Θέμα: Νέο Μέλος

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 05-10-17 12:59 #1
    Προεπιλογή Νέο Μέλος
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.
    Έπειτα από μια περίοδο μακράς αποχής από το χώρο της γυμναστικής αποφάσισα εδώ και λίγο καιρό, μιας και βρέθηκε ελεύθερος χρόνος να ξεκινήσω δυναμικά στο γυμναστήριο. Να σας πώ πως είμαι 27 χρονών 1,81 και 73,5 κιλά. Παράλληλα με το γυμναστήριο που ξεκίνησα πιο έντονα στις 28/7/17 άρχισα να προσέχω αρκετά και την διατροφή μου. Τότε λοιπόν ήμουν 75.5 κιλα με 16,8% λίπος και 81εκ διάμετρο μέσης. Από τότε μέχρι σήμερα έχω δει διαφορά στο σώμα μου καθώς η διατροφή μου είναι πλούσια σε πρωτεινη και λαχανικα ενώ πιο μειωμένη σε υδατανθρακες, αλλα παρά τη γράμμωση που έχω δει φαινομαι αδύνατος. Πλέον είμαι 73.5 κιλά με 12.5% λίπος και διάμετρο μέσης 78εκ. Γεγονός είναι πως τα χέρια μου έχουν μεγαλώσει, από 33,6 εκ το αριστερό είναι τώρα 35.5εκ ενώ το δεξί από 34.2εκ είναι τωρα 35.6εκ. Απο συμπληρώματα να αναφέρω πως πέρνω 2 scoop πρωτείνης ημερισίως, ένα μετά την προπόνηση και το άλλο αργά το απόγευμα ενώ κατα τη διάρκεια της προπόνησης χρησιμοποιώ τα amino energy της ON. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο αν θα πρέπεινα φτάσω το ποσοστό λίπους στο 10% ώστε να αυξηθεί η φλεβικότητα και να φαίνομαι πιο γραμμωμένος και μετά σιγα σιγά να αρχίσω να πέρνω ποιοτικά μυικά κιλά ή να σταματήσω εδώ και να βάλω από τώρα περισσότερες θερμίδες κ να αρχίσω να ανεβαίνω μυικά; Επίσης το πρόγραμμα γυμναστικής που ακολουθώ αυτη την περίοδο αποτελείται από 2 κύριες ασκήσεις με 4 σετ των 10 επαναλήψεων και 2 δευτερεύουσες ασκήσεις 3 σετ με 8 επαν και αυτα ισχύουν για κάθε μυική ομάδα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδίποτε συμβουλή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-17 08:15 #2

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-17 10:23 #3
    Προεπιλογή
    Εχεις καποιο λογο να γραμμωσεις τωρα με αυξημενη φλεβικοτητα; Συνεχισε την ποιοτικη σου διατροφη κ οπως λες βαλε οσο μπορεις καλα μυικα κιλα.
    Καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-10-17 03:16 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση