Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 26-10-17 17:19 #1
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή αθλητικη τριαδα
    γεια σε ολους!!
    λοιπον η ιστορια μου ασχολουμε με την ποδηλασια απο μικρη σημετεχω σε αγωνες και γενικα ειναι κατι το οποιο μου αρεσει αλλα πριν 3 μηνες εκανα κακη διατροφη λογο ελειψης χρονου να πω την αληθεια εβγαζα την μερα μου με ενα μηλο μονο και γυμναζομουνα 3 ωρες με το ποδηλατο σε υψηλη ταχυτητα ως αποτελεσμα μεσα σε ενα μηνα να χασω 12 κιλα δεν το προσεχα καθολου δεν ηξερα ποσο επικυνδινω ειναι και μετα το εμαθα ειμαι χορτοφαγος ομολογο δεν περνω αρκετη πρωτεινη αμα κανω βαρυ και δεν περνω επαρκη πρωτεινη αυτο θα εχει ως αποτελεσμα να χασω κι αλλους μυες η μπορω να τους διατηρησω με γυμναστικη με βαρυ ? επεισης θελω να παρω κιλα ως χορτοφαγος δωστε μου συμβουλες για να λαβω υποψην ευχαριστω για τον χρονο σας
     

  2. 26-10-17 17:22 #2
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    ειμαι καινουριο μελος ελπιζω να μην το εγραψα σε λαθος τοπικ
     

  3. 26-10-17 17:40 #3
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    επεισης θα ηθελα να ρωτησω ειμαι 19 χρονων η οστικη πικνοτητα μου εχει μειωθει μπορω να την αυξησω αν επανελθει η περιοδος?
     

  4. 26-10-17 18:12 #4
    Προεπιλογή
    Είμαστε από λίγο έως πολύ off topic εδώ πέρα!Τρώγε όσπρια (φασόλια,γίγαντες,φακόρυζο,κλπ) και από συμπλήρωμα δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, υπάρχουν πρωτεϊνες από σόγια!
     

  5. 26-10-17 18:19 #5
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    εχω μια αλλη απορια αμα δεν περνω αρκετη πρωτεινη και κανω γυμναστικη με βαρυ αυτο θα εχει ως αποτελεσμα να χανω μυες η να τους διατηρησω
     

  6. 26-10-17 20:06 #6
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Elenapap?
     

  7. 26-10-17 20:39 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Elenapap?
    έκλαψα να ξες!

    είναι παντού!

    Λοιπόν αρχικά θα πρέπει να βρεις ποιες ειναι οι θερμίδες συντήρησης σου και από εκεί και πέρα να αρχήσεις να τρως υπερθερμιδικά.
    Δεύτερον είσαι vegan ή χορτοφάγος;γιατί είναι διαφορετικό.Αν καταναλώνεις αυγά,γάλα,γαλακτοκομικά μπορείς να εστιάσεις σε αυτά
    Τρίτον προσπάθησε να παίζεις συνδυασμούς μέσα στην μέρα.Έχε δηλαδή μέσα στην μέρα όσπρια(φασόλια,φακες κλπ) και ρύζι.Ή και φακόρυζο μπορείς να κάνεις,είναι μια καλή εναλακτική.Ακόμα σε νορμάλ επίπεδα εννοείται βάλε και λίγη σόγια στην διατροφή σου.Ακόμα μια ακόμα καλή πηγή πρωτεΐνης είναι τα στραγάλια(που στην ουσία είναι ρεβιθια) και ο αρακας.Εφόσον δεν έχεις κρεας προσπάθησε να εστιάσεις σε τρόφιμα με υψηλή βιολογική αξία όπως βρωμη,οσπρια,αρακα,στραγαλια κλπ
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
     

  8. 26-10-17 20:54 #8
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για τις συμβουλες το κανω ειδη απλα δεν ξερω ποιοι ειναι η καλητερη συνδιασμοι και ελεναπαπ? δεν το καταλαβα συγγνωμη
     

  9. 26-10-17 20:58 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    τίποτα ήταν αλλη μια κοπέλα που έγραφε με αυτό τον τρόπο και είχε το ίδιο θέμα.

    Γενικά είναι καλό μέσα στην μέρα σου να συνδιάζεις τόσο ζυμαρικά όπως ρύζι όσο και όσπρια όπως σου είπα.Ο λόγος είναι ότι τα όσπρια έχουν ορισμένα αμινοξέα που δεν έχουν τα ζυμαρικά,ενώ τα ζυμαρικά άλλα αμινοξέα που δεν έχουν τα όσπρια.Με αυτό τον τρόπο καταφέρνεις να λάβεις όσο γίνεται όλα τα απαραίτητα αμινοξέα που χρειάζεσαι.Προσπάθησε μέσα στην μέρα να εντάσεις διάφορες πηγές ώστε να είσαι καλημένη.Αν πάλι δυσκολεύεσαι πάλι ίσως να μπορούσες να πάρεις και κάποιο συμπλήρωμα χωρίς να είναι απαραίτητο.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
     

  10. 26-10-17 21:22 #10
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    μπορεις να μου πεις καποιο καλο συμπληρωμα? τα συμπληρωματα ειναι υγειηνα?
     

  11. 26-10-17 23:27 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    τα συμπληρώματα έχουν σαν στόχο καθαρά να συμπληρώσουν κάτι που λείπει από την διατροφή σου.Αν μπορείς να λάβεις στην προκειμένη περίπτωση αρκετή πρωτείνη από το φαγητό σου δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα.Αν έχεις έλειψε από πρωτεΐνη και ίσως σου κάνει καλό.Σε κάθε περίπτωση να εστιάζεις πρώτα στο φαγητό.Πάντως σε καμιά περίπτωση δε θα σε βλάψει
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
     

  12. 27-10-17 08:34 #12
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    να ρωτησω 1γρ πρωτεινης ανα σωματικο κιλο ειναι αρκετο? η πρεπει να λαβω πιο πολυ?
     

  13. 27-10-17 08:54 #13
    Banned
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    θελω μικρη βοηθεια νετα την τελευταια λιπομετριση εδειξε οτι το bmr μου ειναι 1269 (την λιπομετριση την εκανα σε γυμναστηριο η ζυγαρια ηταν σαν την κανονικη ζυγαρια απλα ανεβαινες εβγαζες παπουτσια,καλτσες εδωσα πληροφοριες στον γυμναστη οπως υψος 1,58 κιλα 39 και φυλο γυναικα μου εβγαλε τα αποτελεσματα δεν ξερω ποσο τις εκατο ειναι σωστο το αποτελεσμα πως μπορω να υπολογισω θερμιδες συντιρισης
     

  14. 27-10-17 10:07 #14