Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 13-11-17 17:03 #1
    Προεπιλογή συμπληρωματα.
    εχω αποριες κ θα ηθελα μια εγκυρη κ αξιοπιστη πραγματικα απαντηση σχετικα με τα συμπληρώματα που χρησιμοποιούνται από ερασιτεχνες μεσους αθλουμενους κ μονο..είμαι 37 χρονων,κανω 3 προπονήσεις τη βδομαδα..δε παιρνω κανενα συμπλήρωμα(μεχρι τωρα..)..ψαχνω όμως κατι να με βοηθησει τοσο για τη γραμμωση οσο κ για τη μυικη υπερτροφια..διαβαζω πολλα πραγματα στο ιντερνετ,δε ξερω αν στη πλειοψηφια τους ανταποκρίνονται στη πραγματικοτητα..στοχοι μου είναι να αποκτησω αλιπη (οσο το δυνατον)μυικη μαζα κ μυικοτητα.προσπαθω οσο μπορω βαθμιαια να σκληραινω τις προπονήσεις μου κ να προσεχω τη διατροφή μου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-11-17 19:00 #2
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    Καταρχας να θέτεις 1 στοχο τη φορα, και γραμμωση και μυικός όγκος δεν γινεται ταυτοχρόνως ότι και να υποστηρίζεται απο εδω και απο εκεί. Τώρα για συμπληρώματα, 3 που προτείνω εγώ ανεξαρτήτως στόχου:
    Βιταμίνη D3
    Omega 3 λιπαρα
    Κρεατίνη HCL ( HCL δεν φερνει κρατηση νερών, εγω την παίρνω γιατι γενικά κρατάω νερα στο προσωπο, αν εσυ δεν εχεις θεμα τοτε και micronized μια χαρα κάνει)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-11-17 22:07 #3
    Προεπιλογή
    μπορεις να μου πεις σε τι βοηθαει το καθενα από αυτά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-11-17 23:36 #4
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    βιταμίνη D3 βοηθαει πολύ τον άντρα και ανεβάζει την τεστοστερόνη, επίσης πολλόι έχουμε έλλειψη καθώς παράγεται απο την έκθεση στον ήλιο
    omega 3 βοηθαει στην καλη λειτουργια της καρδιας, τη ρυθμιση της τεστοστερονης και στη σωστη ανταπόκριση της ινσουλίνης
    κρεατίνη δίνει δύναμη και επίσης γεμίζει τους μύες με νερό οπότε και παίρνουν ώραιο γεματο σχήμα
    Απάντηση με παράθεση