Θέμα: Δικέφαλοι

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 14-10-17 19:28 #1
    Προεπιλογή Δικέφαλοι
    Γεια σας! Είμαι 15 χρονών και βρίσκομαι στον χώρο του γυμναστηρίου 1 μήνα! Επίσης πριν από αυτό έκανα γυμναστική στο σπίτι για περίπου 3 μήνες.. θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες ασκήσεις και επαναλήψεις για γράμμωση χεριών!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-10-17 01:01 #2
    Προεπιλογή
    Εχεις κιολας αναπτυξει τα χερια σου τοσο που να θελεις γραμμωση; Ολο το σωμα να προπονεις με ενα σωστο προγραμμα αναλογο της ηλικιας σου κ του σωματοτυπου που εχεις.
    Για χερια με δυο ασκησεις για τρικεφαλους κ δυο για δικεφαλους θασαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-10-17 11:16 #3
    Προεπιλογή
    Κάνω 1 φορά την εβδομάδα χέρια.. κάνω 4-5 ασκήσεις δικέφαλο και 3-4 τρικεφαλο.. Και στην κάθε άσκηση κάνω 3 σετ 12-10-8
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-10-17 11:29 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Δεν βρίσκω τον λόγο να κάνεις 5 ασκήσεις δικέφαλα και τρικέφαλα εφόσον τα πρώτα γυμναζονται συμαντικά στην πλάτη και τα δεύτερα στο στηθος.κάνε 3 σετακια από 3 ασκήσεις για το καθένα και είσαι εντάξει.δοκίμασε να παίξεις και διαφορετικές γονίες,για παράδειγμα να παίξεις ανοιχτές έλξεις με μπαρα,έλξεις αλτήρων και σφυρια.έτσι να ξέρεις ότι εχεις χτυπίσει τον μυ απο διαφορετικές γωνίες.όσο για την γράμμωση δεν μπορούμε να πουμε οτι υπαρχουν ασκησεις για γραμμωση και ογκο.η διατροφή θα το καθορίσει αυτο.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-10-17 15:26 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βρίσκω τον λόγο να κάνεις 5 ασκήσεις δικέφαλα και τρικέφαλα εφόσον τα πρώτα γυμναζονται συμαντικά στην πλάτη και τα δεύτερα στο στηθος.κάνε 3 σετακια από 3 ασκήσεις για το καθένα και είσαι εντάξει.δοκίμασε να παίξεις και διαφορετικές γονίες,για παράδειγμα να παίξεις ανοιχτές έλξεις με μπαρα,έλξεις αλτήρων και σφυρια.έτσι να ξέρεις ότι εχεις χτυπίσει τον μυ απο διαφορετικές γωνίες.όσο για την γράμμωση δεν μπορούμε να πουμε οτι υπαρχουν ασκησεις για γραμμωση και ογκο.η διατροφή θα το καθορίσει αυτο.
    Αρη απο οτι καταλαβαινω το παιδι τα εχει κανει ολα σπλιτ. Εφοσων εχει μια μερα αφιερωμενη στα χερια οσο παραξενο και να ακουγεται οφειλει να εχει πολλα σετ. Τι να κανει να παει 3 σετ Δ 3 σετ T και να φυγει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-10-17 20:01 #6
    Προεπιλογή
    Ακόμα προσαρμόζομαι στο γυμναστήριο.. Και γενικά θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνεται ένα ολοκληρο πρόγραμμα ώστε να έχω αποτέλεσμα διότι δεν ξερω κατά πόσο είναι σωστό αυτό που κάνω!
    Απάντηση με παράθεση