Θέμα: Κοιλιακοι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 06-10-17 20:27 #1
    Προεπιλογή Κοιλιακοι
    Γεια σας θελω να μου δωσετε τις συμβουλες σας για να φτιαξω τους κοιλιακους μου.
    Λοιπον το προβλημα ειναι οτι παρα το γεγονος οτι ειμαι 1.80 και 70 κιλα και με σωματικο λιπος 10% και ενω οταν τους σφιγγω μπορω να τους πιασω δεν φαινονται αυτο σιγουρα οφειλεται και στο οτι ξεκινησα σχετικα προσφατα γυμναστικη.
    Τι προτεινετε να χασω λιγα ακομα κιλα (το θεωρω λιγο υπερβολη) ή να ξεκινησω να κανω μερα παρα μερα κοιλιακους και αν ναι να κανω με βαρη?
    (δεν περιμενω να κανω κοιλιακους φετες μεσα σε λιγο καιρο αλλα να κανω σωστη δουλεια και απλως να φανουν εστω και λιγο οι κοιλιακοι μου).
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-17 20:37 #2
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Άμα ήταν μόνο οι ασκήσεις κοιλιακων, όλοι θα είχαμε κοιλιακούς φέτες. Είναι συνδυασμός διατροφής, αερόβιας άσκησης και ασκήσεις κοιλιακών με σειρά προτεραιότητας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-17 21:17 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα ήταν μόνο οι ασκήσεις κοιλιακων, όλοι θα είχαμε κοιλιακούς φέτες. Είναι συνδυασμός διατροφής, αερόβιας άσκησης και ασκήσεις κοιλιακών με σειρά προτεραιότητας.
    Διατροφη κανω ισοθερμικη διοτι ειμαι ηδη 10 κιλα κατω απο το υψος μου αεροβια κανω 4 φορες την εβδομαδα.
    Οταν λες ασκησεις κοιλιακων με σειρα προτεραιοτητας τι εννοεις? μπορεις να μου πεις ενα ας πουμε ενδεικτικο προγραμμα?
    Και να επισημανω και κατι ακομα οπως ειπα και πανω δεν περιμενω κοιλιακους φετες αλλα μου αρκει προς το παρον να φαινονται εστω και λιγο οταν σφιγγομαι.
    Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι αρχαριος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-17 21:21 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Με σειρά προτεραιότητας εννοούσα τα παραπάνω που έγραψα, δηλαδή Πρώτα έρχεται η διατροφή, μετά η αερόβια και μετά η άσκηση για να φανούν οι κοιλιακοί. Είναι ένας κρίκος. Με τις βασικές ασκήσεις κοιλιακών είσαι καλυμμένος (ροκανισματα, άρσεις ποδιών κ.λπ). Μια καλή άσκηση ακόμα είναι η ρόδα κοιλιακών.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-10-17 22:05 #5
    Προεπιλογή
    Με 10% ποσοστό λίπους και δε βλέπεις κοιλιακούς;;;;;;;;;;;
    ή είσαι αρκετά παραπάνω απο το 10% ή είσαι πάρα πολύ αυστηρός κριτής με τους κοιλιακούς σου και ενώ τους βλέπεις, θες το κάτι παραπάνω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-10-17 22:16 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M361 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 10% ποσοστό λίπους και δε βλέπεις κοιλιακούς;;;;;;;;;;;
    ή είσαι αρκετά παραπάνω απο το 10% ή είσαι πάρα πολύ αυστηρός κριτής με τους κοιλιακούς σου και ενώ τους βλέπεις, θες το κάτι παραπάνω!
    Μου εκανε λιπομετρηση διατροφολογος οποτε πιστευω οτι οντως ειμαι 10% σε λιπος.
    Δεν ειμαι αυστηρος κριτης και ουτε θελω αμεσως τωρα κοιλιακους φετες με τη μια απλα θελω εστω οταν τους σφιγγω να φαινονται.
    Να συμπληρωσω πως το καλοκαιρι εχασα 13 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-10-17 22:57 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theo-91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου εκανε λιπομετρηση διατροφολογος οποτε πιστευω οτι οντως ειμαι 10% σε λιπος.
    Δεν ειμαι αυστηρος κριτης και ουτε θελω αμεσως τωρα κοιλιακους φετες με τη μια απλα θελω εστω οταν τους σφιγγω να φαινονται.
    Να συμπληρωσω πως το καλοκαιρι εχασα 13 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο.
    Αν αυτην την στιγμη αν τους σφιγγεις δεν φαινοντε τοτε οχι 10% ουτε κατω απο 18% δεν σε βλεπω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-10-17 01:16 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theo-91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου εκανε λιπομετρηση διατροφολογος οποτε πιστευω οτι οντως ειμαι 10% σε λιπος.
    Δεν ειμαι αυστηρος κριτης και ουτε θελω αμεσως τωρα κοιλιακους φετες με τη μια απλα θελω εστω οταν τους σφιγγω να φαινονται.
    Να συμπληρωσω πως το καλοκαιρι εχασα 13 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο.
    Αν έχασες 13 κιλά και φαντάζομαι με καμία δίαιτα 'νηστεία ' τότε το λίπος που έχεις θα έχει μαζευτεί χαμηλά στην κοιλιά σ κ δύσκολα θα φανούν.. Τεσπα είναι δύσκολο να φανούν θέλει πειθαρχία στην διατροφή και αρκετή αερόβια.. Επίσης πρέπει να χεις μυς από μέσα να φανούν γτ όσο και να πέσεις σε λίπος αν δεν έχεις τους μυς δεν θα φαίνονται
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-10-17 09:04 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχασες 13 κιλά και φαντάζομαι με καμία δίαιτα 'νηστεία ' τότε το λίπος που έχεις θα έχει μαζευτεί χαμηλά στην κοιλιά σ κ δύσκολα θα φανούν.. Τεσπα είναι δύσκολο να φανούν θέλει πειθαρχία στην διατροφή και αρκετή αερόβια.. Επίσης πρέπει να χεις μυς από μέσα να φανούν γτ όσο και να πέσεις σε λίπος αν δεν έχεις τους μυς δεν θα φαίνονται
    Η διαιτα δεν θεωρω οτι ηταν νηστεια απλα ετρωγα πιο υγειινα και πιο ελαφρια το βραδυ δηλαδη εκοψα σουβλακια γλυκα κτλ σε συνδυασμο με αεροβια.Τα κιλα τα εχασα απο την αρχη του καλοκαιριου περιπου εως τελη σεπτεμβρη δηλαδη σε περιπου 4 μηνες .
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-10-17 22:17 #10
    Προεπιλογή
    Αν επιτρέπεται με ποια μέθοδο σου έκανε λιπομέτρηση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-10-17 22:57 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M361 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν επιτρέπεται με ποια μέθοδο σου έκανε λιπομέτρηση;
    Σε μια σαν ζυγαρια που μετραγε και το λιπος και μου ειχε πει μη φαω 5 ωρες πριν
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-10-17 23:00 #12
    Προεπιλογή
    Κατάλαβα...
    Το 10% δεν ισχύει ούτε κατά τύχη λοιπόν...
    Αυτές οι ζυγαριές είναι για πέταμα...

    Οι πιο αξιόπιστες μετρήσεις γίνονται με μηχάνημα DEXA που αποκλείεται να έχει ο διατροφολόγος ή με δερματοπτυχόμετρο που ο χειριστής του πρέπει να το κατέχει το άθλημα και να έχει και καλό εργαλείο.

    Και ενδεικτικά δες στη φωτογραφία πως θα πρέπει να είσαι με το ποσοστό 10%
    Είσαι όπως στη φωτογραφία;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-10-17 23:04 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M361 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάλαβα...
    Το 10% δεν ισχύει ούτε κατά τύχη λοιπόν...
    Αυτές οι ζυγαριές είναι για πέταμα...

    Οι πιο αξιόπιστες μετρήσεις γίνονται με μηχάνημα DEXA που αποκλείεται να έχει ο διατροφολόγος ή με δερματοπτυχόμετρο που ο χειριστής του πρέπει να το κατέχει το άθλημα και να έχει και καλό εργαλείο.

    Και ενδεικτικά δες στη φωτογραφία πως θα πρέπει να είσαι με το ποσοστό 10%
    Είσαι όπως στη φωτογραφία;;;;
    Οχι συμφωνα με τη φωτο ειμαι περιπου στο 20 αλλα μου φαινεται περιεργη τοσο μεγαλη διαφορα. Τεσπα ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-10-17 23:07 #14
    Προεπιλογή
    Μπορείς να πας να κάνεις ένα DEXA να σου φύγει η περιέργεια πάντως φίλε μου.
    Κοστίζει 15 με 20 ευρώ και έχεις 100/100 αξιοπιστία!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-10-17 01:07 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Και η ζυγαρια λαθος θα δειχνει , αλλα και οι φωτος στο νετ με τα ποσοστο λιπους ειναι τελειως τρελο και δεν ισχυει ..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία