Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 98
  1. 10-10-17 20:21 #46
    Προεπιλογή
    παιδια να ρωτησω κατι με αυξηση βαρους κανωντας γυμναστικη θα καταφερω να εχω σωστα ποσοστα λιπους και μυικης μαζας αφου εχασα κιλα τα χερια μου φενονται τοσο πλαδαρα και αυτο φεναιτε πολυ ασχημο πως μπορω να το διορθωσω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-10-17 10:28 #47
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Αρχικά αν τρως σωστά δε θα βάλεις πολλά κιλά λίπους,ασφαλώς το να μπουν λίγο είναι αναμενόμενο.Δεύτερον ένας άτομο γυμνασμένο και 20% λίπος πχ δε φαίνεται ίδιο με ένα άτομο αγύμναστο και 20% λίπος.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-10-17 13:24 #48
    Προεπιλογή
    μπωρειτε να μου πειτε μια διατροφη
    ας πουμε λογο του οτι δουλευω παω σχολιο και γυμναστηριο δεν εχω χρονο για να τρωω για αυυο τρωω τρια μεγαλα γευματα πχ ας πουμε εχθες εφαγα
    πρωινο 4 φετες τοστ ολικης δηλαδη δυο τοστ με τυρι γκουντα light και γαλοπουλα χωρις αλατι με ντοματα και αγγουρι μετα πινω νερο με λεμονι μετα απογευματινο 3 γεμιστα κολοκυθακια με ριζι και μοσχαρισιο κιμα μετα απο τρεις ωρες παω προπονιση μετα πινω προτεινη whey ενα scoop μια μπανανα η ενα μηλο και ενα ποτιρι γαλα σηνηθος ετσι τρωω αλλα ειμαι στασιμη σε αυτα τα κιλα τρεις εβδομαδες και πιστευω πως τρωω πολυ και σιγουρα ειναι πανω απο 1500 θερμιδες που ειναι σηντηριση και καποιες φορες στην ζυγαρια καταιβαινω κιολας ειμαι συνεχεια στα 41,7 42 κιλα σημερα το πρωι που ζηγυστικα ημουν 42 χθες το πρωι 42,3 προχθες 41,4 πριν 4 μερες 42,7 πως θα καταλαβω πως χανω και πως περνω αφου καθε μερα βλεπω διαφορετικο αποτελεσμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-10-17 13:29 #49
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    διατροφη θα βγαλεις μονη σου, δεν μπορει να σου βγαλει καποιος εδω μεσα..σου εδωσα καποια αρθρα που τα εξηγουν αυτα, για αυτο ακριβως τον λογο..προτασεις για τροφες που θα την πλαισιωνουν εχεις παρει ηδη, βαλτα κατω κ συνδιασε τα.
    ξεκινα σταθερα στις 1.500 θερμιδες καθημερινα, κ θα ζυγιζεσαι καθε 7 μερες, οχι καθε μερα..αν μετα απο 15 μερες, εισαι στα ιδια κιλα, θα αυξησεις τις θερμιδες, κ θα ξαναζυγιστεις μετα απο αλλες 15 μερες..κ.ο.κ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-10-17 14:12 #50
    Προεπιλογή
    να ρωτησω κατι δεν ξερω αμα αυτο ειναι που επειρεαζει την κατασταση οταν αναρωσα απο την ανορεξια αρχισα να τρεφομαι με 2000 θερμιδες απο συμβουλη γιατρου με ροφηματα επειδη τοτε ημουν 38 κιλα με το προγραμμα τθς καταφερα να παρω 3 κιλα σε ενα μηνα εκανα και την γυμναστικη μου βαιβεα αλλα τωρα εχω παραπανω απο 20 μερες οπου τρεφομαι γυρο στις 1600-1800 και δεν περνω βαρος αλλα παρατηρο οτι χανω αντι να περνω αυτο εγινε εξαιτιας του οτι επερνα πολλες θερμιδες και μετα επεσα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-10-17 14:17 #51
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αυτα ολα επρεπε να τα γραψεις εξ'αρχης..
    ειμαστε τωρα στις 3 σελιδες θεμα κ ανακυκλωνουμε τα ιδια κ τα ιδια..
    αφου ξερεις οτι στις 2000 θερμιδες βαζεις κιλα, μεινε εκει περα.
    προφανως κ φταιει το οτι επεσες στις 1.500 στο οτι μενεις σταθερα στα κιλα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-10-17 15:05 #52
    Προεπιλογή
    http://www.in2life.gr/wellbeing/exer...-sas-varh.html

    σε αυτο το αρθρο λεει οτι μπορουμε να αυξησουμε την μυικη μαζα υποθερμιδικα αν καταναλωνουμε 2 γρ πρωτεινης ανα σωματικο κιλο ποσο υσχειι? συγγνωμη κανω πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι αρχαρια και δεν εχω αρκετες γνωσεις ελπιζω να με ανεχτιτε λιγακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-10-17 15:11 #53
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι κ εδω το λεει

    Μυικη αναπτυξη σε περιοδο υποθερμιδικης διατροφης..Ειναι εφικτο?


    κ γενικα μπες σε αυτη την ενοτητα κ διαβασε τα αρθρα..

    https://bodybuilding.gr/forum/forumd...BB%CF%8E%CE%BD

    το προβλημα εδω ειναι οτι για να κανεις κατι τετοιο, πρεπει να ξερεις να το κανεις, κ εσυ αν κρινω απο τις ερωτησεις που κανεις, μαλλον δεν ξερεις, κ θες καθοδηγηση απο καποιον που ξερει..
    περαν αυτου, εσυ γραφεις οτι βγηκες απο ανορεξια, κ θες να παρεις κιλα κ αυτο κανεις, πραγμα που σημαινει οτι δεν εισαι σε φαση για υποθερμιδικες, οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως σκαλιζεις να βρεις εδω περα..
    η διαδικασια του να βαλει καποιος μυς υποθερμιδικα, θελει πολυ χρονο κ εμπειρια για να το κανει..για να βαλεις 1 κιλο καθαρο μυικο, μπορει να σου παρει απο 1 εως και 6 μηνες (rough estimate), αναλογα το πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου, κ με την προυποθεση οτι κανεις σωστες προπονησεις με βαρη κ η διατροφη σου ειναι οπως πρεπει..αν νομιζεις οτι μπορεις κ ξερεις να το κανεις, δοκιμασε το.

    στην φαση που εισαι ομως, κ αποτι εχεις γραψει μεχρι τωρα, νομιζω οτι δεν θα σου βγει οπως το περιμενεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-10-17 16:12 #54
    Προεπιλογή
    ρωταω επειδη θελω να βαλω μυικη μαζα και αφου παρω τα κιλα που θελω ας πουμε πηρα τα κιλα που πρεπει για το υψος μου θελω και μετα πο αυτο να βαλω μυικη μαζα επειδη εχω χασει λογικα γυτο στα 7 κιλα μυικης μαζας με τα 9 κιλα που θα βαλω τωρα δεν θα ειναι ολα μυς οποτε αφου φτασω στο φυσιολογικο μου βαρος θελω να βαλω μυες αυτο ειναι που καθομαι και ψαχνω και θελω να δω αν γινεται η ειναι εφικτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-10-17 16:13 #55
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν εχεις φτασει τα κιλα που θες, τοτε να μεινεις ισοθερμιδικα κ να συνεχισεις με προπονησεις, δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-10-17 16:27 #56
    Προεπιλογή
    ακομα δεν εχω φτασει θελω αλλα 8 κιλα και αυυο ειναι που με αγχωνει τοσο πολυ προσπαθω τοσο σκληρα με την ασκηση αποφευγω ολα τα τζανκ και τρεφομαι μονο με οτι λεγεται υγηεινο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα καταφερο να κερδισω τιποτα λενε 8 ωρες υπνο το κανω και αυτο λενε για μεταπροπονιτικο γευμα υο κανω και αυτο υψηλη πρωτεινη το κανω και αυτο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα καταφερω να επιστρεψω οπως πριν οσο σκληρα και αν δουλεψω δεν ξερω τη την χρειαζομουν την διαιτα πολξες φορες ευχομαι να γυρισω το χρονο πισω και να τα αλαξω ολα δεν ξερω ποια τι να κανω λογικα τωρα εχω μειωσει και αρκετα λογικα τον μεταβολισμο μου εξετιασ τις χαμενης μιηκης μαζας πριν που ημουν αδυνατη και ετρωγα τα παντα χωρις να μετραω θερμιδες και να παχαινω τωρα το μονο που κανω ειναι να μετραω θερμιδες και εχω κουραστει πολυ απο ολο αυτο θελω να νιωσο σαν φυσιολογικος ανθροπως που δεν ζει μονο για ναμετραει θερμιδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-10-17 16:33 #57
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει κατι που δεν διορθωνεται, απλα καποια πραγματα θελουν τον χρονο τους.
    θα τρως οσες θερμιδες σου χραιζονται για να ανεβαινεις σε κιλα, κ οσο γινεται πιο ποιοτικες..αν δεν σου βγαινουν δοκιμασε κ ενα συμπληρωμα τυπου φορμουλας αυξησης βαρους που ειναι πιο ευκολες θερμιδες σε σχεση με το πολυ φαγητο που μπορει να σε μπουχτιζει..
    αναγκαστικα θα πρεπει να μετρας λιγο τις θρμιδες μεχρι να φτασεις εκει που θες, αλλα δεν γινονται ολα ευκολα, θελει κ λιγο κοπο καμια φορα..οταν ομως το καταφερεις, απο εκει κ μετα θα επανελθεις μια χαρα στα φυσιολογικα σου.

    ξαναγραφω, μην ψαχνεις για υποθερμιδικες κ κουραφεξαλα για να μην γραφουμε τα ιδια κ τα ιδια..τρως οσο πρεπει, για να ανεβαζεις κιλα σταθερα, χωρις να το παρακανεις με σαβουρα..θα τρως ομως κ λιγη σαβουρα, γιατι αλλιως δεν γινεται στην κατασταση που εισαι, ειναι σημαντικο να το καταλαβεις αυτο.
    με σαλατες κ κοτοπουλα δεν πηρε κανεις κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-10-17 16:50 #58
    Προεπιλογή
    καταλαβα και ευχαριστω που καθεστε και ακουτε τα παραπονα μου αλλα δεν εχω σε ποιον να μηλησω να με βοηθησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-10-17 16:52 #59
    Προεπιλογή
    να σε ρωτησω η σαβουρα δεν θα ανεβασει τα κιλα με λαθος τροπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-10-17 16:54 #60
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γραψαμε κ πιο πανω, οτι το σωμα που γυμναζεται μπορει να διαχειριστει διαφορετικα τα μακροσυστατικα.
    κ ακομα περισοτερο το σωμα που εχει μια καλη μυικοτητα..
    κ ειπαμε, "λιγη" σαβουρα δεν μιλαμε για μονο σαβουρα...συπμληρωματικα δλδ για να μπορεσεις να δωσεις κατι παραπανω στις θερμιδες σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία