Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 12-12-17 11:11 #1

    Εγγραφή
    12-12-2017
    Περ.
    Κύπrος
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή καλημέρα σας και αρχή με μια απορία και την γνώμη σας!
    Καλημέρα σας

    Ονομάζομαι Χριστόφορος, 25 ετων .
    Πριν 7 μήνες ζύγιζα 110 κιλά και σήμερα είμαι 84,
    Τα έχασα κάπως απότομα λόγω της δουλείας μου σε μια αποθήκη όπου έχει πολλή περπάτημα κλπ..
    Γυμναστήριο πάω κατα το βράδυ γύρω στις 9 συνήθως και 4-5 φορές την βδομάδα. Διατροφή δεν ακολουθώ γιατι δεν έχω κ κατα δεύτερο δεν πιστεύω οτι μπορώ να την ακολουθήσω.

    Τώρα, όσο αφορά την γνώμη σας να σας πω τί έγινε ψες στο γυμναστήριο.
    Είναι ένα παιδί που δουλυεί στο τζυμ. Αυτός λοιπόν όποτε με δει έρχετε και μου μιλάει κ συνήθως μου κάνει παρατηρήσεις για το πως εκτελώ ασκήσεις κλπ..(τώρα έχει μια βδομάδα περίπου που ξεκίνησα πρόγραμμα γράμμωσης με πολλές επαναλήψεις) και με ρωτούσε τι προγραμμα κανω κλπ κι οταν του ειπα οτι το προγραμμα μου το εφτιαξε ο ιδιοκτήτης (και καθηγητης φυσικης αγωγης κλπ...) έδειξε να ενοχλείται και μου ελεγε πως μπορει να σου εδωσε τεετοιο προγραμμα οταν εσυ χρειαζεσαι ασκησεις κ προγραμμα για να κτισεις μυ κ οχι να γραμωσεις. Τελοσπαντων με τα πολλα μου πρότεινε ΣΚ να παω τζυμ να μου κανει ενα προγραμμα εκεινος κ μετα αν μου αρεσει κ μεινω ικανοποιημενος να το συνεχισω.
    Τι να κανω? μπορειτε να βοηθησετε λιγο να μου πειτε πως τον καταλαβενετε?
    Γενικα αυτος με την παραμικρη ευκαρια θα σου δειξει την γραμμωση του, δικεφαλους τρικεφαλους ποδια τα παντα. παει να σου δειξει πχ κωπηλατικη με μπαρα και σου λεει βαλε το χερι σου στην πλατη μου να δεις πως πρεπει να κανει ο μυς. Τι λετε? να του ακουσω κ να κανω το προγραμμα που θα μου πει?

    Παραθέτω και το προγραμμα μου παρακάτω:
    ΔΕΥΤΕΡΑ: Πλάτη και κοιλιακούς
    - Lat machine 3x20
    - Close grip cable 3x20
    - Barbell rowing 3x20
    - Dumbell rowing 3x20
    - Pulley 3x20
    - Crunches 3x30
    - Leg raises 3x30
    - Obligues 3x30

    ΤΡΙΤΗ: Ώμοι και Τρικέφαλοι
    - Shoulder Press 3x20
    - Side Lateral Raises 3x20
    - Upright Rowing 3x20
    - Bent over lateral raises 3x20
    - Shrugs 3x20

    - Dips 3x20
    - Barbell tricep press
    - French press
    - Cable tricep pushdown

    ΠΕΜΠΤΗ: Πόδια
    - Squats 3x20
    - Leg press 3x20
    - Lunges 3x20
    - Leg extension 3x20
    - Leg curl 3x20
    - Calves 3x20

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Στήθος κ δικέφαλο
    - Chest press 3x20
    - Incline press 3x20
    - Peck Doral 3x20
    - Flyes 3x20
    - Pullover 3x20

    - Hammer 3x20
    - Cable bicep curl 3x20
    - Concentration curl 3x20
    - Larry scot curl 3x20

    *Κοιλιακους κάνω καθημερινά

    Ευχαριστώ για την προσοχή σας και θα περιμένω τις απόψεις περί του προγραμματός μου αλλα του τυπά απο το τζυμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-12-17 11:31 #2
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Από τη στιγμή που δεν έχεις διατροφή επειδή δεν μπορείς να την ακολουθήσεις οποιο πρόγραμμα και αν κανεις γράμμωση δεν θα δεις, τουλάχιστον οχι αυτό που φαντάζεσαι. Έχει χιλιο ειπωθει και έχει καταντήσει κουραστικό να γράφονται τα ίδια κάθε φορά ότι δεν υπάρχουν προγράμματα γράμμωσης και όγκου παρά μόνο προγράμματα που δίνουν ερέθισμα στους μυς για μυϊκή ανάπτυξη. Η γράμμωση η ο όγκος σχετίζεται άμεσα με τη διατροφή.

    Για να δοθεί βέβαια ερέθισμα στους μυς για μυϊκή ανάπτυξη απαιτούνται και κάποια σεβαστά κιλά, όπου με τις 20 επαναλήψεις δεν νομίζω ότι μπορει κανεις να χρησιμοποιήσει τέτοια κιλά.

    Δες στο φόρουμ για προγράμματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-17 11:51 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ttofis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας

    Ονομάζομαι Χριστόφορος, 25 ετων .
    Πριν 7 μήνες ζύγιζα 110 κιλά και σήμερα είμαι 84,
    Τα έχασα κάπως απότομα λόγω της δουλείας μου σε μια αποθήκη όπου έχει πολλή περπάτημα κλπ..
    Γυμναστήριο πάω κατα το βράδυ γύρω στις 9 συνήθως και 4-5 φορές την βδομάδα. Διατροφή δεν ακολουθώ γιατι δεν έχω κ κατα δεύτερο δεν πιστεύω οτι μπορώ να την ακολουθήσω.

    Τώρα, όσο αφορά την γνώμη σας να σας πω τί έγινε ψες στο γυμναστήριο.
    Είναι ένα παιδί που δουλυεί στο τζυμ. Αυτός λοιπόν όποτε με δει έρχετε και μου μιλάει κ συνήθως μου κάνει παρατηρήσεις για το πως εκτελώ ασκήσεις κλπ..(τώρα έχει μια βδομάδα περίπου που ξεκίνησα πρόγραμμα γράμμωσης με πολλές επαναλήψεις) και με ρωτούσε τι προγραμμα κανω κλπ κι οταν του ειπα οτι το προγραμμα μου το εφτιαξε ο ιδιοκτήτης (και καθηγητης φυσικης αγωγης κλπ...) έδειξε να ενοχλείται και μου ελεγε πως μπορει να σου εδωσε τεετοιο προγραμμα οταν εσυ χρειαζεσαι ασκησεις κ προγραμμα για να κτισεις μυ κ οχι να γραμωσεις. Τελοσπαντων με τα πολλα μου πρότεινε ΣΚ να παω τζυμ να μου κανει ενα προγραμμα εκεινος κ μετα αν μου αρεσει κ μεινω ικανοποιημενος να το συνεχισω.
    Τι να κανω? μπορειτε να βοηθησετε λιγο να μου πειτε πως τον καταλαβενετε?
    Γενικα αυτος με την παραμικρη ευκαρια θα σου δειξει την γραμμωση του, δικεφαλους τρικεφαλους ποδια τα παντα. παει να σου δειξει πχ κωπηλατικη με μπαρα και σου λεει βαλε το χερι σου στην πλατη μου να δεις πως πρεπει να κανει ο μυς. Τι λετε? να του ακουσω κ να κανω το προγραμμα που θα μου πει?

    Παραθέτω και το προγραμμα μου παρακάτω:
    ΔΕΥΤΕΡΑ: Πλάτη και κοιλιακούς
    - Lat machine 3x20
    - Close grip cable 3x20
    - Barbell rowing 3x20
    - Dumbell rowing 3x20
    - Pulley 3x20
    - Crunches 3x30
    - Leg raises 3x30
    - Obligues 3x30

    ΤΡΙΤΗ: Ώμοι και Τρικέφαλοι
    - Shoulder Press 3x20
    - Side Lateral Raises 3x20
    - Upright Rowing 3x20
    - Bent over lateral raises 3x20
    - Shrugs 3x20

    - Dips 3x20
    - Barbell tricep press
    - French press
    - Cable tricep pushdown

    ΠΕΜΠΤΗ: Πόδια
    - Squats 3x20
    - Leg press 3x20
    - Lunges 3x20
    - Leg extension 3x20
    - Leg curl 3x20
    - Calves 3x20

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Στήθος κ δικέφαλο
    - Chest press 3x20
    - Incline press 3x20
    - Peck Doral 3x20
    - Flyes 3x20
    - Pullover 3x20

    - Hammer 3x20
    - Cable bicep curl 3x20
    - Concentration curl 3x20
    - Larry scot curl 3x20

    *Κοιλιακους κάνω καθημερινά

    Ευχαριστώ για την προσοχή σας και θα περιμένω τις απόψεις περί του προγραμματός μου αλλα του τυπά απο το τζυμ.
    Φιλε περσοναλ θέλει να σου κάνει.. αν έχεις τα χρήματα γιατί δεν νομίζω να το κάνει τζάμπα πήγαινε καλό είναι να έχεις κάποιον από πάνω σου να σου δείχνει τεχνική ασκησεις να σε συμβουλεύει στην διατροφή σου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-12-17 17:03 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    εχω κλαψει με την σεξουαλικη παρενοχληση του τυπου. Ακους εκει σφιγγεται με την πρωτη ευκαιρια και σου λεει πιασε πιασε
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-12-17 22:09 #5
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-12-17 21:49 #6
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση