή πάγκο 5 σετ max 5-5 Την έκανα πρώτη φορά και όντως δούλεψε πολύ καλά.
    4) Ανυψώσεις στραβομπαρας τροχαλία μέχρι το σαγονι.
    Κοιλιακοί
    40 λεπτα.

    Αύριο παλι εφημερια
    Την Παρασκευή θέλω να πάω για πόδια , λογικά θα είμαι λιώμα και άυπνος , έχω και γήπεδο την Παρασκευή , θα δούμε.
    Χαιρετώ , καλό βράδυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-11-19 00:06 #66
    Προεπιλογή
    Καλησπερα σε όλα τα καλά παιδιά!
    Ποδια σήμερα. Ωραία προπόνηση. Ευχαριστήθηκα.

    1) Εκτάσεις 4 σετ max 41
    2) Κάμψεις δικέφαλων 4 σετ max 41
    3) Πρεσσα 4 σετ max 100
    4) Χακ Σκουατ 4 σετ max 25-25
    5) Γαμπες καθιστός 4 σετ max 25
    6) Γαμπες όρθιος 4 σετ max 41

    Διατασεις.
    Αύριο θέλω να πάω για στήθος.
    Καλό βράδυ σε όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-11-19 10:25 #67
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    .

    1) Εκτάσεις 4 σετ max 41
    2) Κάμψεις δικέφαλων 4 σετ max 41
    3) Πρεσσα 4 σετ max 100
    4) Χακ Σκουατ 4 σετ max 25-25
    5) Γαμπες καθιστός 4 σετ max 25
    6) Γαμπες όρθιος 4 σετ max 41

    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-11-19 23:47 #68
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα καλά παιδιά.
    Στήθος σήμερα , μετά από εφημερία χτες. Ίσως μέτρια προπόνηση, δεν ξέρω.
    1) Επικλινή smith 4 σετ max 30-30
    2) Πρεσσα 4 σετ max 52
    3) Ανοίγματα στο μηχάνημα 4 σετ max 66 κιλά
    4) Cross over τροχαλία max 20-20
    -Διατασεις ανάμεσα στα σετ.
    -Τρεξιμο 20'

    Ίσως αύριο για δικεφαλους. Ανάλογα με το τι μέρα θα εχουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-03-22 23:48 #69
    Προεπιλογή
    Λοιπόν εφημερευω, τρώω κοτόπουλο βραστό με ρύζι, και ξεθαβω γιατι με προκάλεσε ο Μπίλι!
    To προηγούμενο ποστ ήταν προ κορονοιου!

    Χτες Σαββατο Ώμοι-Τραπεζιοι στο γυμναστήριο
    1) Εμπροσθολαιμιες πιέσεις smith 4 set max 15-15 , καλή αρνητική
    2) Πλαγιές εκτάσεις μηχάνημα 4 σετ με 30 κιλα, καλή αρνητική
    3) Σε επικλινή εκτάσεις αλτηρων στις 45° με τον κορμό 4 σετ max 8 κιλα
    4) Καθιστός, πιέσεις με αλτήρες 4 set 20-20, 16-16, 12-12, 10-10
    5) κωπηλατική με αλτήρες σκυφτός 4 σετ 10-10 max

    Τραπεζιοι
    1) Κωπηλατική με μπάρα 4 σετ 5-5 max
    2) Οπισθολαιμιες με σκοινί 4 σετ 15 κιλα
    3) Ψηλή κωπηλατική με σκοινί 4 σετ 10 κιλά max

    Διαλείμματα 45" με 1' το πολύ.
    Επαναλήψεις στόχος 8-10 ,τώρα αν δω ότι βγάζω και 13 θα τις πάω μεχρι τέρμα.
    Τα κιλά που παίζω δεν είναι πολλά, δε με ενοχλεί αυτό. Διατηρώ μια καλή τεχνική με κύριο στόχο ένα καλό πρήξιμο, κι ας έρθει με όποιο τρόπο θέλει αυτό. Καλή αρνητική? Μικρότερο διάλειμμα? Όλα δεκτα.
    Επίσης στάνταρ προπόνηση δεν έχω, πχ σειρά ασκήσεων κτλ. Έχω κάποιες ασκήσεις που αγαπώ και θα τις κάνω όπως και να χει, από κει και πέρα αλλάζω συνεχώς αφού είτε θα κάνω σπίτι είτε στο γυμναστήριο. Αυτη την αλλαγη από προπόνηση σε προπόνηση τη θεωρώ θετική.
    Όλα αυτά σε συνδιασμό με το γεγονός πως πολλές φορές προπονούμαι μετά από εφημερία με 2-3 ώρες ύπνο ή γενικά ο ύπνος μου δεν ξεπερνά το 5ωρο με κάνουν να μην τα μετράω όλα τόσο πολύ.
    Διατροφή κάνω θα έλεγα αρκετά καλη με ένα στόχο να κατέβω σε κιλά και να φανω καλύτερα με το μέτρημα θερμίδων και γραμμαρίων να ανήκει στο παρελθόν. Όλα με το μάτι χωρίς να σημαίνει ότι για συμπληρώματα κτλ δεν χρησιμοποιώ ζυγαρια. Τρώω καθαρά αλλά όχι υστερικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-03-22 01:39 #70
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ε άντε λοιπόννννν,άντε να ανεβαίνει λίγο το log σου να πούμε

    Τώρα,άντε να αφήσω στην άκρη το νούμερο ασκήσεων που κάνεις,άντε να αφήσω και τα σετ..αλλά ρε συ,γιατί κανείς τόσο μικρό διάλειμμα? Δεν μου το χες αναφέρει. 45 Δευτέρα κάνεις υπό νορμάλ συνθήκες σε ασκήσεις όπως τα cross over ή οι προτάσεις ώμων πχ. Τις βασικές πως έχεις κουράγιο και τις βγάζεις με διαλείμματα μονολεπτα,στην καλύτερη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-03-22 12:27 #71
    Προεπιλογή
    Κοίτα τα σετ είναι πολλά. Δε θα διαφωνήσω. Κάνω περίπου 20 σετ σε κάθε μυϊκή ομάδα. Θα πω κάποια πραγματα.
    Με τις εφημερίες κτλ.....
    συν το γεγονός ότι θέλω να δίνω και στην αερόβια βάση, και υπάρχουν μέρες που θα πάω το πρωί για αερόβια και το βράδυ είτε δεν έχω αντοχή, είτε αν δεν έχω χρόνο να κάνω βάρη , δε θα κάνω
    υπήρχε μήνας πχ που δυστυχώς έπαιξα μια μυϊκή ομάδα μόνο δύο φορές.
    Φροντίζω κάθε μέρα να κάνω μια μορφή ασκησης. Αερόβια ή βάρη. Κάποιες φορές κάνω και αερόβια πρωί και απόγευμα βαρη. Αν όμως τα βάρη δε γίνουν δεν έγιναν.
    Αν το Φλεβάρη έκανα 8 24ωρες εφημερίες , 8 μέρες αμέσως αμέσως πάνε. Πες δύο μέρες που δεν μπόρεσες να κάνεις κάτι. Πες 4-5 μέρες που θα κάνω το πρωί αερόβια και το βράδυ μπορεί να έχω δουλειά,διάβασμα κτλ , μένουν κοντά 15 μέρες για προπόνηση με βαρη. Αν παίζεις μια μυϊκή ομάδα τη μέρα , κάποιες μυϊκές ομάδες δεν θα τις κάνεις πάνω από 2 φορές. (Τον Απρίλη έχω 10 εφημερίες)..
    Άρα τα πολλά σετ , με προπόνηση της μυϊκής ομάδας μονο 1-2 φορές το μήνα δεν είναι καταστροφή. Έχει χρόνο να αναρρώσει το σώμα.
    Απ' την άλλη οκ έκανα πίστα τόσα χρόνια για ώμους 10 σετ. Οκ και παραπάνω να κάνω δε θα χαθεί κάποια μυϊκή ίνα. Και οι τόσοι κανόνες σε κάποιον που γυμνάζεται για την καλή υγεία δεν είναι τόοοοσο αναγκαιοι θεωρώ πλέον. Έχω ξαναπεί οι συνθήκες με έχουν κάνει να βλέπω αλλιώς πολλά πράγματα.
    Από κει και πέρα για τα μικρά διαλείμματα ή τα λίγα κιλά θα πω το εξής. έχω μια θεωρώ καλή τεχνική. Τη διατηρώ. Στόχος μου πάντα είναι να πάω και να καώ, να πρηστω. Αν αυτό έρθει με πολλά κιλά και μεγάλο διάλειμμα καλώς. Αν έρθει με λίγα κιλά και καλή αρνητική καλοδεχουμενο. Κάποτε έγραφα τα κιλά που έπαιξα και ήθελα πάντα στην επόμενη φορά που θα παίξω αυτή τη μυικη ομάδα να τα ξεπεράσω. Και σήμερα αν τύχει να παίξω μια μυϊκή ομάδα δευτερη σερί φορά στο σπίτι ή στο γυμναστήριο θα δω στο ημερολόγιο που κρατάω πληροφοριακά πόσα έβαλα την προηγούμενη φορά που έπαιξα την ίδια μυϊκή ομαδα.
    Αλλά αν σήμερα κάνω προπόνηση γυμναστήριο και την προηγούμενη φορά είχα κάνει αυτή τη μυικη ομάδα στο σπίτι (άρα δεν έχω τα ίδια μέσα) θα βρω άλλους τρόπους να πετύχω ένα καλό πρήξιμο.
    Η διατροφή μου είναι θεωρώ πολύ καθαρή αλλά δεν κάνω υστεριες. Κάποτε θα έπρεπε κάθε γεύμα να έχει υδατάνθρακα , τώρα θα έρθει γεύμα στο οποίο θα έχω ένα συμπλήρωμα , με πχ 5 καρότα και 15 αμύγδαλα. Ούτε ξέρω πόσες θερμίδες έχει όλο αυτό. Με ενδιαφέρει να τρώω καθαρά και τροφή που βοηθάει το σώμα να αναρρώνει και (αν μπορεί καλώς) να μεγαλώνει.
    Δε θα πάω προπόνηση και μετά θα φάω γύρους , ούτε κοκακολες, ούτε γλυκά (εκτός αν μια μέρα το ΣΚ σπάσω, όποτε και δε θα πάω προπόνηση αν είναι να φάω μπουρδες).
    Τρώω όμως πολύ καθαρά. Και αλκοόλ σπάνια καμία μπύρα. Οκ διατηρούνται κάποια κολλήματα αλλά όχι οι τρέλες του κάποτε.
    Και εδώ θέλω να πω κάτι αν το διαβάζει κάποιος νεότερος.
    Αν δεν πάει κάποιος σε αγώνες ας μην κάνει τρέλες. Έχασα πολλούς μήνες από γυμναστική και άρα και καλή διατροφή γιατί δεν μπορούσα να εφαρμόσω τα κολλήματα μου. Δε λέει. Ας κάνει ο καθένας ότι μπορεί. Καλύτερα λίγα και σταθερά παρά ακραία με αποχές κτλ..

    Τώρα έχω κοιμηθεί απόψε ένα (σκατο) τρίωρο , θα φύγω όμως να πάω για πλάτη. Το απόγευμα έχω άλλες δουλειές να κάνω, άρα να κοιμηθώ 5 ώρες και να πάω απόγευμα δε γίνεται. Τώρα θα παω κι ότι βγει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Levrone : 14-03-22 στις 12:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-03-22 22:33 #72
    Προεπιλογή
    Πλάτη σήμερα.

    1) Κωπηλατική με αλτήρα 4 σετ max 20 κιλά.
    2) Χαμηλή κωπηλατική τροχαλια 4 σετ max 60.
    3) Pull over τροχαλία max 30 κιλά , 4 set , 2 set με σκοινί , 2 set με μπάρα.
    4) Σταύρος max 20 κιλα 4 σετ.
    5) Ραχιαίοι 4 σετ με αντίσταση 15 κιλά oλα τα σετ.

    Διατάσεις.
    Διάρκεια 50 λεπτά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-03-22 14:50 #73
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Σ' άρεσε αρκετά η κωπηλατικη αλτήρα βλέπω,την κρατάς προς το παρόν
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-03-22 22:05 #74
    Προεπιλογή
    Είναι μια άσκηση που δε μου αρέσει τόσο και την έχω κάνει πολύ λίγο συνολικά. Για να τη βλέπεις όμως σχεδόν σε όλα τα βίντεο πλάτης κάτι καλό πρέπει να έχει. Τη δουλεύω λίγο πιο καλά τις τελευταίες προπονήσεις πλάτης για να τη μάθω και να μάθω πώς μπορώ να κερδισω από αυτήν. Θα συνεχίσω να την κάνω. Εκτός των άλλων με αλτήρα μπορώ να την κάνω και στο σπίτι.

    Στα σημερινά...
    Πρωί κατά τις 05:45 , πριν τη δουλειά με άδειο στομάχι, τρέξιμο σε ανηφορικό διάδρομο για 62 περίπου λεπτά, 6 χιλιόμετρα.

    Σήμερα παρέλαβα πάλι της Body Attack , μια whey 2.3 κιλά και μια καζεΐνη 1.8 κιλά. Αγευστες και οι δύο.
    Θα μ άρεσε να ανεβάσω φωτό αλλά ως γνωστόν δεν μπορώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-03-22 00:32 #75
    Προεπιλογή
    Χαιρετώ όλα τα παιδια.
    Στήθος σήμερα. Επειδή το απόγευμα θα ήμουν στο γήπεδο (Μάιντζ-Ντορτμουντ, γράφω από το τρένο της επιστροφής)
    την έκανα την προπόνηση πρωί πριν πάω για δουλειά , στις 05:50 έχοντας πιει μόνο νερό. Η προηγούμενη προπόνηση στήθος ήταν πριν ακριβώς 2 εβδομάδες στις 2 του Μάρτη.

    Έχουμε και λέμε:

    1) Smith 4 set επικλινής max 15-15
    2) Pec deck 4 set max 35
    3) Πιέσεις ίσιο πάγκο αλτήρες 4 set , max 20 κάθε αλτηρας
    4) Πιέσεις με έναν αλτήρα σε ίσιο παγκο 4 set max 20 kg

    Koιλιακοι 5 σετ στο μηχάνημα με βάρος 20 κιλά.
    Διατασεις.
    Συνολική διάρκεια 1 ώρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία