Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 98
  1. 18-10-17 14:48 #76
    Προεπιλογή
    εδω ειναι το θεμα οτι δεν ξερω ποσο τρωω μετα απο αυτα που περασα οι γονεις μου εχουν πεταξει την ζυγαρια με την οποια ζυγησα το φαει και δεν με αφηνουν πια να ζυγησω τιποτα ολα τα υπολογιζω στο μυαλο μου δεν ξερω τι να κανω και οσο να τους εξηγω πως χρειαζομαι την ζυγαρια δεν με ακουνε μεχρι και την ζυγαρια με την οποια ζυγηζομουν μου πηραν οποτε δεν μπορω τωρα να ξερω τι προοδο κανω ζυγιζομαι σε σπιτια φιλων μου για πρωινο θα φαω μια χουφτα δημιτιακα με 1ποτηρι γαλα και μησο μιλο μετα μεσημεριανο μπωρει να ειναι μισο ποτιρη δημιτριακο πχ ρυζι,κινοα με μισο ποτιρη οσπριο πχ φακες ρεβιθεια η καπιο κρεας πχ κοτοπουλο στηθος σε μεγεθος παλαμης και μια σαλατα τελος βραδινο 1 τοστ με τυρι η αυγο ετσι υπολογιζω περιπου 2000 θερμιδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-10-17 19:26 #77
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    αυτά που έγραψες μου φαίνεται αδύνατον να είναι 2000 θερμίδες.αφού έχεις τέτοιο θέμα υπολόγιζε αναγκαστηκά ως εξείς τα φαγητά,αν και είμαι κατά αυτης της μεθόδου.υπολόγισε την μια κουταλια της σούπας δημητριακών και ρυζιου στα 14-15 γραμμάρια.το ένα κλασικό ποτίρι γάλα στα 250 ml.το κοτόπουλο στηθος σε μέγεθος παλάμης περίπου στα 100 γραμ.Όμως όλα αυτά ειναι πολύ χοντρικά. Προσπάθησε όμως να πεις στους γονοίς σου ότι θες την ζυγαριά για να φας παραπάνω και όχι λιγότερο,εξηγισέ τους ότι θες να πάρεις κιλά.κατά δεύτερον ανέβασε λίγο τα γεύματα σου.ακόμα για ποιο λόγο δεν συνδυάζεις υδατάνθρακα με πρωτείνη;εγώ δηλαδή το μεσημέρι θα έβαζα και την μισή κουπα με οσπρια κλπ + μαζί το κοτόπουλο με το μαρούλι...και το βράδυ θα έκανα το τοστακι με γαλοπουλα + τυρί + αυγο.Ακόμα θα μπορούσες πριν τον ύπνο μαζί με τα άλλα να βάλεις και κανα γιαούρτι με ξυρούς καρπους.ακομα στο πρωινό σου βάλε και κανα φρουτο και κανά αυγο αν εχεις τον χρονο.ακομα βάλε στην διατροφή σου αιλεόλαδο και γενικά καποια καλά λιπαρα
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-10-17 19:34 #78
    Προεπιλογή
    θα δοκιμασω την μεθοδο που λες αλλα αυτα τα φαγητα δεν ειναι πολλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-10-17 19:41 #79
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    οι 2000 θερμίδες ελένη σίγουρα δεν τις φτάνουμε με σαλατούλες κλπ.100 γραμ κοτόπουλο δεν έχουν ουτε 180 γραμ γραμμαρια,πως περιμενεις να φτασεις στις 2000?βάλε λίγο παραπάνω φαγητό μην το φοβάσαι,το θέμα είναι να κρατήσεις τις καλές πηγές πρωτείνης,λίπους και υδατάνθρακα.και όπως σου είπα,βάζε στο μεσημέρι σου υδατάνθρακα,λιπος,πρωτείνη...το ίδιο στο πρωινό και στο βραδινό.και βάλε πριν τον ύπνο και ένα γιαουρτάκι
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-17 04:18 #80
    Προεπιλογή
    να σε ρωτησω επειδη εχω υψος 1,60 κιλα 41 μου εχει διξει βασικος μεταβολισμος 1,400 οταν υπολογισα στο myfitnesspal αυτος ο αριθμος ειναι ακριβες? και γυμναστικη με βαρυ κανω 1:30 ωρα και παω κικ μποξινγκ και καρατε αλλα δεν ξερω ποσες θερμιδες καιω με την ασκηση τα 2000 δεν ειναι πολλα για αυξιση μυικης μαζας επειδη εχω χασει μυικη μαζα απο δικεφαλους και τρικεφαλους θελω να παρω αρκετο ογκο σε αυτα τα δυο και για αυτο στοχευω ενα κιλο το μηνα με τα 2000 δεν θα βαλω παραπανω απο ενα κιλο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-10-17 10:56 #81
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Βασανίζεσαι χωρίς λόγο...Όπως μας είχες πει κατανάλωνες 1600 θερμίδες πάνω κάτω και δεν έπαιρνες βάρος.προφανώς λοιπόν για να πάρεις βάρος για σένα οι 2000 είναι καλά.Το 1400 είναι απλά ένα νούμερο,σου δίνει μια βάση όμως από την εμπειρία και στον καιρό θα καταλάβεις πόσες θερμίδες πρέπει να λάβεις.Αν λάμβανες 1600 και δεν έπερνες βάρος προφανώς θες ποιο πολλές. Σκέφτεσαι συνεχώς το λίπος και αυτό σε μπλοκάρει.Θα στο πω για άλλη μια φορά,ένα γυμνασμένο άτομο με 18% λίπος για παράδειγμα,δεν έχει καμιά σχέση με ένα άτομο αγύμναστο με 18% λίπος.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-10-17 11:27 #82
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Elenapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σε ρωτησω επειδη εχω υψος 1,60 κιλα 41 μου εχει διξει βασικος μεταβολισμος 1,400 οταν υπολογισα στο myfitnesspal αυτος ο αριθμος ειναι ακριβες? και γυμναστικη με βαρυ κανω 1:30 ωρα και παω κικ μποξινγκ και καρατε αλλα δεν ξερω ποσες θερμιδες καιω με την ασκηση τα 2000 δεν ειναι πολλα για αυξιση μυικης μαζας επειδη εχω χασει μυικη μαζα απο δικεφαλους και τρικεφαλους θελω να παρω αρκετο ογκο σε αυτα τα δυο και για αυτο στοχευω ενα κιλο το μηνα με τα 2000 δεν θα βαλω παραπανω απο ενα κιλο?
    βασικα ουτε τρως αυτα που σου λενε ολοι
    ουτε θερμιδες ανεβαζεις
    και συνεχιζεις και την υπερπροπονηση (και βαρη και κικ και καρατε) που σου ανεβαζει τις καυσεις

    και κυριως ψαχνεις να βγαλεις απο τη μυγα ξυγκι

    ξεκινα το φαι μη το φοβασαι, ανεβασε θερμιδες (κυριως υδατ/κα - λιπαρα) μειωσε τις αεροβιες προπονησεις, τρωγε και μια φορα τη βδομαδα σαβουρα και θα εκπλαγεις απο το ποσο γρηγορα επανερχεται το σωμα στα φυσιολογικα του κιλα
    ασε τη θεωρια και κανε πραξη τις συμβουλες χρειαζεσαι 10-15 κιλα και απο το αγχος σου δεν εχεις παρει ουτε 1

    κι αν στη πορεια δεις οτι λιπωνεις (πραγμα που ειναι λογικο, φυσιολογικο και ομορφο μεχρι ενα σημειο) αλλα δε σαρεσει κανεις διορθωσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-10-17 12:13 #83
    Προεπιλογή
    μα αμα το κανω αυτο θα ριμαι σε κατασταση γιογιο και θα φενεται χειροτερα απο πριν το σωμα μου επειδη οταν εχασα κιλα εχασα και μυες και τωρα πρεπει να επιστρεψω στα ιδια κιλα αλλα με λιγοτερους μυς ετσι το σωμα μου θα φενεται χαλαρο και αυτο με τρομαζει τοσο πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-10-17 13:03 #84
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    ανικητη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-10-17 13:16 #85
    Προεπιλογή
    ανικητη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-10-17 15:49 #86
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    απαλευτη
    σου εχουν απαντηθει ολα, κ υπαρχουν ακομα περισοτερα να διαβασεις για να λυσεις τις αποριες σου στο φορουμ, αλλα εσυ duracel, δινεις πονο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-10-17 17:19 #87
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Δακρυσα..
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-10-17 17:29 #88
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    χαχαχα

    Ελένη έχεις τόση μεγάλη φοβία μην βάλεις λίπος,μην το ένα,μην το άλλο που καταλήγεις ακριβώς στο αντίθετο από αυτό που ζητάς.Σε έχει πιάσει φοβία μην μπουν 1-2 κιλά λίπος,τα πράγματα είναι ποιο απλά από ότι νομίζεις.φάε ποιο πολύ,δοκίμασε όλα όσα σου είπαμε και σε 1 μήνα θα περιμένουμε να δούμε τα κιλά σου.Όμως φάε,όχι να κάνεις του κεφαλιού σου.Φτιάξε 3-4 γευματα,σε όλα βάλε πρωτεΐνη,υδατάνθρακα, λίπος,φτιάξε μια καλή προπόνηση και σε 1 μήνα θα δεις
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-10-17 00:31 #89
    Προεπιλογή
    θα κανω αυτα που λετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-10-17 16:31 #90
    Προεπιλογή
    http://woman.thenest.com/much-muscle...ning-9532.html
    συγγνωμη που ρωταω πολλα αλλα αυτο θελω να μαθω αν υσχειι βρηκα αυτο το αρθτο οπου λεει πως μια γυναικα χαμηλου βαρους και χωρις αρκετη μυικη μαζα μπωρει να κερδειση 0,5-1,5 κιλο τον μηνα με σκληρη προπονιση εξαρτατε και ο σωματοτυπος ενω αλλα σιτε λενε οι κοπελες κερδιζουν με υπερτροφια μεχρι δυο κιλα τον χρονω και αλλα 5-6 τελικα πιο απο ολα υσχειι εχω μπερδευτει το ξερω σας ζαλιζω αλλα ειναι κατι που θελω να μαθω
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία