Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 14-11-17 06:51 #1
    Προεπιλογή ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΟΓΚΟ
    Καλησπερα..εφτιαξα μια διατροφη για ογκο μονος μου και θελω την γνωμη σασ!

    ΠΡΩΙΝΟ

    2 Μεριδες ομελετας με 4 μεγαλα αυγα 4 μπεικον και 4 ψωμακια πολυσπαρα του τοστ
    1 μπανανα
    ΣΥΝΟΛΟ:1290 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 184 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ 42 ΛΙΠΟΣ & 46 ΠΡΩΤΕΙΝΗ

    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ

    1 Μεγαλο αυγο
    1 Ψωμι πολυσπορο του τοστ μαζι με 1 κομματι τυρι μπρι
    ΣΥΝΟΛΟ:275 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 18 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ 14 ΛΙΠΟΣ & 18 ΠΡΩΤΕΙΝΗ

    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ

    Οτι εχει μαγειρεμενο σπιτι απο την μανα μου


    ΒΡΑΔΙΝΟ

    2 Πιατα μακαροναδας LEMON PASTA
    1 Μεγαλο αυγο
    ΣΥΝΟΛΟ:904 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 176 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ 6 ΛΙΠΟΣ 42 ΠΡΩΤΕΙΝΗ


    ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ 3 ΒΑΣΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ (ΠΛΥΝ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ & ΕΝΑ ΙΣΩΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΓΕΥΜΑ) ΕΧΟΥΜΕ
    2500 Θερμιδες
    380 Υδατανθρακες
    66 Λιπος
    106 Πρωτεινη

    + Το μεσημεριανο και το προπονητικο και πιστευω πως θα φτασω τις θερμιδες που χρειαζομαι ημερισιως!

    Τα macros μου ειναι:
    Protein Grams: 157
    Fat Grams: 60
    Carbs Grams: 573
    Fiber Grams: 23-30

    3460 calories.

    ΓΝΩΜΕΣ? Ψαχνω παντα οτι πιο φθηνο υπαρχει για να φτιαξω την διατροφη μου γιατι ειμαι και φοιτητης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-11-17 14:29 #2
    Προεπιλογή
    ΒΡΑΔΙΝΟ

    2 Πιατα μακαροναδας LEMON PASTA
    1 Μεγαλο αυγο
    ΣΥΝΟΛΟ:904 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 176 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ 6 ΛΙΠΟΣ 42 ΠΡΩΤΕΙΝΗ
    42 πρωτεΐνη από 1 αυγό Μεγάλο??Κάτι λάθος μετράς..Βαλε και λίγο κρεας Όχι μόνο αυγά.. κρεας γιατί δεν βάζεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-11-17 15:45 #3
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    ειναι καπως πολύ ο υδατάνθρακας θα έλεγα εγω, επίσης θα σε συμβουλευα να το πας πιο χαλαρα ωστε να περνεις μυες διατηρώντας και την γραμμωση σου ( ειχα δει στις φωτο οτι έχεις καλο επιπεδο γραμμωσης). Ετσι θα ελεγχεις πιο καλα την πορεία, επίσης το lemon pasta θα το δοκιμασω και εγω, φαινεται ενδιαφερον
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AlexakisKon : 14-11-17 στις 15:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-11-17 15:58 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    βάλε και κανα γιαουρτάκι μέσα στην μέρα που είναι φτηνό και εύκολο και μείωσε κανα αυγο...θα το συχαθείς έτσι οπως το πας...ακόμα θα προτιμούσα το ψωμί να το αντικαταστήσεις με βρώμη...η τουλάχιστον στο πρωινό μονο αντι για ψωμί να εχεις βρώμη...το μπέικον δεν είναι σίγουρα ιδανική λύση αλλά ντάξει,αν νομίζεις οτι θες φάτω...

    100 γραμ αυγό έχουν περίπου 13 γραμ πρωτεΐνη...ένα αυγό 60 γραμμαρίων έχει περίπου 8 γραμ πρωτείνη...έχω την εντύπωση ότι βάζεις και την φοιτική πρωτείνη...καλό είναι να εστιάσεις ποιο πολύ στην ζωική,που από ότι βλέπω είναι μικρή σε ποσότητα...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-11-17 16:31 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    42 πρωτεΐνη από 1 αυγό Μεγάλο??Κάτι λάθος μετράς..Βαλε και λίγο κρεας Όχι μόνο αυγά.. κρεας γιατί δεν βάζεις?
    Οχι μονο απο το αυγο..και απο τα μακαρονια..100γ μακαρονια αν θυμαμαι καλα εχουν καπου στα 15 πρωτεινη..εγω για βραδινό εχω 230 γρ μακαρονια μαζι με το αυγο..Κρεας συνηθως εχω για μεσημέρι απο την μανα μου γι'αυτό δεν εβαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-11-17 16:34 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βάλε και κανα γιαουρτάκι μέσα στην μέρα που είναι φτηνό και εύκολο και μείωσε κανα αυγο...θα το συχαθείς έτσι οπως το πας...ακόμα θα προτιμούσα το ψωμί να το αντικαταστήσεις με βρώμη...η τουλάχιστον στο πρωινό μονο αντι για ψωμί να εχεις βρώμη...το μπέικον δεν είναι σίγουρα ιδανική λύση αλλά ντάξει,αν νομίζεις οτι θες φάτω...

    100 γραμ αυγό έχουν περίπου 13 γραμ πρωτεΐνη...ένα αυγό 60 γραμμαρίων έχει περίπου 8 γραμ πρωτείνη...έχω την εντύπωση ότι βάζεις και την φοιτική πρωτείνη...καλό είναι να εστιάσεις ποιο πολύ στην ζωική,που από ότι βλέπω είναι μικρή σε ποσότητα...
    Εχεις δικιο..καπου θα χωρέσω ενα γιαουρτακι στην μερα..επισης το πρωι φτιαχνω αυγόψωμο μαζι με το μπεικον και ετσι δεν μπορω να το αντικαταστήσω με βρώμη..επισης πιο κατω σε αλλη απαντηση διευκρινιζω που βρισκω την πρωτεινη στο βραδινό!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-11-17 16:58 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Georgekay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι μονο απο το αυγο..και απο τα μακαρονια..100γ μακαρονια αν θυμαμαι καλα εχουν καπου στα 15 πρωτεινη..εγω για βραδινό εχω 230 γρ μακαρονια μαζι με το αυγο..Κρεας συνηθως εχω για μεσημέρι απο την μανα μου γι'αυτό δεν εβαλα
    100γρ ωμά μακαρόνια...που είναι γύρω στα 250 βρασμένα...γιατι αποκλείεται να ζυγιζεις και να τρως 250 γρ αβραστα...αρα πέρνειςκάπου στα 12-15 γρ φυτικής πρωτεΐνης +6-8 γρ από το αυγό μας κάνουν 20 και όχι 42..
    Απάντηση με παράθεση