Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 21-12-17 10:54 #1
    Προεπιλογή Υπολογισμος θερμιδων Χασιμο Κιλων
    Καλημερα ειμαι 1.60 και 70 κιλα.ειμαι 36 χρονων και θελω να χασω κιλα για να χασω την κοιλια που εχω αποκτησει.ειμαι σερβιτορος σε μαγαζι που σημαινει οτι δεν κανω καθηστικη δουλεια .θελω να ξεκινησω απο καπου αλλα δεν ξερω πως να υπολογισω ποσες θερμιδες πρεπει να τρωω καθημερινα και πως να φτιαξω μια διατροφη στα μετρα μου.θα μπορουσα να εχω μια βοηθεια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-12-17 11:11 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλημερα φιλε, διαβαζεις εδω για αρχη..

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Θερμιδικό ισοζύγιο : Ένας μύθος απώλειας βάρους ή η πραγματικότητα;

    Θερμίδες...Είναι απαραίτητο να τις υπολογίζουμε;

    επισης να ξερεις οτι μια σωστη διατροφη απο μονη της δεν λεει κ πολλα..σαφως απο το τπτ ειναι καλυτερο, αλλα οι προπονησεις με βαρη/αεροβια θα σου κανουν την διαφορα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-12-17 11:21 #3
    Προεπιλογή Υπολογισμος θερμιδων χασιμο κιλων
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε.προσπαθω να βρω μια ακρη και επειδη η αληθεια ειναι πως ειμαι παντρεμενος με 2 ομορφα παιδακια ειναι δυσκολο να κανουμε 2 και 3 διαφορετικα φαγητα για αυτο προσπαθω να βρω μια διατροφη που να μπορω να την ακολουθησω χωρις να δημιουργησω προβλημα στο σπιτι αλλα και να ξεκινησω να χανω τα κιλα μου σωστα.επισης το προγραμμα μου στην δουλεια ειναι δυσκολο.δηλαδη μπορει να δουλευω 8 το πρωι με 4.30 το απογευμα η μπορει να δουλευω 4.30 με 1 το βραδυ.οποτε προσπαθω να βρω μια διατροφη που να μπορω να την ακολουθησω και οχι για 5 μερες αν καταλαβαινεις τι εννοω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-12-17 11:48 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι, καταλαβαινω..δεν υπαρχει λογος για πολλες λεπτομεριες η ψυρισμα..
    το βασικο ειναινα βρεις ποσες θερμιδες σου αναλογουν κ μετα απλα να τις χωρισεις σε καποια γευματα μεσα στην μερα οπως σε βολευουν..ειτε ειναι 3, ειτε ειναι 6-7, το ιδιο θα κανει.
    κ φυσικα θα πρεπει να υπαρχει μια σωστη αναλογια μακροσυστατικων στην διατροφη αυτη..ολα ειναι απαραιτητα κ δεν θυσιαζουμε κατι, για κατι αλλο..
    τα λιπαρα καλο ειναι να μην πεφτουν κατω απο το 30% της ημερισιας ροσληψης θερμιδν σου, η πρωτεινη να ειναι καπου στο 1-1,2γρ ανα κ.σ.β., κ οτι περισευει το συμπληρωνεις απο υ/ες..ολα αυτα σε συνδιασμο με τα παραπανω που σου ποσταρα..
    αεροβια μπορει να μη σου χρειστει λογω της φυσης του επαγγελματος σου, αλλα αν σε παιρνει καλο ειναι να κανεις εστω κ 2 φορες την βδομαδα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-12-17 12:24 #5
    Προεπιλογή Υπολογισμος θερμιδων χασιμο κιλων
    Σε ευχαριστω πολυ .πως μπορω ομως να υπολογισω ποσες θερμιδες παιρνω τωρα και ποσες πρεπει να παιρνω για να αρχισω να χανω;
    Απάντηση με παράθεση