Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 28-09-17 00:25 #1
    Προεπιλογή Νέο μέλος συστάσεις.
    Χαίρετε!
    Νέο μέλος εδώ!
    Είμαι ο Νίκος, 30 κάνω γυμναστική εδώ και 5 χρόνια αδιαλείπτως, αφού πρώτα είχα φτάσει τα 100 κιλά με πλήρως καθιστική ζωή για 8 χρόνια.
    Ξεκίνησα με boxing, τρέξιμο ασκήσεις ιδίου σωματικού βάρους - μέσα στον πρώτο χρόνο γνώρισα τα βάρη και σταδιακά "κόλλησα".
    Γυμναστήριο ακολουθώ συστηματικά μόλις από φέτος.
    Πρέπει να σημειώσω θετικά ότι με έβαλε στο τρυπάκι του να αυξήσω σταδιακά το βάρος. Έτσι λοιπόν μπορεί να έπαιζα με δύο max 30κιλών αλτήρες στο σπίτι τόσα χρόνια, πλέον όμως βλέπω σημαντικές διαφορές.
    Πιστεύω ακράδαντα στα πολλαπλά οφέλη της άσκησης με βάρη σε πολλαπλά επίπεδα καθ' όλη την ζωή του ανθρώπου και τα συνιστώ πάντα σε όποιον θέλει να αλλάξει το σώμα του και την ζωή του.
    Προσωπικά με προβληματίζουν δύο πράγματα τα οποία θέλω να ξεπεράσω:
    -deadlifts όπου δεν μπορώ να ανέβω σε κιλά χωρίς πραγματικά να με πονέσει η μέση με τάσεις παράλυσης -όπου και είχα έναν άσχημο τραυματισμό σε άσκηση στο παρελθόν σε καθίσματα, στα οποία όμως πλέον ανεβάζω μήνα με το μήνα έχοντας φτάσει τα διπλάσια από τις άρσεις.
    -ότι σε κάποιες φάσεις αυτή η κούραση του σώματος, του νευρικού συστήματος, του ότι οι προπονήσεις με βάρη θέλουν και διανοητική συγκέντρωση προκειμένου να γίνουν σωστά... τελείως διαφορετική από την κούραση της αερόβιας όπως το τρέξιμο φερ' ειπείν, φαίνεται σαν να «κόβει» από την πνευματική διαύγεια στην μελέτη που έχει να κάνει με την δουλειά μου. Έτσι πιάνω τον εαυτό μου να εποφθαλμιεί τα βραχυπρόθεσμα οφέλη της αερόβιας άσκησης.

    Καλώς σας βρήκα και με τη χάρη του Θεού, καλές προπονήσεις και επίτευξη των εκάστοτε στόχων του καθενός μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-09-17 08:02 #2

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-09-17 10:52 #3
    Προεπιλογή
    Απλα απεφυγε ασκησεις-υπερβολικα κιλα οπου σε προβληματιζουν....οχι κ ''τασεις παραλυσης!''
    Ασχολησου περισσοτερο με το ειδος ασκησης που παραγεις ενδορφινες , απαραιτητη ομως κ η αεροβια ισως λιγο λιγοτερο ,μεχρι να μη σου χαλαει την πνευματικη διαυγεια
    Καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-10-17 12:13 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση