Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 01-12-17 14:39 #1
    Προεπιλογή Kick-boxing/προγραμμα γυμναστηριου
    Καλησπερα παιδια, γυμναζομαι τον τελευταιο 1 χρονο και 7-8 μηνες, εχω αλλαξει διαφορα προγραμματα, τον τελευταιο καιρο εκανα το push/pull/legg που υπαρχει στο φορουμ με ελαχιστες διαφορες, τωρα εχω ξεκινησει 3 φορες την εβδομαδα kick-boxing και θελω να συνεχισω και γυμναστηριο, ειμαι 89 κιλα 1,78-1,80 υψος.
    Προπονηση κικ εχω δευτερα-τεταρτη-πεμπτη και γυμναστηριο σκεφτομουν να βαλω τριτη-παρασκευη-σαββατο, καταρχας ειναι δυνατον να συνεχισω να αναπτυσσομαι μυικα απο το γυμναστηριο ενω κανω κικ( με υπεθερμιδικη ή ισοθερμιδικη για αρχη) ? Δευτερον, τι προγραμμα προτεινεται να ακολουθησω? Να συνεχισω το ιδιο χωρις τις ημερες ποδιων μιας και κανω αρκετα στην προπονηση ή να κανω κατι αλλο?
    Να επισημανω kick κανω γιατι μαρεσει και δν εχω στοχο να κατεβω σε αγωνες, οποτε δεν εχω στοχο να κανω μυς προκειμενου να με βοηθησουν τοσο στην προπονηση(δηλαδη αλλες επαναληψεις κλπ), στοχος μου ειναι η υπερτροφια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-12-17 14:43 #2
    Προεπιλογή
    Φορτωμένο το πρόγραμμα.. Κάνε full body ή συνέχισε το push pull legs κανονικά.. Και αν δεις ότι τα φτύνεις κόψε λίγο η μια μέρα κικ η άλλαξε προγραμμα σε full body 2 φορές την εβδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-12-17 14:48 #3
    Προεπιλογή
    Φορτωμενο ειναι οντως, αλλα αν σκεφτεις οτι εκανα push pull leggs και η διαφορα που ειπα πριν ηταν οτι εκανα 2 φορες την εβδομαδα το καθε ενα, το να το γυρισω σε μια και να βαλω και kick πιστευω μετα απο ενα μικρο διαστημα θα καταφερω να αναπεξελθω καλα, δεν δουλευω αρα η ξεκουραση μου ειναι καλη, απλα δεν ξερω εαν θα πετυχω καλα αποτελεσματα με μια φορα την εβδομαδα το καθε ενα, ή απλα θα κανω μια διατηρηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-12-17 14:57 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο winchester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φορτωμενο ειναι οντως, αλλα αν σκεφτεις οτι εκανα push pull leggs και η διαφορα που ειπα πριν ηταν οτι εκανα 2 φορες την εβδομαδα το καθε ενα, το να το γυρισω σε μια και να βαλω και kick πιστευω μετα απο ενα μικρο διαστημα θα καταφερω να αναπεξελθω καλα, δεν δουλευω αρα η ξεκουραση μου ειναι καλη, απλα δεν ξερω εαν θα πετυχω καλα αποτελεσματα με μια φορα την εβδομαδα το καθε ενα, ή απλα θα κανω μια διατηρηση
    απλα δεν ξερω εαν θα πετυχω καλα αποτελεσματα με μια φορα την εβδομαδα το καθε ενα, ή απλα θα κανω μια διατηρηση
    Δεν καταλαβαίνω τι λες εδώ.. Εσυ γραφεις 6 φορές την εβδομάδα από 3 το καθένα δλδ..αν έκανες 6 προπόνησεις πριν με βάρη που πάλι πολλές είναι συνέχισε το Κάνε 3 κικ 3 βάρη.. προγραμμα οποίο και να κάνεις καλά θα Ναι αλλά αν χάσεις μια προπόνηση με το push pull legs θα αφήσεις μια μυϊκή ομάδα ενώ με το full body θα είσαι πιο καλυμμένος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-12-17 15:02 #5
    Προεπιλογή
    Ναι οντως τα ειπα λιγο μπερδεμενα ζητω συγνωμη, πριν εκανα 6 φορες την εβδομαδα βαρη, δυο push, 2 pull, 1-2 leggs.
    Στο δευτερο quote εννοω οτι εαν κανω 3 φορες βαρη την εβδομαδα, θα κανω απλα μια διατηρηση μυων ή θα ειμαι σε θεση να πετυχω υπερτροφια? (Ισως παλι να το διατυπωνω λαθος )
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-12-17 15:14 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο winchester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οντως τα ειπα λιγο μπερδεμενα ζητω συγνωμη, πριν εκανα 6 φορες την εβδομαδα βαρη, δυο push, 2 pull, 1-2 leggs.
    Στο δευτερο quote εννοω οτι εαν κανω 3 φορες βαρη την εβδομαδα, θα κανω απλα μια διατηρηση μυων ή θα ειμαι σε θεση να πετυχω υπερτροφια? (Ισως παλι να το διατυπωνω λαθος )
    Υπερτροφία μπορεί να μην κάνεις λόγω υπερπροπονησης..τα βάρη 3 φορές Καλά είναι.. Ειδικά έτσι όπως διαμορφώνεις το πρόγραμμα.. +ότι στο κικ θα κανεις καμψεις κοιλιακούς κανα μονοζυγο κλπ..αρα καλό φαγητό καλή ξεκούραση και ξεκινά να δεις πως θα πάει.. αν δεις ότι δεν τραβάει κόβεις μια προπόνηση κικ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-12-17 17:19 #7
    Προεπιλογή
    Καποιος αλλος παιδια καμια ιδεα?
    Απάντηση με παράθεση