Θέμα: Κοιλιακοι

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 07-10-17 08:56 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M361 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να πας να κάνεις ένα DEXA να σου φύγει η περιέργεια πάντως φίλε μου.
    Κοστίζει 15 με 20 ευρώ και έχεις 100/100 αξιοπιστία!
    Που μπορω να κανω DEXA? δεν το χω ξανακουσει γι αυτο ρωταω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-10-17 09:04 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχασες 13 κιλά και φαντάζομαι με καμία δίαιτα 'νηστεία ' τότε το λίπος που έχεις θα έχει μαζευτεί χαμηλά στην κοιλιά σ κ δύσκολα θα φανούν.. Τεσπα είναι δύσκολο να φανούν θέλει πειθαρχία στην διατροφή και αρκετή αερόβια.. Επίσης πρέπει να χεις μυς από μέσα να φανούν γτ όσο και να πέσεις σε λίπος αν δεν έχεις τους μυς δεν θα φαίνονται
    Η διαιτα δεν θεωρω οτι ηταν νηστεια απλα ετρωγα πιο υγειινα και πιο ελαφρια το βραδυ δηλαδη εκοψα σουβλακια γλυκα κτλ σε συνδυασμο με αεροβια.Τα κιλα τα εχασα απο την αρχη του καλοκαιριου περιπου εως τελη σεπτεμβρη δηλαδη σε περιπου 4 μηνες .
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-10-17 09:29 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theo-91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που μπορω να κανω DEXA? δεν το χω ξανακουσει γι αυτο ρωταω
    Σε διαγνωστικά κέντρα.
    Γκουγκλαρε "λιπομέτρηση DEXA" και θα σου εμφανίσει κάποια διαγνωστικά κέντρα που έχουν και προσφορές στις τιμές που σου είπα, γιατί κοστίζει παραπάνω συνήθως.
    6-7 λεπτά ξαπλώνεις, μένεις ακίνητος και σε σκανάρει.
    Δε ξέρω αν επιτρέπεται να πω κάποια κέντρα που έχουν συνήθως προσφορές, μη θεωρηθεί και διαφήμιση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-10-17 09:36 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M361 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε διαγνωστικά κέντρα.
    Γκουγκλαρε "λιπομέτρηση DEXA" και θα σου εμφανίσει κάποια διαγνωστικά κέντρα που έχουν και προσφορές στις τιμές που σου είπα, γιατί κοστίζει παραπάνω συνήθως.
    6-7 λεπτά ξαπλώνεις, μένεις ακίνητος και σε σκανάρει.
    Δε ξέρω αν επιτρέπεται να πω κάποια κέντρα που έχουν συνήθως προσφορές, μη θεωρηθεί και διαφήμιση.
    Θα το πατησω στην αναζητηση του γκουγκλ ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-10-17 12:36 #20
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ακόμα κυκλοφορεί αυτή η φωτογραφία? Οι φωτογραφίες σε σχεση με τα ποσοστα ειναι εντελώς αυθαιρετες.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-10-17 12:59 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι εχει βαση αυτο, γιατι στις μισες φωτο με το χαμηλο λιπος αυτοι εκει περα ειναι κ αφυδατωμενοι, πραγμα που κανει τεραστια διαφορα, κ στις φωτο με περισοτερο λιπος, οι τυποι δεν εχουν μυικοτητα..αλλιως δειχνει το 20% λιπος με μυς..
    αλλα οκ, περαν αυτου η μετρηση που εγινε στον φιλο πρεπει να απεχει αρκετα απο την πραγματικοτητα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-10-17 19:21 #22
    Προεπιλογή
    Παιδια περα απο το σωματικο λιπος επειδη γενικα δεν ειναι και πολυ γυμνασμενοι οι κοιλιακοι μου μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες την εβδομαδα να κανω, αν υπαρχει καποια ασκηση για εκγυμναση κοιλιακων με βαρος στο σπιτι ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-10-17 19:27 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theo-91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια περα απο το σωματικο λιπος επειδη γενικα δεν ειναι και πολυ γυμνασμενοι οι κοιλιακοι μου μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες την εβδομαδα να κανω, αν υπαρχει καποια ασκηση για εκγυμναση κοιλιακων με βαρος στο σπιτι ?
    Οι κοιλιακοί είναι μια μυϊκή ομάδα όπως όλες οι υπόλοιπες. Γυμνάζονται σχεδόν ήδη ισομετρικά με οτιδήποτε άλλο κάνεις στο γυμναστήριο.
    2 φορές την εβδομάδα είναι αρκετές και χωρίς επιπλέον βάρος! Αρκεί το βάρος του σώματος σου...
    Το αν φαίνονται ή όχι, έχει να κάνει με το ποσοστό λίπους κι όχι με την εκγύμναση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-10-17 21:09 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M361 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κοιλιακοί είναι μια μυϊκή ομάδα όπως όλες οι υπόλοιπες. Γυμνάζονται σχεδόν ήδη ισομετρικά με οτιδήποτε άλλο κάνεις στο γυμναστήριο.
    2 φορές την εβδομάδα είναι αρκετές και χωρίς επιπλέον βάρος! Αρκεί το βάρος του σώματος σου...
    Το αν φαίνονται ή όχι, έχει να κάνει με το ποσοστό λίπους κι όχι με την εκγύμναση!
    Κατι τελευταιο αεροβια ποσες φορες την εβδομαδα να κανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12