Θέμα: Πρόοδος

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 11-12-17 23:01 #1
    Προεπιλογή Πρόοδος
    Καλησπέρα έχω μια απορία
    Πάω γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα για βάρη.
    Ακολουθώ μια διατροφή
    Πρωινό 3 ασπράδια 1 κρόκος 1 μήλο ή 100γρ. Βρώμη
    Δεκατιανό 1 γιαούρτι 1 φρούτο
    Μεσημέρι 200γρ άπαχο κρέας , λαχανικά , ρύζι ήγλυκοπατατα , 1κ.γ. Λάδι
    Απόγευμα 15 αμύγδαλα
    Βράδυ ότι και το μεσημέρι
    1-2 cheat meals τη βδομάδα
    1-2 καφέδες μέτριους τη μέρα
    Νερού 2-3 λίτρα

    Η απορία μου είναι η εξής : επειδή τα cheat meals είναι πολλά προφανώς δεν με αφήνουν να χάσω όσο λίπος θα ήθελα αλλά η προσπάθεια που κάνω με τα βάρη πιάνει τόπο ;
    Δηλαδή όταν κάνω αυστηρά τη διατροφή και φεύγει το λίπος θα φανεί η δουλειά που κάνω στο γυμναστήριο ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-12-17 03:00 #2
    Προεπιλογή
    ποσα κιλα θες να χασεις?
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-17 07:35 #3
    Προεπιλογή
    Είχα ξεκινήσει να κάνω διατροφή πριν 2 χρόνια χωρίς βάρη και από 122 πήγα 103
    Το τελευταίο 6μηνο κάνω βάρη και έχω φτάσει 94 αλλά σίγουρα έχω χάσει λίπος αρκετό γιατί το σώμα μου έχει αλλάξει .
    Δεν έχω κάποιο στόχο ως προς τα κιλά θέλω να γυμνάζομαι και να φαίνομαι υγιειης .
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-12-17 10:20 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή...Το κάθε άτομο έχει ορισμένες θερμίδες συντήρησης...Αν φας λιγότερες θερμίδες από αυτες που χρειάεσαι προφανώς θα χάσεις κιλά.Συνεπώς και με τα cheat meal αν τρως υποθερμιδικά θα χάσεις κιλά.Το θέμα εδώ όμως είναι αρχικά δεν ειναι υγειηνό όλο αυτό και δεύτερον δεν θα έχεις τα απαραίτητα μακροθρεπτικά συστατικά που χρειάζεσαι.
    αν προφανώς κανεις 1 τσιτ μιλ την εβδομαδα δεν εχεις θεμα,ωστόσο αν κανεις μερα παρα μερα εδω υπαρχει ενα θεματακι.Η ποιο απλή συμβουλη που θα μπορούσα να σου δώσω ειναι,μείωσε τα cheat meal αρχικά σε 1-2 την εβδομάδα.Έπειτα υπάρχει και ένας άλλος τρόπος.Φρόντισε όταν έχεις cheat meal να μειώσεις τον υδατάνθρακα από τα προηγούμε γεύματα σου.Με ποιο απλά λογια,αν το βραδυ φας μια ολόκληρη πιτσα,φρόντισε τα προηγουμενα γευματα σου να μην έχουν πολύ υδατάνθρακα και λιπαρα αλλα κυρίως πρωτείνη.

    πάντως γενικα η συμβουλη μου ειναι οσο μπορείς λιγότερα cheat χωρίς εννοείται να εννοώ να τα κόψεις τελείως.Απλα οπως ειπα ειναι και θεμα υγείας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 12-12-17 στις 10:24
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-12-17 11:11 #5
    Προεπιλογή
    Τα cheat meal είναι π.χ. Αν η γυναίκα μου έχει κανένα καλό φαΐ θα φάω η μια Κυριακή σε κανένα τραπέζι , η αν βρω κανένα γλυκό θα το τιμήσω .
    Η δουλειά που κάνω στο γυμναστήριο πιάνει τόπο ; Δλδ βάζω μυς που όταν χάσω λοιπός θα φανούνε ;

    Ευχαριστώ και για το χρόνο σου ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-12-17 14:28 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Για ένα διάστημα είναι πολύ λογικό να βάζεις μυες,πόσο μάλλον οταν εισαι αρχάριος.από εκεί και πέρα ειναι λογικό όσο χάνεις λίπος να φαίνονται και καλύτερα οι μύες σου.Ωστόσο στο θέμα μυών περα απο διατροφή παίζει ρολο και η προπονηση και ο υπνος.Όσο για το cheat meal σου ειπα την λύση.αν φας κάποια σαβούρα μπορείς να στα προηγούμενα γευματα ή στα επόμενα να εστιάσεις ποιο πολύ σε πρωτείνη.
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση