Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 11-10-17 17:55 #1
    shake Νο Money no honey
    Καλησπερα στην παρεα.

    Αρχισα και παλι το γυμναστηριο μετα απο σχετικα μεγαλη απουσια.. Ειμαι 23 . (ποτε εφτασα εδω) χεχε

    Η διατροφη για να παρω κιλα ξανα γινετε συνηθειο και ας εχω σχολη και 4ωρη δουλεια .. Θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το κρεας..
    Ξερουμε ολοι οτι ειναι ακριβο το κρεας και καποιοι οπως εγω δεν μπορω να τρωω 500 γρ καθε 2 μερες,τουλαχιστον οχι καθε βδομαδα . Εκει τι εναλλακτικη υπαρχει κυριως στα μεσημεριανα μας ? (κυριο γευμα δλδ . Εκτος απο τονο )
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-10-17 18:07 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    μπορείς να βάλεις στην διατροφή σου αυγά,γιαούρτι στραγκιστό,συκωτάκια που είναι φτηνά(όχι κάθε μέρα),φακόρυζο(αν θες κάτι διαφορετικό).Ακόμα υπάρχει και το χοιρινό,που δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αν τρως 1-2 φορές την εβδομάδα δε θα πάθεις κάτι. Επιπλέον,ιδικά αν έχεις λαική κοντά σου,μπορείς να βρεις ψάρια σε πολύ καλές τιμές.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-10-17 20:34 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς να βάλεις στην διατροφή σου αυγά,γιαούρτι στραγκιστό,συκωτάκια που είναι φτηνά(όχι κάθε μέρα),φακόρυζο(αν θες κάτι διαφορετικό).Ακόμα υπάρχει και το χοιρινό,που δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αν τρως 1-2 φορές την εβδομάδα δε θα πάθεις κάτι. Επιπλέον,ιδικά αν έχεις λαική κοντά σου,μπορείς να βρεις ψάρια σε πολύ καλές τιμές.
    Φυσικα ναι τρωω, αυγα γιαουρτι κλπ . Φακορυζο πρωτη φορα το ακουω χεχε. Ψαρακι ειναι η αληθεια αν και παω λαικη δεν εχω παρει ποτε...

    Eυχαριστω πολυ για την απαντηση σου παντως!
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-10-17 22:36 #4
    Προεπιλογή
    Κοτοπουλο
    Το φακορυζο στο ανεφερε ο Αρης γιατι γινεται αλληλοσυμπληρωση των απαραιτητων αμινοξεων κ τρως πληρη πρωτεινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-10-17 01:05 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοτοπουλο
    Το φακορυζο στο ανεφερε ο Αρης γιατι γινεται αλληλοσυμπληρωση των απαραιτητων αμινοξεων κ τρως πληρη πρωτεινη.
    Κοτοπουλακι οσο νανε τρωω ειναι η αληθεια . Ψαχνω να βρω που μπορω να βρω πιο φθηνα βεβαια... (απο σουπερ κυριως , αν υπαρχει) . Βεβαια εν τελη πριν 2 χρονια ετρωγα παραπανω κρεας αποτι επρεπε και μου φαινοταν πιο ακριβο...
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-10-17 08:09 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    εφόσον δεν θες να κατέβεις σε κάποιος αγώνες κλπ δε θα πάθεις κάτι αν μειώσεις το κοτόπουλο από την διατροφή σου και λάβεις την πρωτείνη από μια ποιο φτηνή πηγή.Εννοείται το κοτόπουλο ειναι πολύ καλό να υπάρχει,παρόλα αυτά μπορείς κάποιες μέρες μέσα στην βδομάδα να βάλεις παραπάνω από άλλα,ποιο φτηνά τρόφιμα.Τσέκαρα συκωτάκια πουλιών και συκώτι,αν μπορεις να το φας χχαχα...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-10-17 13:45 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον,ιδικά αν έχεις λαική κοντά σου,μπορείς να βρεις ψάρια σε πολύ καλές τιμές.
    Πήγε η μητέρα μου στη λαϊκή και είδε ότι τα ψάρια δεν τα πλησιάζει κανείς, μένουν απούλητα.
    Λόγω του περιστατικού με τη μόλυνση από διαρροή μαζούτ στον Αργοσαρωνικό.
    Μήπως είναι υπερβολή;
    Είδα στην τηλεόραση να λένε ότι η προέλευση αναγράφεται στα καφάσια των ψαριών κι ότι ισχύει αυτό που αναγράφεται εκεί.
    Όντως ισχύει ότι αναγράφεται στα καφάσια; Γιατί μου φαίνεται πανεύκολο να τα βάλεις σε όποιο καφάσι θες...
    Έχουμε κανέναν σχετικό με τα ψάρια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-10-17 15:47 #8
    Προεπιλογή
    Νομιζω εαν τα ψαρια εχουν μολυνθει θα μυριζουν κ θα το καταλαβεις ,δεν ειναι οπως μολυνση απο βαρεα μεταλλα που θελει αναλυση ,πιο ευαλωτα τα αφροψαρα.
    Απάντηση με παράθεση