Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 11-10-17 21:26 #1
    Προεπιλογή Θλαση στην ωμοπλατη πριν απο 1,5 χρονο
    Καλησπερα παιδια!.

    Πριν 1,5 - 2 χρονια περιπου επαθα θλαση στην ωμοπλατη (προς τα μεσα) , δεν θυμαμια την ονομασια ακριβως .
    Παρολαυτα πηγα εκανα φυσιοθεραπειες πηρα αντιφλεγμονωδη και μετα δεν μου δωσανε να κανω ασκησεις ενδυηναμωσης κλπ .. Μετα απο καμια βδομαδα εκοψα το γυμναστηριο και απο τοτε εκανα πολυ σπανια .
    Απο χτες ξανα αρχισα συστηματικα το γυμναστηριο και οταν γυρισα ενιωθα ενοχληση στο σημειο εκεινο ... Νομιζω ειναι πιασιμο επειδη το σημειο αυτο δεν ειναι γυμνασμενο προφανως.
    Βαζω πολυ λιγα κιλα και κανω πολλες επαναληψης με σωστη τεχνικη για ενδυναμωση γενικοτερα.

    Αν ξερει καποιος που εχει παθει το ιδιο σε πλατη κλπ ,ειναι φυσιολογικο?
    θελω να πω οτι αφου εκανα φυσιοθεραπειες κλπ ειναι δυνατον να ξανα νιωθω ενοχληση στο σημειο εκεινο ?
    Υ.Γ Δουλευω αποθηκη και σηκωνω κουτες (με ρουχα ) και δεν εχω νιωσει ενοχληση εκει ποτε.
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-17 08:28 #2
    Προεπιλογή
    Είναι πολύ πιθανό να έχεις μυικό σπασμό σε εκείνο το σημείο και να χρειζεσαι αθλητικο μασάζ για να χαλαρώσει . Κάνε 4 5 συνεδρίες και δες αν σε ενοχλεί ακόμα . Να ξέρεις ότι αν η θλάση ήταν μεγάλη και έχεις σπασμό στο σημείο τότε θα χρειαστείς συντήρηση ανα διαστήματα με αθλητικό μασάζ .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-17 16:46 #3
    Προεπιλογή
    Γενικα σημερα 3η μερα στο γυμναστηριο χαλαρα με κυκλικο προγραμμα και κανοντας 2 ασκησεις συγκεκριμενα για την ενδυναμωση εκεινου του σημειου, το νιωθω πολυ καλυτερα.. Θα το τσεκαρω σε καμια βδομαδα τωρα. Ευτυχως εχω φιλο που ασχολειται με φυσιοθεραπεια και θα μου κανει την χαρη για λιγα μασαζακια χεχε.

    Ευχαριστω παντως

    Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση