Θέμα: Δικέφαλοι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 14-10-17 19:28 #1
    Προεπιλογή Δικέφαλοι
    Γεια σας! Είμαι 15 χρονών και βρίσκομαι στον χώρο του γυμναστηρίου 1 μήνα! Επίσης πριν από αυτό έκανα γυμναστική στο σπίτι για περίπου 3 μήνες.. θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες ασκήσεις και επαναλήψεις για γράμμωση χεριών!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-10-17 01:01 #2
    Προεπιλογή
    Εχεις κιολας αναπτυξει τα χερια σου τοσο που να θελεις γραμμωση; Ολο το σωμα να προπονεις με ενα σωστο προγραμμα αναλογο της ηλικιας σου κ του σωματοτυπου που εχεις.
    Για χερια με δυο ασκησεις για τρικεφαλους κ δυο για δικεφαλους θασαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-10-17 11:16 #3
    Προεπιλογή
    Κάνω 1 φορά την εβδομάδα χέρια.. κάνω 4-5 ασκήσεις δικέφαλο και 3-4 τρικεφαλο.. Και στην κάθε άσκηση κάνω 3 σετ 12-10-8
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-10-17 11:29 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Δεν βρίσκω τον λόγο να κάνεις 5 ασκήσεις δικέφαλα και τρικέφαλα εφόσον τα πρώτα γυμναζονται συμαντικά στην πλάτη και τα δεύτερα στο στηθος.κάνε 3 σετακια από 3 ασκήσεις για το καθένα και είσαι εντάξει.δοκίμασε να παίξεις και διαφορετικές γονίες,για παράδειγμα να παίξεις ανοιχτές έλξεις με μπαρα,έλξεις αλτήρων και σφυρια.έτσι να ξέρεις ότι εχεις χτυπίσει τον μυ απο διαφορετικές γωνίες.όσο για την γράμμωση δεν μπορούμε να πουμε οτι υπαρχουν ασκησεις για γραμμωση και ογκο.η διατροφή θα το καθορίσει αυτο.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-10-17 15:26 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βρίσκω τον λόγο να κάνεις 5 ασκήσεις δικέφαλα και τρικέφαλα εφόσον τα πρώτα γυμναζονται συμαντικά στην πλάτη και τα δεύτερα στο στηθος.κάνε 3 σετακια από 3 ασκήσεις για το καθένα και είσαι εντάξει.δοκίμασε να παίξεις και διαφορετικές γονίες,για παράδειγμα να παίξεις ανοιχτές έλξεις με μπαρα,έλξεις αλτήρων και σφυρια.έτσι να ξέρεις ότι εχεις χτυπίσει τον μυ απο διαφορετικές γωνίες.όσο για την γράμμωση δεν μπορούμε να πουμε οτι υπαρχουν ασκησεις για γραμμωση και ογκο.η διατροφή θα το καθορίσει αυτο.
    Αρη απο οτι καταλαβαινω το παιδι τα εχει κανει ολα σπλιτ. Εφοσων εχει μια μερα αφιερωμενη στα χερια οσο παραξενο και να ακουγεται οφειλει να εχει πολλα σετ. Τι να κανει να παει 3 σετ Δ 3 σετ T και να φυγει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-10-17 20:01 #6
    Προεπιλογή
    Ακόμα προσαρμόζομαι στο γυμναστήριο.. Και γενικά θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνεται ένα ολοκληρο πρόγραμμα ώστε να έχω αποτέλεσμα διότι δεν ξερω κατά πόσο είναι σωστό αυτό που κάνω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-10-17 21:42 #7
    Προεπιλογή
    Και όσον αφορά την διατροφή.. Δηλαδή υπάρχει διατροφη για όγκο και γράμμωση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-10-17 11:09 #8
    Προεπιλογή
    Το καλυτερο για σενα που εισαι νεος με τα βαρη
    θα ηταν να ακολουθησεις ενα 3ημερο full body προγραμμα,ψαξε στο νετ για να δεις τι ακριβως ειναι.
    Απο εκει και περα καλο θα ηταν να ακολουθησεις ελαφρως υπερθερμιδικη διατροφη,δλδ θα τρως παραπανω θερμιδες απο της συντηρησης,ας πουμε 300.
    Εφοσον αποκτησεις καλες βασεις απο το full body και μαθεις να εκτελεις σωστα βασικες ασκησεις οπως τα καθισματα με μπαρα,τις αρσεις θανατου και τις πιεσεις παγκου τοτε εισαι ετοιμος να μεταβεις σε ενα σπλιτ προγραμμα.
    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-10-17 11:45 #9
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Πώς προτείνεται σε κάποιον να ακολουθήσει υπερθερμιδικη διατροφή όταν δεν έχει δώσει στοιχεία σχετικά με το σωματικό του βάρος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-10-17 14:29 #10
    Προεπιλογή
    Αρχικά ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.. Κατά δεύτερον για να σας βοηθήσω.. Είμαι 1.82 σε ύψος και 66 κιλά, όπως προανέφερα πηγαίνω γυμναστήριο εδώ και 1 μήνα, αλλα έκανα στο σπίτι 3 μήνες σχεδόν γυμναστική.. όπου εκεί έκανα 4-5 φορές την εβδομάδα full body και στο τέλος κάθε προπόνησης έβλεπα καλό αποτέλεσμα.. σε αυτόν τον 1 μηνα που πάω γυμναστήριο έχω παρατηρήσει μικρή διαφορά και γι αυτό πιστεύω ότι ευθύνεται το σπλιτ πρόγραμμα που ακολουθώ.. Και για το τέλος εχω να σας πω ότι λόγω τραυματισμού στο γόνατο γυμναζω μονο απο την μεση και πανω αλλά επίσης γυμναζω και γαμπες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-10-17 15:06 #11
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    η γραμμωση και ο ογκος ειναι καθαρα θεμα διατροφης

    με 1,82 και 66 κιλα τοτε πρεπει να κανεις σιγουρα ογκο που σημαινει υπερθερμιδικη διατροφη
    οτι προγραμμα προπονησης και να ακολουθησεις αν τρως καλα και ξεκουραζεσαι θα δεις αποτελεσμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-10-17 18:26 #12
    Προεπιλογή
    Δηλαδή τι "πρέπει" να τρώω για ογκο; Αν μπορείτε εξηγήστε μου λίγο για την υπερθερμιδικη διατροφή!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-10-17 14:29 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    κάθε άτομο έχει κάποιες θερμίδες συντήρησης για να κρατήσει το βάρος του.Πάτα εδώ υπολογισμος θερμίδων συντήρησης και υπολογισε!αφού εσυ θες ογκο θα πρεπει να τρως παραπάνω από τις θερμιδες συντήρησης που εχεις.φτιάξε ενα προγραμμα διατροφης και εστίασε αρκετά σε πρωτείνη,ποιοτικούς υδατανθρακες και καλά λιπαρα.
    απο πρωτείνη τα γνωστα,αυγα,γαλακτοκομικα,κρεας,ψαρι κλπ
    υδατανθρακες,βρωμη,ρυζια,μακαρονια,πατατα κλπ
    λιπαρα,ξυροι καρποι,φυστικοβουτιρο,ελαιόλαδο
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-10-17 15:11 #14
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Αν και δεν μπόρεσα να βρω αυτό που μου είπες με τις θερμίδες.. Αλλά θα ξεκινήσω διατροφή και θα αλλάξω ξανά το πρόγραμμα μου σε full body για να δω αν θα εχω καλυτερο αποτέλεσμα.. Και κατι τελευταίο, για full body θα ηταν καλά 4 φορές την εβδομάδα; θυμαμαι σπίτι έκανα 5 φορές και δεν είχα κανένα θέμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-10-17 16:14 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    το ιδανικό μέρα παρα μέρα!δευτερα-τεταρτη-παρασκευη-κυριακη κλπ...όμως πάνω από όλα άκου το σώμα σου...οτι σου αποδίδει το κρατάς
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία