Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 34
  1. 21-10-17 14:01 #1
    Προεπιλογή ημερολογιο ελενας
    γεια σας ειμαι κοπελα θελω ναμε βοηθησετε να φτιαξω μια διατροφη ογκου εχω υψως 1,60 κιλα 42 προσφατα αναρωσα σχεδων απο ανορεξια οποτε δεν ξερω το πραγματικο μου σωματοτυπο το αν ειμαι ενωω εκτομορφη,μεσομορφη,ενδομορφη και επειδη εχασα 10 κιλα σε ενα μηνα και απο αυτα σηγουρα εχασα πολλα μυικα θελω να προσπαθησω να τα ξανααποκτισω για αυτο χρειαζομαι την βοηθεια σας θα σας πω προπονισης διατροφη να νε διορθωσετε
    προγραμμα διατροφης για σημερα εφαγα για πρωινο ενα βραστο καλαμποκι μετα για μεσημεριανο θα φαω 2 κοματια πιτσας που εμειναν απο χθες με τιρυ χαμηλων λιπαρων μοτσαρελα σαλτσα ντοματας μανιταρια και πιπερια μετα θα παω δουλεια και μολις επιστρεψω στις 11:00 το βραδυ θα φαω φασολια με ρυζι και κρεας ετσι καληπτο θερμιδες η ειναι πολλα? επειδη διαβασα πως ενα καλαμποκι εχει περιπου 400 θερμιδες τα δυο κοματακια πιτσας 600-700 και το ρυζι νε φασολια και κρεας δσν ξερω ποσα να πω την αληθεια υπολογιζω 600 θερμιδες γινανε συνολο 1700 θερμιδες και η θερμιδες συντιρησης μου ειναι 1600 οπως υπολογισα στο myfitnesspal
    γυμναστηριο το γυμναστηριο ειναι κλειστω σημερα κα αυριο λογω διακοπων παρασκευη εκανα ποδια-γλουτους-κοιλιακους και πεμπτη χερια diceps και triceps γυμναστηριο παω καθημερινα εκτος απο κυριακη που ειναι κλιστα δευτερα-τεταρτη-παρασκευη γυμναζω χερια-πλατη-στηθος και τριτη-πεμπτη-σαββατο ποδια-γλουτους-κοιλιακους η προπονηση μου σηνηθος διαρκει 1:30-2:00 ωρες χωρις αεροβικη μαζι με αεροβικη αεροβικη κανω καθημερινα πριν τα βαρη 10 λεπτα διαδρομο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elenapap : 21-10-17 στις 14:04
     

  2. 21-10-17 14:33 #2
    Προεπιλογή
    ξεχασα να πω επειδη εχω αμμηνοροια η διατροφολογος μου ειπε να παω στα 50 κιλα πριν κανω την διαιτα ειμουν σε αυτα τα κιλα αμα επιστρεψω σε αυτα τα κιλα θα φενομαι χειροτερα απο πριν η με την γυμναστικη και διατροφη μπορω να σωσω την κατασταση?
     

  3. 21-10-17 14:55 #3
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,

    Απο την στιγμη που ειχες αυτο το θεμα με την ανορεξια ισως ειναι καλυτερα να στο φτιαξει η διατροφολογος σου το προγραμμα (γιατι δεν στο εχει φτιαξει ηδη; ). Το λεω αυτο γιατι ισως να μην μπορεις να πας κατευθειαν στις 2000cal ή ακομα και στις θερμιδες συντηρησης σου. Καποιος επαγγελματιας θα σε βοηθουσε με σωστο τροπο και κυριως ακινδυνο.
     

  4. 21-10-17 15:12 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Το θέμα αυτό το άνοιξες υποτίθεται για να καταγράφεις την προπόνηση σου και τη διατροφή σου και όχι για να ρωτήσεις τα ίδια που ρωτάς στο άλλο θέμα. Γι αυτό το λόγο η ενότητα αυτή λέγεται "ημερολόγιο προπόνησης".
     

  5. 21-10-17 15:13 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    θα το γράψω και εδω...ΕΦΟΣΟΝ στις 1600 θερμιδες δεν παχαίνεις ισως να χρειαστει να φας παραπανω.ΤΟ 1400 ειναι μονο ενας αριθμος!υπαρχουν ατομα που εχουν σωσει τρομακτικες καταστασεις,εννοειται ενα νεο κοριτσι με ορεξη μπορει να κανει απιστευτα πραγματα.πιστη θελει.προσπαθησε να βαλεις στην διατροφη σου λιγη παραπανω πρωτεινη.βαλε και κανα γιαουρτακι πχ ή κανα αυγο.δεν ειναι καθολου πολλά,άμα αθλησε καθε μερα μην σου πω ειναι και λιγα.δεν θα γινει κατι αν χασεις μια προπονιση.στην τελικη κανε λιγο σπιτι σου τιποτα προβολες,καθισματα κλπ.αλλα για μενα απλα ξεκουραση.και επιτελους κανε κατι με το αγχος σου,μην αγχονεσαι τοσο πολυ για καταστασεις τετοιες!προσπαθησε να χαρεις λιγο την γυμναστικη σου
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
     

  6. 21-10-17 15:24 #6
    Προεπιλογή
    το θεμα ειναι οτι πειναω συνεχεια και προσπαθω να υο διαχειριζομαι παλια δεν πεινουσα καθολου απο την στιγμη που αρχησα να τρωω πειναω συνεχεια και τωρα εχω βουλιμικα επεισοδια η διατροφολογος μου μου ειχε πει να παω κατευθειαν στις 2000 θερμιδες στην αρχη επεινα ροφηματα για να αυξηθουν η θερμιδες αλλα τις ειπα πως θελω να τρωω κανονικο φαει επειδη ειχα στεριθη για καιρο καποια τροφημα τωρα οταν τα τρωω νιωθο τυψεις και μου προκαλω εμετο για να απαλαγω απο αυτο το συναισθημα και μςτα κατευθειαν τρωω κατι υγειινο δεν ξερω πως βα το διαχειριστο θελω να παρω βαρος αλλα οχι ασχημο για αυτο πανικοβαλομαι οταν τρωω κατι με πολλες θερμιδες και ανθυγειινο
     

  7. 21-10-17 15:28 #7
    Προεπιλογή
    νιωθο πως αυτοκαταστρεφομαι δεν ξερω τι να κανω χρειαζομαι βοηθεια
     

  8. 21-10-17 15:32 #8
    Προεπιλογή
    Σε αυτη την περιπτωση ισως θα επρεπε να συμβουλευτεις καποιον ψυχολογο που θα σε βοηθησει να το διαχειριστεις ολο αυτο
     

  9. 21-10-17 15:36 #9
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
     

  10. 21-10-17 15:42 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Elenapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    νιωθο πως αυτοκαταστρεφομαι δεν ξερω τι να κανω χρειαζομαι βοηθεια
    Ελενη με ολο τον σεβασμο και χωρις ιδιαιτερη προθεση να σε προσβαλλω, δεν εχω ξαναδει μεγαλυτερη περιπτωση θυματοποιησης. Περασες κατι ασχημο, οκευ, θες να επιστρεψεις σε φυσιολογικα κιλα χωρις πολυ λιπος - το καταλαβαινω. Αλλα δεν ηρθε το τελος του κοσμου, δεν αυτοκαταστρεφεσαι αν παρεις λιγο λιπος παραπανω. Μπορεις να το χασεις οταν φτασεις σε ενα υγιες βαρος. Υπαρχουν αμετρητα χειροτερα πραγματα στον κοσμο που ζουμε. Υπερβαλλεις αγριως.

    Επισης εδω ειναι το ημερολογιο προπονησης οχι ημερολογιο σκετο
     

  11. 21-10-17 15:44 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκλαψα
     

  12. 21-10-17 16:01 #12
    Προεπιλογή
    πως γινεται να επιστρεψω οπως πριν διαβασα για κατασρασεις γιογιο που οταν η κοπελα παει στα ιδια κιλα θα φενεται πιο χοντρη και θα κανει λιγοτερες καυσεις που θα πει οτι δεν θα μπορεσω να διατιρησω το βαρος μου
     

  13. 21-10-17 16:01 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    *Δεν ειχα δει το προτελευταιο σχολιο σου, μου ειναι προφανες πλεον οτι κανεις απο εδω δεν μπορει να σε βοηθησει. Σου συστηνω να επισκεφτεις εναν ψυχολογο για καποιες συνεδριες να μοιραστεις οτι νιωθεις.
     

  14. 21-10-17 16:07 #14
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Θα στο γράψω και εδώ

    Ανίκητη!
     

  15. 21-10-17 16:12 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα στο γράψω και εδώ

    Ανίκητη!
    Κοιτα, αν υπαρχει εστω και μια περιπτωση να μην ισχυει αυτο που λες, καλο θα ηταν να ειμαστε πιο ανεκτικοι. Αν και εχω δει και τα αλλα ποστ, οποτε προς τα εκει κλινω και εγω..
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία