Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20
  1. 04-10-17 19:29 #1
    Προεπιλογή 15,2% Σωματικο λιπος. Ογκος η γραμμωση;
    Γεια σας. Ειμαι νέος στο φορπυμ κ θα ηθελα τα φωτα σας.
    Ασχολουμαι 3 χρονια με τη γυμναστικη (κυριως βαρη) αλλα τον τελευταιο 1.5 χρονο-2 χρονια ξεκίνησε να μ αρεσει το bb...

    Αποτελεσματα καλα για τα δεδομενα μ ειδα στα 2 χρονια...

    Στο θεμα μας τωρα.

    Ειμαι:
    17
    1.70m ύψος
    76.3kg
    15,2% Σωματικο λιπος
    42,80% Μυικη Μάζα
    BMI 26
    Κ 7% Σπλαχνικο λιπος
    BMR ~1812cal

    Τωρα π μπηκε χειμωνας σκεφτομαι να κανω ογκο, αλλα απο την αλλη ειμαι "θολος" σε χερια ποδια κ εχω περιττό λιπος σε κοιλια κ στηθος...
    Στο μονο οπου φαινονται ωραια οι μυες μου ειναι σε traps delts κ λιγο lats (φτερα)

    Εσεις τι προτεινετε; Να ξεκινησω ογκο τωρα π ειναι χειμωνας μεχρι φλεβαρη ξερω γω κ υστερα γραμμωση, ή γραμμωση πρωτα κ μετα ογκο;

    Επισης ειναι καιρος να μαγειρευω μονος μ μιας κ ξεκιναω πιο σοβαρα...
    Απο συμπληρώματα εχω τη πρωτεΐνη grs 9 της sci mx πολλαπλων πηγων, κρεατινη κ αμινοξεα πλήρες φασματος για post workout. Επισης τη κρεατινη τη παιρνω με δεξτροζη.

    Ευχαριστώ εκ των πρωτερων θα βαλω κ φωτο συντομα.

    ΥΓ. Αν το ποστ ειναι σε λαθος κατηγορια κ ενοχλει παρακαλω να μετακινηθεί

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-10-17 19:38 #2
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    μηπως μπερδεψες το 1 με το 2 οταν εγραφες τον τιτλο ?!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-10-17 19:40 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως μπερδεψες το 1 με το 2 οταν εγραφες τον τιτλο ?!
    Ελα ρε φιλε αρχάριος ειμαι, μη το γ@μ@με το θεμα. Να κανουμε τη πλακα μας αλλα να βοηθάμε κιολας... Αλλιως προσπερνα το αν δεν θελεις να βοηθησεις

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-10-17 22:12 #4
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ξεκαθαρισε στο μυαλο σου τι στοχους εχεις. Γτ αν ζητουσες απο καποιον να σου βγαλει διατροφη/προπονηση με αυτα τα στατς που εγραψες , θα κατεληγες ενα χοντρο ρεμαλι!! (ευτυχως εβαλες φωτο και το σωσαμε νωρις).

    Εννοειται οτι για "ογκο" δεν το σκεφτεσαι καν.. Για τα χρονια που κανεις τα αποτελεσματα ειναι .. "οντως πας γυμναστηριο?"..

    Αν πεσεις σε λιπος , θα αρχισει να φαινεται η δουλεια που εχεις κανει.. και θα φαινεσαι και πιο "ογκωδης" στον καθρεφτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-10-17 22:14 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ναι γτ κ γω αυτο το περι χοντρου ρεμαλιου σκεφτομουν κ ελεγα μηπως δεν ειναι καλη ιδεα.
    2 χρονια με διακοπές πήγαινα. Επισης ημουν αρκετά χοντρος πιο παλια οποτε ο γυμναστης με εβαζε κυριως αεροβιο

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-10-17 22:15 #6
    Προεπιλογή
    Όταν ξεκινησα τα βαρη ειδα διαφορα

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-10-17 01:33 #7
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    κοβεις το πολυ αεροβιο και επισης συνεχιζεις σε γραμμωση, χωρις να θελω να προσβαλω αλλα το ποσοστο λιπους σου απεχει πολυ απο το 15.2%
    ξεκινας λοιπον μια ελαφρια υποθερμιδικη διαιτα με περιορισμενο υδατανθρακα τον οποιο θα καταναλωνεις μετα το τζιμ κυριως

    τελος πολυ συμπληρωμα ρε παιδι μου ενω εισαι ακομα σε αρκετα αρχαριο επιπεδο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-10-17 03:06 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    ο προπονητης σου ειναι στα χαρτια μονο και δε ξερει που παν τα τεσσερα , μην εμπιστευεσαι αυτο το ατομο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-10-17 06:45 #9
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ ολους για τη βοηθεια σας... Αρα για αεροβιο να κανω μετα τη γυμναστικη 20 λεπτα HIIT καλυτερα κ οχι πολυωρο σταθερό τρεξιμο;
    Επισης παω στο γυμναστηριο 4 με 5 φορες την εβδομαδα

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-10-17 06:51 #10
    Προεπιλογή
    ειμαι σιγουρος οτι την λιπομετρηση την εκανες στα extreme
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-10-17 06:58 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas kou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι σιγουρος οτι την λιπομετρηση την εκανες στα extreme
    Χαχαχα ναι ουτε εγω τη πολυεμπιστευομουν αλλα φεν ηξερα πθν αλλου να παω

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-10-17 08:07 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    όλα αυτά είναι αριθμοί,συμασία δεν έχει πόσο είσαι,αλλά πως δείχνεις στον καθρεύτη.Εγώ γενικά θα πρότεινα να πας υποθερμιδικά ή έστω ισοθερμιδικά με αερόβιο 2-4 φορές την εβδομάδα.Ακόμα μιας και θες σιγά σιγά να μαγειρεύεις μόνος ξεκίνα να βάζεις στην διατροφή σου πρωτείνες,καλούς υδατάνθρακες και καλά λιπαρα.χώσε στην διατροφή σου κρεας,ψαρι,αυγα,γαλακτοκομικά κλπ...κανά ρυζάκι ή βραστη πατατα για υδατάνθρακα και καμια βρωμη(ολα αυτα ομως με μετρο)...ακόμα εγω στην θεση σου θα μετραγα τις θερμίδες μου συντήρησης και θα εφτιαχνα ενα πλανο διατροφής πανω σε αυτες.κοίτα η διατροφή που θα βγάλεις να έχει ένα καλό ποσοστό πρωτείνης(1,5-2 γραμ αννα κιλό σωματικού βαρους πρωτείνη).Επιπλέον από ότι καταλαβα,το προγραμμα σου στο γυμναστήριο δεν ειναι και το καλύτερο οποτε σιγουρα καλό ηταν να κανεις μια προσπαθεια να το αλλάξεις και να το βάλεις εδω να το δουμε
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-10-17 10:31 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NiklasP556 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα ναι ουτε εγω τη πολυεμπιστευομουν αλλα φεν ηξερα πθν αλλου να παω

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    γενικα δεν ειναι καθολου αξιοπιστα, εκανα παλια και εγω εκει και μου εβγαζε επι 4 μηνες τα ιδια ενω εχω εβλεπα διαφορα στο σωμα μου, θυμαμαι λιπος μου ειχε βγαλει 16% και μετα απο 2 μερες που πηγα και εκανα σε διαιτολογο ειχα 11,2%, επισης καλο ειναι να μην ακους τους πωλητες γιατι κοιτανε να σου πουλησουν αυτο που θελουν να ''σπρωξουν'' και οχι αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι...
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-10-17 12:40 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas kou Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα δεν ειναι καθολου αξιοπιστα, εκανα παλια και εγω εκει και μου εβγαζε επι 4 μηνες τα ιδια ενω εχω εβλεπα διαφορα στο σωμα μου, θυμαμαι λιπος μου ειχε βγαλει 16% και μετα απο 2 μερες που πηγα και εκανα σε διαιτολογο ειχα 11,2%, επισης καλο ειναι να μην ακους τους πωλητες γιατι κοιτανε να σου πουλησουν αυτο που θελουν να ''σπρωξουν'' και οχι αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι...
    Το ξερω αυτο φιλε μ. Την ερευνα αγορας την εκανα μονος μ δε πηγα στο καταστημα κ ρωτησα τι μ προτεινει. Ειχα ψαξει πολυ απο πριν κ απλα πηγα κ τ ειπα θελω αυτο αυτο κ αυτο της ταδε εταιρείας...

    Θα παω σε διαιτολογο για λιπομετρηση κ να μ βγαλει μια διατροφη καταλληλη για εμενα ουτωσωστε να χασω λιπος κ οσο το δυνατόν λιγοτερη μυικη μαζα. Κ να ειναι κ βάσει των φαγητων π μπορω να ετοιμασω/φαω κ των συμπληρωματων μ

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-10-17 15:01 #15
    Προεπιλογή
    Υπάρχει καμία λίστα με διαιτολογούς επαγγελματίες;
    Γιατί υπάρχουν πολοί που ειναι στα χαρτια και δεν γνωρίζουν την τύφλα τους.
    Είμαι από Αιγάλεω, Αθήνα - Δυτικά Προαστια έχετε να προτείνετε κάποιον;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία