Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 02-10-17 21:48 #1
    Προεπιλογή αρχαριος υπολογισμος θερμιδων διατροφης
    ειμαι 1,86 και 64 κιλα με Δείκτη BMR: 2660.42 θερμίδες ανά ημέρα για να διατηρήσω το βάρος μου Έντονη - Άσκηση 3-5 φορές την Εβδομάδα
    και 3160.42 θερμίδες ανά ημέρα για να πάρω μισό κιλό την εβδομάδα. αυτες τις 3160 θερμιδες υπολογισα οτι χρειαζομαι 108,8 γραμμαρια πρωτεινης = 435,2 θερμιδες 70,4 γραμαμρια λιπη= 633,6 θερμιδες και υδατανθρακες 523 γραμαμρια =2092 θερμιδες και ρωταω αυτα τα 523 γραμμαρια υδατανθρακες μου φαινονται πολλα πως θα τα παρω ? και κατι αλλο πχ κανω γυμναστικη 4 φορες την εβδομαδα πρεπει να παιρνω 3160 θερμιδες και τις 7 μερες η μονο τις 4 που γυμναζομα ? και τις αλλες 3 που δεν γυμναζομαι να παιρνω τις θερμιδες συντηρησης μου που ειναι 2660
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-10-17 22:48 #2
    shake
    Αν ο στόχος σ είναι να παχύνεις Ναι πρέπει να τρως κάθε μέρα αυτές τις θερμίδες.. Επίσης 186 64 κιλά μάλλον πρέπει να αρχίσεις το φαί και γρήγορα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-10-17 23:12 #3
    Προεπιλογή
    ο στοχος μου ειναι να παρω μυικα κιλα οχι απλα να παχυνω .αν παιρνω 3160 ολη την εβδομαδα τις 3 μερες που δεν θα προπονουμαι που οι θερμιδες μου θα ειναι 2660 η επιπλεον θερμιδες δεν θα γινου λιπος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-10-17 23:19 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    αν σε βασανίζει τόσο πολύ αυτό μπορείς να χωρήσεις τις μερες σε hight carb και low carb.Το να πάρεις και λίπος από την στιγμή που κυνήσαι υπερθερμιδικά είναι κάτι αναμενόμενο.Το θέμα είναι ότι μαζί με το λίγο λίπος που θα πάρεις θα βάλεις και μυες και το σώμα σου θα δείχνει αλλιώς.Ένα άτομο πχ γυμνασμένο στο 18% λίπος δεν έχει καμιά σχέση στο πως δείχνει με ένα άτομο στο 18% αγύμναστο.φάε σωστά,όχι πολλές σαβούρες,αρκετή πρωτείνη και το λίπος που θα πάρεις δε θα φανεί σημαντικά.Όσο για τους υδατάνθρακες επικεντρώσου κυρίως σε ρυζια,μακαρονια,πατατα.Ακόμα φάε καμια μπανάνα και καμια κουταλιά μέλι μέσα στην ημερα.Όλα αυτά θα σου δώσουν εύκολα υδατάνθρακες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 02-10-17 στις 23:21
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-10-17 22:09 #5
    Προεπιλογή
    μπορει να μου πει καποιος ενα προγραμμα διατροφης για να παρω 500 γραμμαρια υδατανθρακες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-10-17 10:21 #6
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Χονδρικά χρειάζεσαι 150γρ κουακερ στο πρωινό και 600 γρ (ωμά) μακαρονια/ρύζι τη μέρα

    Σε πόσα γεύματα θα το χωρίσεις (3-4-5) είναι δικό σου θέμα και το πως σε βολεύει

    Είναι πολύ φαΐ κάνεις δεν είπε ότι είναι εύκολο αν ήταν θα ειμασταν όλοι κτηνοι

    Από κει και πέρα υδατάνθρακες μπορείς να πάρεις και από άλλες τροφές η και από συμπληρώματα (για αυτό το λόγο υπάρχουν)
    Μία πρωτεΐνη όγκου ή μια δεξτροζη θα σε βοηθήσουν να καλύψεις τις ημερισιες ανάγκες σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-10-17 16:21 #7
    Προεπιλογή
    ρε φιλε που να φαω 600 γραμμαρια ωμα μακαρονια κιολας τροφες με καλους υδατανθρακες και με ποικιλια λεω αν μπορει να μου πει ενα εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-10-17 19:04 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο man2man Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φιλε που να φαω 600 γραμμαρια ωμα μακαρονια κιολας τροφες με καλους υδατανθρακες και με ποικιλια λεω αν μπορει να μου πει ενα εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης
    Ρε φίλε εβδομαδιαίο βγάζουν οι διατροφολόγοι.. εδώ θα σέ βοηθήσουμε να βγάλεις το δικό σου..Δεν πρόκειται να κάτσει κάποιος να σ βγάλει το πρόγραμμα.. Μπες διάβασέ στις διαστροφές μελών και βγάλε το δικό σου..600 γρ ωμά μακαρόνια που είναι πολλά απλά σου έδωσε ένα παράδειγμα.. Σαν αρχάριος για μένα φας όσο μπορείς κάθε σου γεύμα να είναι πλούσιο σε υδατάνθρακα πρωτεΐνη και καλά λιπαρά και μην κάθεσαι να τα μετράς.. Τώρα αν θες να μετρήσεις καλοί υδατάνθρακες είναι η βρώμη τα φρούτα το ρύζι μακαρόνια και ψωμι ολικης ολα,το κινοα το μέλι οι φακές και γενικά τα όσπρια....
    Απάντηση με παράθεση