Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 12-11-17 17:20 #1
    Προεπιλογή Ερωτησεις σχετικα με διατροφη!!
    Καλησπερα σε ολους παιδια!!

    Ειμαι 1.72 88 κιλα με σχετικα δεμενο σωμα και εδω και 2 3 εβδομαφες εχω ξεκινησει την εξης διατροφη σε καθημερινο πλανο..θα ηθελα τα φωτα σας για να ξερω αν πορευομαι καλα..

    Πρωινο 4 ασπραδια 1 κροκο μιση μπανανα 50 γρ κουακερ 1 σκουπ πρωτεινη

    Δεκατιανο 1 σκουπ πρωτεινη

    Μεσημεριανο 200γρ κοτοπουλο 200 ρυζι συν σαλατα αν εχω ορεξη.

    Προπονηση

    Μπανανα σκουπ πρωτεινη μετα τη γυμναστικη κατευθειαν

    Μεταπροπονητικο 150 κοτοπουλο 100 γλυκοπατατα

    Βραδυνο 150 κοτοπουλο 150 ρυζι.

    Αυτα σε γενικες γραμμες. Γυμναζομαι 6 φορες την εβδομαδα και καθημερινα 10 λεπτα περπατημα πριν μπω βαρη 30 λεπτα περπατημα στο 6 6.5 αφου τελειωσω.καθε συμβουλη σας δεκτη. Να τονισω πως ειμαι κατω ηδη 5 κιλα σε προγραμμα 1.5 εβδομαδας. Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-11-17 17:49 #2
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    ποιοτικά μπορώ να πω ότι έχεις σωστες τροφές, βάλε και λίγο λαχανικό μέσα για την καλή λειτουργία του εντέρου, θερμιδικα δεν γνωριζω ακριβως το τι κανεις και τον μεταβολισμο σου, πάντως αυτο συνηθως με παρατηρησεις το βλεπεις, π.χ ξεκινας με 2000 θερμιδες και βλεπεις αν χανεις με το ρυθμο που θες, αν οχι κοβεις κιάλλες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-11-17 17:53 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AlexakisKon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιοτικά μπορώ να πω ότι έχεις σωστες τροφές, βάλε και λίγο λαχανικό μέσα για την καλή λειτουργία του εντέρου, θερμιδικα δεν γνωριζω ακριβως το τι κανεις και τον μεταβολισμο σου, πάντως αυτο συνηθως με παρατηρησεις το βλεπεις, π.χ ξεκινας με 2000 θερμιδες και βλεπεις αν χανεις με το ρυθμο που θες, αν οχι κοβεις κιάλλες

    Λαχανικα δεν μ αρεσουν αλλα θα βαλω..εχω στοχο να ειμαι οπως πρεπει σε ενα χρονο..οποτε με αυτη τη διατροφη που θεωρω υγιεινη θα πορευτω καλα πιατευω..χρειαζομαι αλλο συμπληρωμα? Πολυβιταμινη αμινοξεα κτλπ? Να πω πως με παρομοια διατροφη πριν 4 χρονια σε 7 μηνες εφτασα στο στοχο μου φουλ γραμμωση 10%λιπος και σε αριστα επιπεδα για τα δικα μου ματια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-12-17 13:39 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anthony1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαχανικα δεν μ αρεσουν αλλα θα βαλω..εχω στοχο να ειμαι οπως πρεπει σε ενα χρονο..οποτε με αυτη τη διατροφη που θεωρω υγιεινη θα πορευτω καλα πιατευω..χρειαζομαι αλλο συμπληρωμα? Πολυβιταμινη αμινοξεα κτλπ? Να πω πως με παρομοια διατροφη πριν 4 χρονια σε 7 μηνες εφτασα στο στοχο μου φουλ γραμμωση 10%λιπος και σε αριστα επιπεδα για τα δικα μου ματια..
    Αναλογως τον στοχο σου, αν ειναι απλα να εχεις ενα ωραιο σωμα για παρτυ σου , τοτε εγω θα σου πρωτεινα μην βαζεις παπαριες στο σωμα σου γιατι αργοτερα ποτε δεν ξερεις. Και τα καλα πραγματα αργουν να ερθουν.

    Πρωσπαθησε να βαλεις κανενα μπροκολο και καμια σαλατουλα , ο θειος μου εχει γαματες αλλα μαλλον ειναι μακρια για να σου στειλω

    Επισης κατα προτιμηση καλο θα ηταν να εχεις 2-3 διαφορετικα πλανα φαγητου γιατι μετα απο ενα σημειο τα αρχιζεις και τα βαριεσαι ολα....


    Εγω δεν ειμαι ειδικος για συμβουλες απλα λεω την γνωμη μου, πιο πολυ ακου της γνωμες τον αλλων
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-03-18 20:58 #5
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδιά και καλή εβδομάδα είμαι 38 με 5 φορές γυμναστήριο και 3 προπονήσεις μπάσκετ χρειάζομαι μια βοήθεια που αφορά την λήψη πρωτεΐνης καθώς μετά από κάτι εξετάσεις αίματος μου βρήκαν χοληστερίνη 280 συνολική με την καλή μου 97 και μου απογορευτικαν γιαουρτια, φυστικοβουτιρο κτλ. Εννοείται πως τρώω μπρόκολα λαχανικά κοτόπουλα και όλα αυτά Πως μπορώ να αναπληρωσω την χαμένη πρωτεΐνη;;;; Οι σκόνες whey επειρεαζουν την χοληστερίνη;;; και γενικά δεκτή κάθε συμβουλή... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση