Πρωσπαθω να πετυχω τις 2000 θερμιδες με 20 εως 30% Λιπαρα, πρωτεινη και υδατανθρακες γυρω στα 35%

Δεν ειμαι και πολυ εμπειρος με θεματα διατροφη στο να συμπληρωνω τα macros,και για σημερα ειχα φτιαξει ενα πλανο με βοηθεια τις ιστοσελιδας (eatthismuch) αλλα μετα ειχα δει οτι οι υδατανθρακες ηταν παραπανω,και χρειαστηκε να το αλλαξω καπως το ξερω οτι ο συνδυασμος δεν ειναι οτι καλυτερος απλα επρεπε να φτιαξω κατι γιατι ειδη μου ειχε παρει χρονο στο να αποφασισω τι να κανω.

Ηθελα να φαω oatmeal,για πρωινο και φακες για το απογευμα,και δεκατιανο ενα γιαουρτι. Θα ηθελα την βοηθεια σας στη συγκεκριμενη διατροφη αν γινετε μπορειτε να μου κανετε προτιμησεις για αντικατασταση τον αλλον φαγητων εκτος το γιαουρτι,oatmeal,φακες.

Κανονικα θα επρεπε να τρωω 2500 για να παρω κιλα, αλλα θελω να ανεβω σιγα σιγα γιατι η κοιλια μου δεν το αντεχει το πολυ , ειδη δηλαδη και στο συγκεκριμενο θα ειναι υπερβολικο αλλα χρειαζεται. γιατι ειμαι 55 κιλα και θα επρεπε 64kg.

Εφτιαξα ενα βιντεο αν μπορειτε να δειτε σχετικα με την διατροφη μου, συγνωμη που ειναι στα αγγλικα η ιστοσελιδα...
https://youtu.be/2-la0_I3m2c