Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 18-09-17 13:01 #1
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή Χάσιμο όγκου
    Καλησπέρα στο forum και καλώς σας βρήκα!Κάνω βάρη τα τελευταία 10+ χρόνια.Θέλω να χάσω όγκο ειδικά στα χέρια στην πλάτη και το στήθος.Τι να κάνω;Δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσω λίπος ή μυϊκά κιλά απλά θέλω να μικρύνω όσο το δυνατόν γρηγορότερα.Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-09-17 14:16 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο, δεν πιστευω να υπαρχει χρυση φορμουλα.
    Σταματας τελειως την προπονηση με αντιστασεις, η επιλεκτικα στους μυες που θες να κατεβασεις.
    Μπαινεις σε υποθερμιδικη διατροφη και αν θες να επισπευσεις τα πραγματα κανεις καρδιοαγγειακη γυμναστικη μεγαλης διαρκειας πχ 5+ χιλ τρεξιμο.
    Aυτα απο απλη λογικη δεν εχω προυπαρχουσα εμπειρια πανω σε κατι τετοιο. disclaimer για το αν αποφασισεις να το κανεις ετσι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-09-17 12:10 #3
    Προεπιλογή
    Απο τα λεγόμενα σου βλεπω πως εχεις πολυ άγχος για να 'μικρινης',αν δεν ειναι κατι προσκοπικό που να σε φέρνει σε δύσκολη θεση και θελεις πες μας πως και πήρες τέτοια απόφαση, ακούγεται λιγο περίεργο γιατι ολοι η οι περισσότεροι τουλάχιστον θέλουν να 'μεγαλώσουν '.

    Δίκη μου γνωμη ειναι να τρως ισοθερμιδικα για αρχη γιατι σηγουρα τρως πολυ παραπάνω,να δεις πως θα παει και στην πορεία αν δεις οτι χάνεις το κρατάς εκει αλλιώς μπαίνεις σε υποθερμιδικη με μέτρο.
    Ρίχνεις τον όγκο προπόνησης,μένεις στις 8-12 επανάληψης δοκιμασε και σούπερ σετ για μεγαλητερη ένταση,και αεροβιο καθε μερα 30'-45' (εκτως απο την οφ) εσυ θα αποφασίσεις το είδος αερόβιας

    Δεν σταματάς την προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-09-17 20:52 #4
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Απλά τόσα χρόνια που κάνω γυμναστική είμαι κλεισμένος σε ένα γυμναστήριο και κάνω τις ίδιες και τις ίδιες ασκήσεις και κινήσεις.Έχει καταντήσει ψυχοφθόρο το κυνήγι του ανέμου στην προσπάθεια για αποτελέσματα.Θέλω να φύγω από αυτόν τον χώρο και να χάσω όσα κιλά λίπους και μυϊκά έχω βάλει όλα αυτά τα χρόνια.Επίσης τα έξοδα της προπόνησης και της διατροφής στην περίπτωση μου είναι πολλά.Θέλω να σταματήσω να έχω μέγεθος και να μην μου στρώνουν επίσης τα ρούχα.Anyway,στο μέλλον μπορεί να ξανακάνω προπόνηση μιας και υπάρχει η μυϊκή μνήμη.Αλλά προς το παρόν θέλω να χάσω μέγεθος και κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-09-17 21:10 #5
    Προεπιλογή
    Αλλο το θέλω να χάσω όγκο και άλλο το βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια.
    Αν είναι έτσι φιλε αλλαξε άθλημα κανε ποδηλασία π.χ.
    Καλη συνέχεια σε ότι κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-09-17 21:38 #6
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Peter1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά τόσα χρόνια που κάνω γυμναστική είμαι κλεισμένος σε ένα γυμναστήριο και κάνω τις ίδιες και τις ίδιες ασκήσεις και κινήσεις.Έχει καταντήσει ψυχοφθόρο το κυνήγι του ανέμου στην προσπάθεια για αποτελέσματα.Θέλω να φύγω από αυτόν τον χώρο και να χάσω όσα κιλά λίπους και μυϊκά έχω βάλει όλα αυτά τα χρόνια.Επίσης τα έξοδα της προπόνησης και της διατροφής στην περίπτωση μου είναι πολλά.Θέλω να σταματήσω να έχω μέγεθος και να μην μου στρώνουν επίσης τα ρούχα.Anyway,στο μέλλον μπορεί να ξανακάνω προπόνηση μιας και υπάρχει η μυϊκή μνήμη.Αλλά προς το παρόν θέλω να χάσω μέγεθος και κιλά.
    Πιο troll πεθαίνεις!!!
    Απάντηση με παράθεση