Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 04-11-17 02:25 #1
    Προεπιλογή ποια πρωτεινη ογκου?
    εδω και καιρο εχω κολλησει στα 86 κιλα (1 88 υψος) τρωω 5 γευματα την ημερα.δεν κανω καμια εξειδικευμενη διατροφη συνηθως τρωω οτι εχει στο σπιτι
    εχω ξαναδοκιμασει πρωτεινες ογκου οπως την weider mega mass, την mass freak απο την pharma freak κλπ οι οποιες βοηθησαν στην αυξυση βαρους αλλα και στην αυξυση του λοιπους
    εχετε να μου προτεινετε καμια καλη ωστε να μην βαλω πολυ λιπος?

    ειμαι 18 χρονων εκτομορφικος και γυμναζομαι σκληρα καθημερινα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-11-17 02:56 #2
    Προεπιλογή
    φαε περισσοτερο φαι, οι πρωτεινες ογκου μονο λυπος θα σου βαλλουν
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-11-17 02:05 #3
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas kou Εμφάνιση μηνυμάτων
    φαε περισσοτερο φαι, οι πρωτεινες ογκου μονο λυπος θα σου βαλλουν
    Αυτό από που προκύπτει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-11-17 09:34 #4
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό από που προκύπτει?
    προκύπτει απο το οτι οι περισσότερες είναι τιγκα στις ζάχαρες, ας αυξήσει ο φίλος την ημερησια ποσοτητα υδατανθρακων απο το φαγητο του και να παρει μια whey και μια κρεατίνη αν θέλει. Για μένα καλύτερα έτσι. Αλλωστε ο ιδιος ο φιλος λεει οτι εβαλε λιπος απο mass geiner που έπαιρνε ως τωρα
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-11-17 11:35 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas kou Εμφάνιση μηνυμάτων
    προκύπτει απο το οτι οι περισσότερες είναι τιγκα στις ζάχαρες, ας αυξήσει ο φίλος την ημερησια ποσοτητα υδατανθρακων απο το φαγητο του και να παρει μια whey και μια κρεατίνη αν θέλει. Για μένα καλύτερα έτσι. Αλλωστε ο ιδιος ο φιλος λεει οτι εβαλε λιπος απο mass geiner που έπαιρνε ως τωρα
    Εντάξει έχουν βελτιωθεί πολύ δεν είναι όλες μεσα στην ζαχαρη..

    εδω και καιρο εχω κολλησει στα 86 κιλα (1 88 υψος) τρωω 5 γευματα την ημερα.δεν κανω καμια εξειδικευμενη διατροφη συνηθως τρωω οτι εχει στο σπιτι
    εχω ξαναδοκιμασει πρωτεινες ογκου οπως την weider mega mass, την mass freak απο την pharma freak κλπ οι οποιες βοηθησαν στην αυξυση βαρους αλλα και στην αυξυση του λοιπους
    εχετε να μου προτεινετε καμια καλη ωστε να μην βαλω πολυ λιπος?

    ειμαι 18 χρονων εκτομορφικος και γυμναζομαι σκληρα καθημερινα
    Φιλε μπορείς να πάρεις την omni mx hard-core που είναι όλα σε ένα η την complete after...την πρώτη την χρησιμοποιώ και εγω..Ομως δεν νομίζω να είναι εκεί τ πρόβλημα μόνο.. σαν εκτομωρφος δεν πρέπει να προπονήσαι καθημερινά για να έχεις χρόνο να ξεκουράζεσαι...Επίσης να δεις την διατροφή σου το ότι είχα σπίτι μπορεί να είναι τηγανιτές πατάτες κάθε μέρα.. άρα δεν σε λιπωσε η πρωτεΐνη.. Αν δεν θες να κάνεις εξειδικευμένη διατροφή απλά αποφεύγε τηγανιτά γλυκά κλπ και φας ποιοτικούς υδατάνθρακες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-11-17 12:09 #6
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Ναι υπάρχουν αρκετές με πολύ ζάχαρη δε διαφωνώ για αυτό και επιλέγεις ποια σου ταιριάζει μαζί με τη διατροφή σου

    Αλλά και μόνο φαΐ να τρώει υπερθερμιδικα θα βάλει και λίπος
    Τώρα αν ένας άνθρωπος τρώει ότι να ναι στο σπίτι σε ποσότητα που θέλει να πάρει κιλά και κοτσάρει και 500 θερμίδες έξτρα από φόρμουλα όγκου το λογικό είναι να λιπωσει

    Για αρχή λοιπόν υπολόγισε θερμίδες συντήρησης και φτιάξε τα μάκρος σου

    Δε μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δε κάνουν διατροφή αλλά χρησιμοποιούν συμπληρώματα διατροφής
    Ή μάλλον μπορώ απλά το θεωρώ λάθος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-11-17 15:51 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι υπάρχουν αρκετές με πολύ ζάχαρη δε διαφωνώ για αυτό και επιλέγεις ποια σου ταιριάζει μαζί με τη διατροφή σου

    Αλλά και μόνο φαΐ να τρώει υπερθερμιδικα θα βάλει και λίπος
    Τώρα αν ένας άνθρωπος τρώει ότι να ναι στο σπίτι σε ποσότητα που θέλει να πάρει κιλά και κοτσάρει και 500 θερμίδες έξτρα από φόρμουλα όγκου το λογικό είναι να λιπωσει

    Για αρχή λοιπόν υπολόγισε θερμίδες συντήρησης και φτιάξε τα μάκρος σου

    Δε μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δε κάνουν διατροφή αλλά χρησιμοποιούν συμπληρώματα διατροφής
    Ή μάλλον μπορώ απλά το θεωρώ λάθος
    Επικρατεί το ότι πάρε πρωτεΐνη να φουσκώσεις..ο κόσμος είναι ανενημερωτος και πολλές φορές η ημιμάθεια είναι κακο πράγμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-11-17 18:58 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που δε κάνουν διατροφή αλλά χρησιμοποιούν συμπληρώματα διατροφής
    Ή μάλλον μπορώ απλά το θεωρώ λάθος
    εχεις δικιο...αν ειναι να μην κανεις πειθαρχημενη διατροφη δεν εχει νοημα να παρεις καποιο συμπληρωμα
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-11-17 19:10 #9
    Προεπιλογή
    καταρχας το οτι δεν κανω εξειδικευμενη διατροφη δεν σημαινει οτι τρωω και οτι νανε.Ολα τα γευματα που τρωω εχουν υψηλη διατροφικη αξια.
    Ο λογος που δεν μπορω να παω την διατροφη ενα βημα παραπανω ειναι οτι οι γονεις μου ειναι αντιθετοι σε ολη αυτη τη φαση.Ειναι υπερ της απλης διατροφης και λενε οτι πρεπει να τρωω 3 γευματα την ημερα κλπ κλπ καταλαβαινετε.Και φυσικα αυτα που θα ηθελα να τρωω δεν μου τα μαγειρευει η μανα μου αλλα ουτε και με αφηνει να τα κανω ο ιδιος.Οποτε για αυτο ρωταω για πρωτεινες αυξησης βαρους, να μου δωσει αυτο το "boost" χωρις να πριζω τους δικους μου και αυτοι εμενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-11-17 19:44 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Puzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχας το οτι δεν κανω εξειδικευμενη διατροφη δεν σημαινει οτι τρωω και οτι νανε.Ολα τα γευματα που τρωω εχουν υψηλη διατροφικη αξια.
    Ο λογος που δεν μπορω να παω την διατροφη ενα βημα παραπανω ειναι οτι οι γονεις μου ειναι αντιθετοι σε ολη αυτη τη φαση.Ειναι υπερ της απλης διατροφης και λενε οτι πρεπει να τρωω 3 γευματα την ημερα κλπ κλπ καταλαβαινετε.Και φυσικα αυτα που θα ηθελα να τρωω δεν μου τα μαγειρευει η μανα μου αλλα ουτε και με αφηνει να τα κανω ο ιδιος.Οποτε για αυτο ρωταω για πρωτεινες αυξησης βαρους, να μου δωσει αυτο το "boost" χωρις να πριζω τους δικους μου και αυτοι εμενα
    Η μεσογειακη διατροφη ειναι οτι καλυτερο για τους στοχους σου. Οσπρια, κρεατα και λαχανικα. Τι αλλο θες, κοτοπουλακι καθε μερα? Αυξησε τις ποσοτητες στο φαι, χτυπα και κανα γαλονι γαλα αν δεν εχεις δυσανεξια και οριστε η πρωτεινη ογκου σου! Για το boost παρε μια απλη whey αν θες, οι αυξησης βαρους ειναι μονο για ατομα που δεν εχουν καθολου χρονο να μαγειρευουν κατ'εμε. Ειναι και ακριβες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-11-17 20:21 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεσογειακη διατροφη ειναι οτι καλυτερο για τους στοχους σου. Οσπρια, κρεατα και λαχανικα. Τι αλλο θες, κοτοπουλακι καθε μερα? Αυξησε τις ποσοτητες στο φαι, χτυπα και κανα γαλονι γαλα αν δεν εχεις δυσανεξια και οριστε η πρωτεινη ογκου σου! Για το boost παρε μια απλη whey αν θες, οι αυξησης βαρους ειναι μονο για ατομα που δεν εχουν καθολου χρονο να μαγειρευουν κατ'εμε. Ειναι και ακριβες.
    Η πρωτεΐνες όγκου είναι οι πιο φθηνές σε σχέση με άλλες whey η isolate..

    καταρχας το οτι δεν κανω εξειδικευμενη διατροφη δεν σημαινει οτι τρωω και οτι νανε.Ολα τα γευματα που τρωω εχουν υψηλη διατροφικη αξια.
    Ο λογος που δεν μπορω να παω την διατροφη ενα βημα παραπανω ειναι οτι οι γονεις μου ειναι αντιθετοι σε ολη αυτη τη φαση.Ειναι υπερ της απλης διατροφης και λενε οτι πρεπει να τρωω 3 γευματα την ημερα κλπ κλπ καταλαβαινετε.Και φυσικα αυτα που θα ηθελα να τρωω δεν μου τα μαγειρευει η μανα μου αλλα ουτε και με αφηνει να τα κανω ο ιδιος.Οποτε για αυτο ρωταω για πρωτεινες αυξησης βαρους, να μου δωσει αυτο το "boost" χωρις να πριζω τους δικους μου και αυτοι εμενα
    Δεν σε κατηγόρησαμε απλά δεν μας ειπες και τι τρως..τωρα έγινες κατατοπιστικός..τεσπα δεν νομίζω να συμφωνήσουν με την πρωτεΐνη η δικοί σ αλλά εσυ ξέρεις.. Υπάρχει και πρωτεΐνη αντικαταστάτης γεύματος ότι νομίζεις πάρε.. Εγω αυτές που σου πρότεινα τις έχω πολύ ψηλά και είναι καλύτερες από άλλες που έχουν 1000 θερμίδες και είναι μέσα στην ζάχαρη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-11-17 20:35 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    "Οι πρωτεΐνες όγκου είναι οι πιο φθηνές σε σχέση με άλλες whey η isolate.."

    και ομως δεν ειναι, μπορει να βλεπεις τη πρωτεινη ογκου μιας εταιριας οπως πχ: sci mx στα 50 ενω μια απλη πρωτεινη στα 60-70 αλλα οι δοσολογιες ειναι τελειως διαφορετικες. Πανω γραφει 1 δοση 2 φορες την ημερα οπου 1 δοση ισουται με 3 scoops. Αρα ιδανικα 6 scoops την ημερα. Ενω η αντιστοιχη whey προτεινει ιδανικα ενα scoop πριν και μετα την προπονηση αρα 2 scoops την ημερα. Και εχουν σχεδον την ιδια ποσοτητα προιοντος σε γραμμαρια. Οποτε η χρηση των πρωτεινων ογκου ειναι καθαρα πιο ακριβη γιατι πρεπει να ξαναγορασεις το προιον πολυ πιο γρηγορα αν θες να συνεχισεις. Και αυτο με παραδειγμα μια εταιρια που εχει overpriced τρελα την πρωτεινη της.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-11-17 20:59 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Οι πρωτεΐνες όγκου είναι οι πιο φθηνές σε σχέση με άλλες whey η isolate.."

    και ομως δεν ειναι, μπορει να βλεπεις τη πρωτεινη ογκου μιας εταιριας οπως πχ: sci mx στα 50 ενω μια απλη πρωτεινη στα 60-70 αλλα οι δοσολογιες ειναι τελειως διαφορετικες. Πανω γραφει 1 δοση 2 φορες την ημερα οπου 1 δοση ισουται με 3 scoops. Αρα ιδανικα 6 scoops την ημερα. Ενω η αντιστοιχη whey προτεινει ιδανικα ενα scoop πριν και μετα την προπονηση αρα 2 scoops την ημερα. Και εχουν σχεδον την ιδια ποσοτητα προιοντος σε γραμμαρια. Οποτε η χρηση των πρωτεινων ογκου ειναι καθαρα πιο ακριβη γιατι πρεπει να ξαναγορασεις το προιον πολυ πιο γρηγορα αν θες να συνεχισεις. Και αυτο με παραδειγμα μια εταιρια που εχει overpriced τρελα την πρωτεινη της.
    Δεν Είναι ανάγκη να πάρεις ότι λέει ο κατασκευαστής.. αναλόγως με τις ανάγκες σ πέρνεις και το προϊόν προϊόν
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-11-17 21:20 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    ειναι η φυση των προιοντων ετσι, δεν βαλαν 6 σκουπς την μερα για πλακα. Πως γινεται ενα συμπληρωμα που εχει ενα σωρο θερμιδες μεσα συν πρωτεινη να ειναι φθηνοτερο απο πρωτεινη σκετη? Τελος παντων, off topic οποτε σταματαω καταλαβες τι προσπαθω να πω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-11-17 22:49 #15
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεσογειακη διατροφη ειναι οτι καλυτερο για τους στοχους σου. Οσπρια, κρεατα και λαχανικα. Τι αλλο θες, κοτοπουλακι καθε μερα? Αυξησε τις ποσοτητες στο φαι, χτυπα και κανα γαλονι γαλα αν δεν εχεις δυσανεξια και οριστε η πρωτεινη ογκου σου! Για το boost παρε μια απλη whey αν θες, οι αυξησης βαρους ειναι μονο για ατομα που δεν εχουν καθολου χρονο να μαγειρευουν κατ'εμε. Ειναι και ακριβες.
    Αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία