Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-09-17 16:00 #1
    Προεπιλογή Διατροφη 2000 θερμιδων για νηστεια.
    Δεν ειμαι πολυ καλος με την διατροφη μου και αναρωτιεμαι αν μπορουσατε να μου πειτε διατροφη για 2000 θερμιδες την μερα για οταν κανουμε νηστεια.

    Δηλαδη οχι γαλα, οχι κρεας,οχι τυρια. κ.τ.λ

    Τα macro που θα προτιμουσα ειναι στο περιπου αυτα:
    0-175 carbs
    78g Fat
    150g Protein

    Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-09-17 23:06 #2
    Προεπιλογή
    Μηπως να διαβασεις λιγακι το φορουμ και να φτιαξεις μια διατροφη και μετα να σε βοηθησουν να την διορθωσεις; Για αυτο που ζητας καλυτερα να πας σε διατροφολογο, πρεπει καποιος να ασχοληθει ωρα για να σου κανει κατι τετοιο οπως ακριβως το θες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-10-17 22:51 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    γενικά το δύσκολο στην νηστεία είναι από που θα αντλήσεις την πρωτείνη αφού δεν εχεις κρεας κλπ!εγω για πρωτείνη σε περίοδο νηστείας προτείνω

    ψαρι
    φακοριζο
    φασόλια
    ρεβίθια

    με τα 3 τελευταία να έχουν εννοείται και υδατάνθρακες....γενικά στην νηστεία προσπάθησε να κάνεις συνδιασμούς όπως φακόρυζο,φασόλια-ρυζι κλπ που πολές ερευνες εχουν δείξει οτι βγαζουν ενα καλό προφιλ αμινοξέων

    από εκεί και πέρα αυτά που ζητας καλο είναι να φτιάξεις μονο σου κάτι και εμεις εδω να πουμε την γνώμη μας...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-10-17 05:13 #4
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Aκολουθησε vegan διατροφη,μπουκιτσες σογιας φοβερες,ειναι σαν κοτοπουλο.Παρε οσπρια,φακες-ρεβυθια βραστα και μετα στο μιξερ,κανε κιμα και φτιαξε μπιφτεκια.Δεν ηπαρχει λογος να σε ανχωνει και θα εισαι μια χαρα την περιοδο που διαρκει η νηστεια σου
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-10-17 13:39 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικά το δύσκολο στην νηστεία είναι από που θα αντλήσεις την πρωτείνη αφού δεν εχεις κρεας κλπ!εγω για πρωτείνη σε περίοδο νηστείας προτείνω

    ψαρι
    φακοριζο
    φασόλια
    ρεβίθια

    με τα 3 τελευταία να έχουν εννοείται και υδατάνθρακες....γενικά στην νηστεία προσπάθησε να κάνεις συνδιασμούς όπως φακόρυζο,φασόλια-ρυζι κλπ που πολές ερευνες εχουν δείξει οτι βγαζουν ενα καλό προφιλ αμινοξέων

    από εκεί και πέρα αυτά που ζητας καλο είναι να φτιάξεις μονο σου κάτι και εμεις εδω να πουμε την γνώμη μας...
    Ευχαριστω πολυ Θα δω τι μπορω να κανω θα φτιαξω κατι και θα ποσταρω το θεμα ειναι οτι σε οτι φτιαχνω εχει πολυ υδατανθρακα..και δεν το βγαζω σωστα γιαυτο ρωτησα επειδη δεν τα καταφερνα μονος μου...αλλιως δεν θα με νοιαζε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκολουθησε vegan διατροφη,μπουκιτσες σογιας φοβερες,ειναι σαν κοτοπουλο.Παρε οσπρια,φακες-ρεβυθια βραστα και μετα στο μιξερ,κανε κιμα και φτιαξε μπιφτεκια.Δεν ηπαρχει λογος να σε ανχωνει και θα εισαι μια χαρα την περιοδο που διαρκει η νηστεια σου
    Αυτο δεν τα χα σκεφτει φανταστικη ιδεα
    Απάντηση με παράθεση