Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 175 από 175
  1. 04-06-09 23:33 #166
    Προεπιλογή
    πολυ ωραιος ο αγωνας ευγε.....και πολυ καλος ο γιαννης ο Αλιμπερτης....μενουμε στην ιδια περιοχη και εχουμε κανει και μερικες προπονησεις μαζι....και θα κατεβω για συμπαρασταση στο νοβοτελ με τον κολλητο του...πολυ καλος...κριμα για το overall..αλλα προσωπικα εμενα ο αιγυπτιος σορρυ κιολας που το λεω,αποψη μου δεν μου αρεσει....ειναι εντελως δυσαναλογος....ηταν ο καλυτερος και αξιζει δικαια το οβερολ αλλα καπια πραγματα οσα και αασ να παρεις δεν φτιαχνονται....τεσπα....πραγματικα πολυ καλος αγωνας...δυστυχως εκεινες τις μερες ιμουν στη μυκονο και γλενταγα και δεν το παρακολουθησα...αλλα στο νοβοτελ σιγουρα θα ειμαι...ελπιζω για ενα συναρπαστικο αγωνα...και πραγματικα χωρις λογια ι κυρια κασκανη που αν ημουν γυναικα και περναγε απο διπλα μου θα ζιλευα μεχρι και τα μαλλια της!!!!...σουπερ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-09 00:25 #167
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα σε ευχαριστω για τα ομορφα λογια σου!!Ακουσε με λίγο κανείς δεν αμφισβητεί οτι ο Αλιμπέρτης ειναι ενας καταπληκτικός αθλητής οπως επίσης κανεις δεν μπορεί να αμφισβητήσει οτι ο Οσμαν είναι ενας υπέροχος αθλητής κ ενα πολύ σπουδαίο παιδί, είναι πολύ καλός μου φίλος μπαίνει συχνα στο φόρουμ διαβάζει κ δεν πρέπει να διαβάζει τέτοιου είδους σχόλια!κ στο Αλιμπέρτη να το πεις θα συμφωνήσει μαζί μου! δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, εσυ απο τον μεγάλο θαυμασμό που εχεις για τον Αλιμπέρτη παρασύρθηκες λιγουλάκι ε!! κ είπες κάτι παραπάνω! ειναι ΑΓΑΛΜΑΤΑ αθλητες κ οι δυο κ να είσαι εκει κοντά μας στις 14 να μας χειροκροτήσεις, ολοι οι αθλητές το εχουμε ανάγκη κ σε περιμένουμε!! Α κ το νου σου μην πειράξεις τα μαλλιά μου!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-09 00:41 #168
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    αφήστε κατω τα μαλλια τις κωνσταντινας μια χαρα κούκλα ειναι έτσι , φαλακρή δεν τη θέλουμε

    (και χωρίς μαλλια πάλι κούκλα θα είναι, αφου τοχει το θέμα )
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-06-09 01:05 #169
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    σωστα τα είπε η κωσταντίνα το επεσήμανα και εγω πως ο αλιμπέρτης έχει πολύ ωραίο καλούπι και αν φτάσει στο όριο των δυνατοτήτων του θα είναι άπαιχτος , απλα ο οσμάν είναι πιό κοντα στα όρια του και οι κριτές έχουν καλύτερη άποψη απο εμας που βλέπουμε φωτο.

    πολλές φορες και ένας πολύ καλός αθλητής μπορεί να χάσει απο κάποιον που δεν είναι καλύτερος αλλα πέτυχε καλύτερη φόρμα , έτσι είναι το ββ οι αθλητες βαθμολογούνται την συγκεκριμένη μέρα ανάλογα με την καταστασή τους .

    γι αυτό και λέω κάποιοι που είναι πολύ καλοί αθλητές , ο μεγαλύτερος αντιπαλός τους είναι ο κακός τους εαυτός
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-06-09 09:02 #170
    WABBA Ιnternational
    Το avatar του χρήστη Tsounakis

    Εγγραφή
    24-03-2009
    Μηνύματα
    155
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστα τα είπε η κωσταντίνα το επεσήμανα και εγω πως ο αλιμπέρτης έχει πολύ ωραίο καλούπι και αν φτάσει στο όριο των δυνατοτήτων του θα είναι άπαιχτος , απλα ο οσμάν είναι πιό κοντα στα όρια του και οι κριτές έχουν καλύτερη άποψη απο εμας που βλέπουμε φωτο.

    πολλές φορες και ένας πολύ καλός αθλητής μπορεί να χάσει απο κάποιον που δεν είναι καλύτερος αλλα πέτυχε καλύτερη φόρμα , έτσι είναι το ββ οι αθλητες βαθμολογούνται την συγκεκριμένη μέρα ανάλογα με την καταστασή τους .

    γι αυτό και λέω κάποιοι που είναι πολύ καλοί αθλητές , ο μεγαλύτερος αντιπαλός τους είναι ο κακός τους εαυτός
    Γεια σου Ηλια !! ετσι ειναι τα πραγματα .. αλλα παιζει και κατι πολυ σοβαρο ...
    Δεν πρεπει μετα απο καθε αγωνα ο προπονιτης η φιλος του αθλητη να τον παραμυθιαζει ! οτι αυτος επρεπε να ειναι ο νικητης ... οτι τον εριξαν .. και διαφορα τετοια !!
    πρεπει να του λεει την αληθεια ... οτι ησουν καλος... αλλα αυτος που σε κερδισε ειχε αυτα τα σημεια καλυτερα απο εσενα !!
    να δουμε να τα βελτιοσουμε και εμεις !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-06-09 09:46 #171
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η Κωνσταντινα,ο κυριος Τριανταφυλλου και κυριος Τσουνακης τα ειπαν ολα!
    Καλο ειναι να συγχερουε τους αθλητες αλλα να τους λεμε τις αδυναμιες τους ωστε να βελτιωνονται. Τον Γιαννη Αλιμπερτη επειδη τον εχω δει να προπονειται, εχει περιθωρια να βελτιωθει και να ξεχωρισει και στο εξωτερικο.
    Να ευχηθουμε σε ολους καλη επιτυχια και να συναγωνιζονται πρωτα τον εαυτο τους και μετα τους συναθλητες τους. Για μας ειναι ολοι νικητες και αξιοι συγχαρητηριων εφοσον εχουν κοπιασει ωστε να ανεβουν στη σκηνη και να τους απολαμβανουν οι φιλοι του αθληματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-06-09 15:30 #172
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsounakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Ηλια !! ετσι ειναι τα πραγματα .. αλλα παιζει και κατι πολυ σοβαρο ...
    Δεν πρεπει μετα απο καθε αγωνα ο προπονιτης η φιλος του αθλητη να τον παραμυθιαζει ! οτι αυτος επρεπε να ειναι ο νικητης ... οτι τον εριξαν .. και διαφορα τετοια !!
    πρεπει να του λεει την αληθεια ... οτι ησουν καλος... αλλα αυτος που σε κερδισε ειχε αυτα τα σημεια καλυτερα απο εσενα !!
    να δουμε να τα βελτιοσουμε και εμεις !

    έτσι ακριβώς είναι νίκο!! πρέπει να αποκτήσουμε παιδεία και να μην δημιουργούμε γκρίνιες μετα και στο τέλος εκτός τους πρώτους όλοι είναι αδικημένοι γιατί μην ξεχνάμε όλοι στους δικούς μας είμαστε πρώτοι η στα γυμναστήρια μας , υπάρχει και το αίσθημα της φιλίας και θέλουν ο δικός τους αθλητής να είναι πρώτος και πολλές φορές αντι να βοηθάει δημιουργεί και αμφιβολίες στον αθλητή ότι είναι αδικημένος και πολλές φορές οι διαφορές είναι τόσο μικρές που μια ψήφος μπορεί να τους χωρίζει αλλα τί να κάνουμε πρέπει να βγεί κατάταξη μακάρι να γινόταν να τους βγάζαμε όλους πρώτους.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-06-09 22:22 #173
    Προεπιλογή
    να κανω μια παρεμβαση παλυ και εγω σαν μικροτετος...καταρχας συγνωμη αν ειπα κατι που δεν επρεπε αλλα μαλλον δεν το διατυπωσα οπως θα ηθελα αυτο που θελω να γραψω επειδη στο γραπτο λογο τα πραγματα πσιλομπερδευονται....
    δευτερον ποτε δεν ειπα οτι ο Αλιμπερτης αξιζε να παρει το οβερολ...ειπα οτι ειναι πολυ καλος αθλητης αλλα το οβερολ δεν αξιζε να το παρει αλιμονο γιατι εχανε σε καποια σημεια....μπορει του χρονου να το παρει και μακαρι να το παρει ...αν τα καταφερει...ακομη ποτε δεν ειπα οτι στεναχωρηθηκα ή οτι θα ηθελα να βγει πρωτος ο Αλιμπερτης...αλλα προσπαθησε το παιδι και μπραβο του και εφτασε μεχρι τη δευτερη θεση...και ειναι παρα πολυ καλος αλλα οχι ο καλυτερος....
    ο αιγυπτιος ηταν καλυτερος και δικαιως αξιζει και πολλα συνχαρητηρια και σε αυτον και βγηκε πρωτος....απλα το οτι βγηκε πρωτος δεν πρεπει να σημαινει οτι πρεπει να μου αρεσει κιολας...δεν το λεω με κακια....απλα γουστα ειναι αυτα...σιγουρα αξιζε την πρωτια αλλα εμενα με τρελανε...τωρα θα μου πειτε τι μιλαω εγω που δεν τον φτανω ουτε στο μικρο του δαχτυλακι....αλλα εκφραζω την αποψη μου....
    ποτε δνε ειπα οτι ηθελα να βγει πρωτος ο αλιμπερτης αλλα μακαρι να εβγαινε αλλα δεν τα καταφερε δεν πειραζει αξιζε η προσπαθεια που κατεβαλε τοσουσ μηνεσ και ευγε....ευγε και στον Σαιντ που ωγηκε πρωτος παλι...πολλα μπραβο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-06-09 22:41 #174
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανω μια παρεμβαση παλυ και εγω σαν μικροτετος...καταρχας συγνωμη αν ειπα κατι που δεν επρεπε αλλα μαλλον δεν το διατυπωσα οπως θα ηθελα αυτο που θελω να γραψω επειδη στο γραπτο λογο τα πραγματα πσιλομπερδευονται....
    δευτερον ποτε δεν ειπα οτι ο Αλιμπερτης αξιζε να παρει το οβερολ...ειπα οτι ειναι πολυ καλος αθλητης αλλα το οβερολ δεν αξιζε να το παρει αλιμονο γιατι εχανε σε καποια σημεια....μπορει του χρονου να το παρει και μακαρι να το παρει ...αν τα καταφερει...ακομη ποτε δεν ειπα οτι στεναχωρηθηκα ή οτι θα ηθελα να βγει πρωτος ο Αλιμπερτης...αλλα προσπαθησε το παιδι και μπραβο του και εφτασε μεχρι τη δευτερη θεση...και ειναι παρα πολυ καλος αλλα οχι ο καλυτερος....
    ο αιγυπτιος ηταν καλυτερος και δικαιως αξιζει και πολλα συνχαρητηρια και σε αυτον και βγηκε πρωτος....απλα το οτι βγηκε πρωτος δεν πρεπει να σημαινει οτι πρεπει να μου αρεσει κιολας...δεν το λεω με κακια....απλα γουστα ειναι αυτα...σιγουρα αξιζε την πρωτια αλλα εμενα με τρελανε...τωρα θα μου πειτε τι μιλαω εγω που δεν τον φτανω ουτε στο μικρο του δαχτυλακι....αλλα εκφραζω την αποψη μου....
    ποτε δνε ειπα οτι ηθελα να βγει πρωτος ο αλιμπερτης αλλα μακαρι να εβγαινε αλλα δεν τα καταφερε δεν πειραζει αξιζε η προσπαθεια που κατεβαλε τοσουσ μηνεσ και ευγε....ευγε και στον Σαιντ που ωγηκε πρωτος παλι...πολλα μπραβο....
    ΄

    ασφαλώς και εγω κατάλαβα τι ενοούσες και έγινες απόλυτα κατανοητός άλλωστε στο ββ υπάρχει και μια υποκειμενικότητα γι αυτό και υπάρχουν και πολλοι κριτές και έχουν και διαφορετικές απόψεις ως πρός την αξιολόγηση και πολλες φορές ο καθένας μπορεί να αιτιολογήσει την άποψή του , υπάρχουν και περιπτώσεις όπου μπορεί κάποιος παμψηφεί να κατακτήσει μια θέση η με μια ψήφο διαφορά .

    αλλα έτσι είναι τι να πούν και σε επαγγελματικούς αγώνες που εκεί παίζονται και συμφέροντα και είναι και όλοι καλοι .

    απλα δεν γίνετε όλοι να συμφωνούν και να μην φτάνουμε σε κάποια ακραία που γινόταν παλιά που άλλος επειδή έβγαινε δεύτερος η τρίτος και έλεγε οτι αδικήθηκε κατα μια θέση και πετούσαν τα μετάλια και κατι τέτοια , αυτα καλιεργούνται πολλες φορές και απο τους κύκλους των αθλητών και απο κάποιους προπονητές

    και εγω όσες φορες κατέβαινα και πρίν την τελική φόρμα μου που δεν ήμουν καλά οι δικοί μου μου έλεγαν πρώτος είσαι εγω όμως είχα το γνωθεις αυτόν και ήξερα οτι έχω δουλειά ακόμη για το τελικό αποτέλεσμα .
    και μια φορά είχα χάσει την πρώτη θέση επειδη ήμουν λίγο θολός στην πλάτη και είπα ας πρόσεχα ας ήμουν εντάξει να μην υπήρχε αμφιβολία και το διόρθωσα σε επόμενο αγώνα.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-06-09 22:58 #175
    Προεπιλογή
    εννοειται υπαρχει υποκειμενικοτητα.....γιατι οταν καποια πραγματα παιζονται στον ποντο επιλεγεις βαση της γνωμης σου ασχετα αν οντως ειναι σωστη η οχι.....και εννοειται οτι δεν ρεπει να λεμε οτι ειμαστε καλυτεροι και οτι σιγουρα θα βγουμε πρωτοι και οταν τελικα ακουσουμε οτι πηραμε τη δευτερη θεση αρχισουμε να βριζουμε θεουσ και δαιμονες...
    εγω εχω την εκσης φιλοσοφια....επειδη το βλεπω και στο γυμναστηριο μου αυτο...ερχονται μερικοι που ειναι τερατα και σκανε καποιοι που δεν ξερουν τι χρωμα ειναι το βαρακι και λενε πως θα γινω σαν κι εσενα?τι παιρνεις?ποσο καρο χρειαζομαι?...τον βλεπουν και σηκωνει τονουσ και πανε και αθτοι λες και κανουν μηνες επειδη σε εισαγωγικα ζηλευουν...λες κι αυτος εφτασε εκει που εφτασε σε μια μερα....οταν προσπαθεις να βελτιωνεσαι συνεχως και να κοιτας την παρτη σου και μονο αυτη χωρις να σε ενδιαφερει ο διπλα και ο παραδιπλα τοτε γινεσαι καλυτερος....οσο προσπαθεις εσυ να γινεσαι καλυτερος και βαζεις ως αντιπαλο τον εαυτο και του λες σημερα παω για 100 κιλα...και τα κανεις..δεν θα πεις ωραια καλα τα πηγαμε...θα πεις καλα ηταν για σημερα μονο...την αλλη 102 κιλα και παει λεγοντας....
    εαν προσπαθεις σκληρα και κατεβεις και πεις οτι εγς θα κατεβω στην καλυτερη κατασταση μου και ασ χασω τοτε αξιζεις...εστω οτι προσπαθησες...θα πεις προσπαθησα τοσο αλλα δυστυχως εχασα αλλαεκανα τη προσπαθεια,του χρονου περισοοτερη δοθλεια γι ανα παρουμε και την πρωτια...πρεπει να μαθεις να χανεις οπως και να κερδιζεις...και να συνχαιρεις και τους αντιπαλους για την προσπαθεια τουυς...να προσπαθεις να εσισαι εσυ ο καλυτερος και οτι καταφερεις χωρις να εχεις αυταπατες...οσο λες οτι ειμαι καλος αλαλ θελω παλι δουλεια τοτε γινεσαι καλυτερος...οταν δεν συμβιβαζεσαι και συνεχιζεις τη δουλεια...για μενα η προσπαθεια αξιζει αρκετα και ο κοπος....και αν εχεις και τα προσοντα να βγεις και πρωτος οχι γιατι εχεις φιλιες και σπονσορεςαλλα γιατι εφτυσες αιμα και ιδρωτα για να φτασεις εκει....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112