Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 05-10-17 01:41 #1
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή Άυξηση Βάρους
    Παιδιά καλησπέρα, θέλω να με ξεστραβώσετε λιγάκι και να με βοηθήσετε. Έχω ένα πρόβλημα και λόγω του οτί ποτέ δεν έδωσα σημασία στην διατροφή με συνδιασμό την γυμναστική έχω μείνει στο μηδέν. Δεν ξέρω πλέον τι είναι σωστό να κάνω και τι όχι. 19 χρονών 70 κιλά περίπου 1.82 με 1.85 ύψος. Πάντοτε ήμουν πάρα πολύ αδύνατος επειδή δεν έτρωγα καθόλου. Θυμάμαι που τότε μικρός ξημερωβραδιαζόμουν στο ps3 και δεν έτρωγα τίποτα όλη μέρα παρά μόνο τηγανιτές πατάτες το βράδυ. Ξέρω χαζός αλλά σε αυτήν την ηλικία δεν ήξερα που πάνε τα 2, πόσο μάλλον το 1. Ζητώ να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα διατροφής για να αυξήσω βάρος, αλλά σωστό βάρος. Έχω κάποιο λίπος στο μέρος του V και γενικά λίγο σε όλο το άλλο. Φαίνεται ναι μεν αλλά σιγουρά λίγο. Δεν γνωρίζω πόσο % λίπος έχω γτ δεν ξέρω και πως να το βρω. Τέλος πάντων η γυμναστική μου γίνεται κάθε μέρα απο Δευ έως Παρ και λέω να βάλω σάββατο για 2η μέρα ποδιών της εβδομάδας αντί για 1. Να σημειώσω πως το πρωί δουλεύω σε χειρονακτική δουλεία και υπάρχει πολύ πίεση και κούραση. Πολύ περπάτημα και χρήση μυών. Μετά χαλάρωση σπίτι για καμία ώρα και μετά σχολή. Βράδυ βράδυ περίπου στις 9 πάω γυμναστήριο και στις 12 με 1 πάνω κατώ κοιμάμαι. Να πω ότι είμαι πολύ κινητικό άτομο και βαριέμαι την ακινησία, θέλω πάντοτε να κινούμαι. Τα πιο συνηθές γεύματα μου είναι 1 Big Choco στην δουλεία, το μεσημέρι ότι φαεί υπάρχει σπίτι, το απόγευμα καμιά μαλακία από έξω και μπορέι και τίποτα, μετά την προπόνηση μια μπανάνα και στο τέλος τις βραδιάς το φαί που έχει μείνει σπίτι ή από έξω αν έχει τελειώσει. Να σημειώσω πως πίνω πολλά υγρά. Είτε όταν τρώω, είτε όταν είμαι έξω. Ένα πρόγραμμα αύξησης κιλών χώρις υπερβολές, δηλάδη και πράγματα που δεν ξέρω αν μου πείτε θα αγοράσω ώστε να δω διαφορά αλλά και καμιά σημείωση ώστε να ξέρω που να κινούμαι πάνω κάτω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-10-17 07:58 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    γεια σου φίλε μου από εμένα!Νομίζω πως το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να φτιάξεις είναι πάνω κάτω τις τροφές που τρως.choco banana κλπ δηλαδή είναι καλό να μειωθούν.Εγώ θα σου πρώτεινα να φτιάξεις ένα πλάνο με γεύματα και να μας το βάλεις.Μην φοβάσαι να χώσεις φαγητό.για μένα αρχικά ξεκίνα από το να επιλέγεις ποιο ποιοτικές τροφες

    από πρωτείνη προτίμησε
    κοτοπουλο
    χοιρινό
    μοσχαρι
    αυγα
    γαλακτοκομικά
    ψαρι

    από υδατάνθρακα
    ρυζια
    μακαρονια
    οσπρια
    πατατες
    βρωμη

    απο καλά λιπαρα
    αναλατα ξυροκαρπια
    ελαιόλαδο
    φυστικοβούτυρο

    ακόμα προσπάθησε να βάλεις στην διατροφή σου κάποιες φυτικές ίνες.με λίγα λόγια αυτό που σου λέω,αν θες να πάρεις στην δουλειά κατι,πάρε κανενα τοστ με ψωμί ολικής ή οσπρίων ακόμα καλύτερα που να έχεις μέσα κανα μαρουλι,καμια βραστη γαλοπούλα και αυγο.σπίτι να αποφύγεις τα τιγανιτά όσο μπορείς να να συνδυάσεις καλούς υδατάνθρακες με πρωτείνη και φοιτικές είναι.εφόσον θες να πάρεις και κιλά μέσα στην μέρα θα έβαζα και καμια βρωμη,με 1-2 κουταλιές του γλυκου μέλι και λίγο γαλα...το απόγευμα αντι για καμια σαπιλα που θα εχεις θα έβαζα κανονικά για 2η φορά καποιο φαγητό σπιτιου και το βράδυ πριν κοιμηθείς κανα γιαουρτακι με ξυρους καρπους
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-10-17 19:28 #3
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά χρειάζομαι ένα πλήρες πρόγραμμα διατροφής γιατί εγώ δεν γνωρίζω τι να βάλω και τρώω για το γυμναστήριο ώστε να πάρω κιλά. Δηλαδή θέλω πχ ένα πρόγραμμα που να λέει..

    Πρωι : ...............
    Μεσημερι : .........
    Απογευμα: ..............
    Μετα το γυμναστηριο ή πριν: ............
    Βραδινο: ..............

    να σημειώσω πως δεν θέλω δίαιτα, άπλα ένα καθαρό γεύμα ώστε να πάρω κιλά. Κάθε Σαββάτο θα πηγαίνω supermarket ώστε να παίρνω τα απαραίτητα.
    Φίλε μου όμως γιατί να μειώσω τις μπανάνες; Από ότι ξέρω είναι ότι καλύτερο για μετά την προπόνηση, η κάνω λάθος;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Can'tGainWeight : 05-10-17 στις 19:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-10-17 19:30 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    προγραμμα διατροφης θα βγαλεις μονος σου κ θα το ποσταρεις να παρεις αποψεις..κανεις δεν προκειται να το κανει για σενα.
    ηδη πηρες προτασεις απο πανω για τροφες κλπ, διαβασε κ εδω κ βαλτα κατω..

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-10-17 15:52 #5
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Το έχω δει αυτό το post και είναι για 4κ θερμίδες πράγμα που είναι δύσκολο για έμενα, εγώ θέλω το πολύ ένα πρόγραμμα με 2κ θερμίδες, τίποτα το σπουδαίο, απλά το ζήτησα επειδή δεν ξέρω να φτιάχνω διότι δεν ξέρω πως πάνε αυτά τα πράγματα πράγμα που ανέφερα στο αρχικό ποστ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-10-17 16:41 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    δεν σου εβαλε το άρθρο για να παρεις και να αντιγραψεις την διατροφη αλλά να καταλαβεις την λογικη πως φτιαχνουμε μια διατροφη απο το μηδεν!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση