Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 04-01-18 13:59 #1
    Προεπιλογή Λιποδίαλυση στα μέτρα μου;;
    Γεια χαρά σε όλη την ομάδα!
    Είμαι 34 ετών, πριν 6 μήνες ήμουν 130 κιλα, 1.91 ύψος. Το τελευταίο 6μηνο έχω χάσει 24 κιλά κάνοντας σχεδόν καθημερινή άσκηση με βοήθεια καρνιτίνης, cla, λιποδιαλύτη (lipodex) και φυσικά άριστη διατροφή (στον ατμό και με σωστούς συνδιασμούς).
    Σε γενικές γραμμές, η εργασία μου είναι καθηστική (μπροστά σε έναν υπολογιστή), δεν πίνω, δε καπνίζω. Αθλούμαι 5-6 φορές τη βδομάδα (βάρη, όργανα, αερόβια 20' διαλλειματική).

    Το θέμα μου είναι οτι το τελευταίο 2μηνο είναι περίπου σταθερα τα κιλά μου στα 107-108. Τις τελευταίες 2,5 εβδομάδες παίρνω και κρεατίνη για να δώσω έμφαση στους μυες. Γνωρίζω οτι η κρεατίνη (αν και δε κρατάει υγρά) δε δείχνει εύκολα στη ζυγαριά τα κιλά που χάνονται. Παρόλααυτα η κοιλίτσα δεν υποχωρεί (αν και αππο αερόβια και ασκήσεις σε μηχανήματα, κτλ) κάνω τα πάντα.

    Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο πιο δυνατό συνδιασμό (πχ άλλο λιποδιαλύτη κτλ) ώστε να καταφέρω μέχρι τον Μάρτιο να φτάσω στο στόχο μου 95-98 κιλά.
    ΥΓ: Ο στόχος είναι τον Μάρτιο γιατί τότε έχω ένα πολύ σημαντικό γεγονός και θέλω να είμαι όσο το δυνατόν σε καλύτερη φυσική κατάσταση.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-01-18 14:49 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζω οτι η κρεατίνη (αν και δε κρατάει υγρά)
    Τοι εννοεις με αυτο?
    Ενα απο τα αποτελεσματα χρησης κρεατινης ειναι η ενδομυικη κατακρατηση υγρων.
    Μηπως εννοεις κατι αλλο?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο πιο δυνατό συνδιασμό (πχ άλλο λιποδιαλύτη κτλ)
    ΚαταρχΑς, ξεκινα ποσταροντας ακριβως τη διατροφη σου, και βλεπουμε
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-01-18 15:54 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρά σε όλη την ομάδα!
    Είμαι 34 ετών, πριν 6 μήνες ήμουν 130 κιλα, 1.91 ύψος. Το τελευταίο 6μηνο έχω χάσει 24 κιλά κάνοντας σχεδόν καθημερινή άσκηση με βοήθεια καρνιτίνης, cla, λιποδιαλύτη (lipodex) και φυσικά άριστη διατροφή (στον ατμό και με σωστούς συνδιασμούς).
    Σε γενικές γραμμές, η εργασία μου είναι καθηστική (μπροστά σε έναν υπολογιστή), δεν πίνω, δε καπνίζω. Αθλούμαι 5-6 φορές τη βδομάδα (βάρη, όργανα, αερόβια 20' διαλλειματική).

    Το θέμα μου είναι οτι το τελευταίο 2μηνο είναι περίπου σταθερα τα κιλά μου στα 107-108. Τις τελευταίες 2,5 εβδομάδες παίρνω και κρεατίνη για να δώσω έμφαση στους μυες. Γνωρίζω οτι η κρεατίνη (αν και δε κρατάει υγρά) δε δείχνει εύκολα στη ζυγαριά τα κιλά που χάνονται. Παρόλααυτα η κοιλίτσα δεν υποχωρεί (αν και αππο αερόβια και ασκήσεις σε μηχανήματα, κτλ) κάνω τα πάντα.

    Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιο πιο δυνατό συνδιασμό (πχ άλλο λιποδιαλύτη κτλ) ώστε να καταφέρω μέχρι τον Μάρτιο να φτάσω στο στόχο μου 95-98 κιλά.
    ΥΓ: Ο στόχος είναι τον Μάρτιο γιατί τότε έχω ένα πολύ σημαντικό γεγονός και θέλω να είμαι όσο το δυνατόν σε καλύτερη φυσική κατάσταση.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
    Μείωσε λίγο τις θερμιδες απο υδατάνθρακα κατα προτίμηση και ανέβασε την αερόβια.. Δεν θα σου κάνουν πολλά τα συμπληρωματα μονά τους..Επισης ποστάρε και την διατροφή σ άμα θες να την σχολιάσουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-01-18 12:25 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μείωσε λίγο τις θερμιδες απο υδατάνθρακα κατα προτίμηση

    Πως ξερεις ποσο υ/θ παιρνει?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-01-18 12:58 #5
    Talking
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    _
    Αρχικά να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

    Η κρεατίνη που παίρνω είναι η CREACTOR Creative HCI της Muscletech. 1,5 scoop μετά από κάθε προπόνηση. Την παίρνω γιατί θέλω να δώσω όγκο σε μυς χερια, ποδια κτλ.
    Θεωρείτε είναι λάθος να την παίρνω αυτή την περίοδο που στοχεύω σε μείωσει σωματικού λίπους (περισσοτερο στην κοιλιά)?

    Η διατροφή μου συνήθως (λέω συνήθως γιατί υπάρχουν 3-4 μέρες στο μήνα που τρώω έξω ), έχει ως εξής:
    Πρωινό: 2 αυγά βραστά + 1 μπανάνα + (1 scoop πρωτείνη + CLA + Καρνιτίνη + Lipodex)
    Δεκατιανό: 1 γιαούρτι φραουλα 1,5%
    Μεσημεριανό: κοτόπουλο ή ψάρι (συνήθως στον ατμό ή στο φούρνο) με χόρτα βραστά (ή που κ που πατάτες βραστές ή φούρνου)
    Απογευματινό: 1 μπανάνα + 1 χούφτα αμύγδαλα ή ένα τοστ (ψωμί ολικής, τυρί light, γαλοπούλα, μαγιονέζα light, αυγό βραστό)
    Επειδή συνήθως γυμναστήριο παω βράδυ...
    Προ-προπονητικό γευμα (1 ωρα πριν τη προπόνηση)
    100γρ βρώμη, νερό, πρέζα κανέλας, μπανένα, πρέζα αλάτι... όλα αυτα 3 λεπτά στο φουρνο μικροκυμάτων σα κρέμα!!
    Πριν τη προπόνηση: CLA + Καρνιτίνη + Lipodex
    Μετά την προπόνηση: 1 scoop πρωτείνη
    Μισή την προπόνηση: 1 γιαούρτι 0%


    Γενικά πίνω σκέτο καφέ, όταν βγαίνω πίνω συνήθως λευκό κρασί (ή κάνα ποτήρι τεκίλα κίτρινη ). Δεν μ' αρέσουν τα γλυκά και δε χρησιμοποιώ ζάχαρη... στις μεγάλες υπογλυκεμίες μπορεί να φάω λίγη σοκολάτα dark υγείας.

    Παρόλα αυτά σκέφτομαι να πάω και σε ένα κέντρο ολιστικής διατροφής για να κάνω τεστ δυσανεξίας, για να δω ασν χρειάζεται να αντικαταστήσω κάποια από τις τροφές που λαμβάνω.

    Αναμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τα σχόλια σας!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-01-18 13:03 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως ξερεις ποσο υ/θ παιρνει?
    Δεν ξέρω αλλά όταν θες να γραμμωσεις και να σου μείνει κάτι πάνω σου δεν κόβεις πρωτεΐνη και λιπαρά αλλά υδατανθρακα..ισα όσα που πολλοί αυξάνουν πρωτεΐνη λιπαρά στην γραμμωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-01-18 13:09 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

    Η κρεατίνη που παίρνω είναι η CREACTOR Creative HCI της Muscletech. 1,5 scoop μετά από κάθε προπόνηση. Την παίρνω γιατί θέλω να δώσω όγκο σε μυς χερια, ποδια κτλ.
    Θεωρείτε είναι λάθος να την παίρνω αυτή την περίοδο που στοχεύω σε μείωσει σωματικού λίπους (περισσοτερο στην κοιλιά)?

    Η διατροφή μου συνήθως (λέω συνήθως γιατί υπάρχουν 3-4 μέρες στο μήνα που τρώω έξω ), έχει ως εξής:
    Πρωινό: 2 αυγά βραστά + 1 μπανάνα + (1 scoop πρωτείνη + CLA + Καρνιτίνη + Lipodex)
    Δεκατιανό: 1 γιαούρτι φραουλα 1,5%
    Μεσημεριανό: κοτόπουλο ή ψάρι (συνήθως στον ατμό ή στο φούρνο) με χόρτα βραστά (ή που κ που πατάτες βραστές ή φούρνου)
    Απογευματινό: 1 μπανάνα + 1 χούφτα αμύγδαλα ή ένα τοστ (ψωμί ολικής, τυρί light, γαλοπούλα, μαγιονέζα light, αυγό βραστό)
    Επειδή συνήθως γυμναστήριο παω βράδυ...
    Προ-προπονητικό γευμα (1 ωρα πριν τη προπόνηση)
    100γρ βρώμη, νερό, πρέζα κανέλας, μπανένα, πρέζα αλάτι... όλα αυτα 3 λεπτά στο φουρνο μικροκυμάτων σα κρέμα!!
    Πριν τη προπόνηση: CLA + Καρνιτίνη + Lipodex
    Μετά την προπόνηση: 1 scoop πρωτείνη
    Μισή την προπόνηση: 1 γιαούρτι 0%


    Γενικά πίνω σκέτο καφέ, όταν βγαίνω πίνω συνήθως λευκό κρασί (ή κάνα ποτήρι τεκίλα κίτρινη ). Δεν μ' αρέσουν τα γλυκά και δε χρησιμοποιώ ζάχαρη... στις μεγάλες υπογλυκεμίες μπορεί να φάω λίγη σοκολάτα dark υγείας.

    Παρόλα αυτά σκέφτομαι να πάω και σε ένα κέντρο ολιστικής διατροφής για να κάνω τεστ δυσανεξίας, για να δω ασν χρειάζεται να αντικαταστήσω κάποια από τις τροφές που λαμβάνω.

    Αναμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τα σχόλια σας!!!
    Την διατροφή σου έπρεπε να την ποστάρεις σε άλλο θέμα με τις διατροφες..3 μπανάνες είναι πάρα πολλές.. άχρηστα σάκχαρα..οχι άχρηστα πέρνεις και βιταμίνες καλοί κλπ αλλά αρκεσου στην μια μετα την προπόνηση..το γιαούρτι μετά την προπόνηση δεν είναι γεύμα..Γενικα λίγο φαί και όλο υποκατάστατα τοστ γιαούρτια.. γι αυτό έχεις κολισει πιστεύω.. Για μένα δωσε μια βδομαδα στον οργανισμό σου με φαγητό καλό ανέβασε τις θερμίδες να πάρει τα πάνω του και φτιάξε ένα πλάνο με καθαρό φαγητό και άσε τα γιαούρτια με φράουλα κλπ..Πιστρυω έχεις κολλήσει λόγο του λόγου φαγητού..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-01-18 13:15 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την διατροφή σου έπρεπε να την ποστάρεις σε άλλο θέμα με τις διατροφες..3 μπανάνες είναι πάρα πολλές.. άχρηστα σάκχαρα..οχι άχρηστα πέρνεις και βιταμίνες καλοί κλπ αλλά αρκεσου στην μια μετα την προπόνηση..το γιαούρτι μετά την προπόνηση δεν είναι γεύμα..Γενικα λίγο φαί και όλο υποκατάστατα τοστ γιαούρτια.. γι αυτό έχεις κολισει πιστεύω.. Για μένα δωσε μια βδομαδα στον οργανισμό σου με φαγητό καλό ανέβασε τις θερμίδες να πάρει τα πάνω του και φτιάξε ένα πλάνο με καθαρό φαγητό και άσε τα γιαούρτια με φράουλα κλπ..Πιστρυω έχεις κολλήσει λόγο του λόγου φαγητού..
    Μπορείς να προτείνεις κάποιο πλάνο? (σύντομο ημερήσιο πρόγραμμα) για να καταλάβω πως περίπου θα το προσέγγιζες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-01-18 13:26 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να προτείνεις κάποιο πλάνο? (σύντομο ημερήσιο πρόγραμμα) για να καταλάβω πως περίπου θα το προσέγγιζες?
    Μπες στο άρθρο με τις διατροφες θα δεις πολλές.. Δεν μπορώ να σου προτείνω διατροφή δεν ξερω τίποτα για σένα..ξεκινα μια βδομαδα με κανονικό φαί καθαρό βεβαια και αρκετό να κάνεις κάτι σαν φόρτωμα να ξεκολλήσεις..και μετά βρες θερμίδες συντηρήσεις (υπάρχουν προγράμματα υπολογισμου) και ξεκινά να δεις πως θα πάει..αν δεις ότι πέρνεις κατέβασε λίγο θερμιδες..Εγώ αυτό θα έκανα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-01-18 13:28 #10
    Προεπιλογή
    Επίσης, την κρεατίνη (CREACTOR Creative HCI της Muscletech) να την συνεχίσω, ή δε βοηθάει στην περίοδο χάσιμο λίπους?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-01-18 14:32 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, την κρεατίνη (CREACTOR Creative HCI της Muscletech) να την συνεχίσω, ή δε βοηθάει στην περίοδο χάσιμο λίπους?

    Θα σε βοηθήσει σε ενέργεια δύναμη.. κρατάει ενυδατωμενους τους μύες.. καλό κάνει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-01-18 16:03 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, την κρεατίνη (CREACTOR Creative HCI της Muscletech) να την συνεχίσω, ή δε βοηθάει στην περίοδο χάσιμο λίπους?
    Η κρεατινη θα σου δωσει λιγη μυικη αντοχη, θα κανεις 1-2 επαναληψεις παραπανω. Δεν εχει καμια αμμεση σχεση με το "φουσκωμα" των μυων που αναζητας απο την χρηση της. Θα βοηθησει αλλα δεν ειναι για αυτο που θες και δεν κανει θαυματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-01-18 16:13 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κρεατινη θα σου δωσει λιγη μυικη αντοχη, θα κανεις 1-2 επαναληψεις παραπανω. Δεν εχει καμια αμμεση σχεση με το "φουσκωμα" των μυων που αναζητας απο την χρηση της. Θα βοηθησει αλλα δεν ειναι για αυτο που θες και δεν κανει θαυματα.
    Για να αναδειχθουν οι μυες (μπράτσα, μπούτια κτλ) μόνο με άσκηση? υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα που boostάρει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-01-18 16:55 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    καταλαβε οτι τα συμπληρωματα δεν "μπουσταρουν" με τον τροπο που νομιζεις. Ενα 1,2,3% παραπανω να σου δωσουν. Αν θες μπρατσα γυμναζεις τα μπρατσα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-01-18 17:59 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

    Η κρεατίνη που παίρνω είναι η CREACTOR Creative HCI της Muscletech. 1,5 scoop μετά από κάθε προπόνηση. Την παίρνω γιατί θέλω να δώσω όγκο σε μυς χερια, ποδια κτλ.
    Θεωρείτε είναι λάθος να την παίρνω αυτή την περίοδο που στοχεύω σε μείωσει σωματικού λίπους (περισσοτερο στην κοιλιά)?

    Η διατροφή μου συνήθως (λέω συνήθως γιατί υπάρχουν 3-4 μέρες στο μήνα που τρώω έξω ), έχει ως εξής:
    Πρωινό: 2 αυγά βραστά + 1 μπανάνα + (1 scoop πρωτείνη + CLA + Καρνιτίνη + Lipodex)
    Δεκατιανό: 1 γιαούρτι φραουλα 1,5%
    Μεσημεριανό: κοτόπουλο ή ψάρι (συνήθως στον ατμό ή στο φούρνο) με χόρτα βραστά (ή που κ που πατάτες βραστές ή φούρνου)
    Απογευματινό: 1 μπανάνα + 1 χούφτα αμύγδαλα ή ένα τοστ (ψωμί ολικής, τυρί light, γαλοπούλα, μαγιονέζα light, αυγό βραστό)
    Επειδή συνήθως γυμναστήριο παω βράδυ...
    Προ-προπονητικό γευμα (1 ωρα πριν τη προπόνηση)
    100γρ βρώμη, νερό, πρέζα κανέλας, μπανένα, πρέζα αλάτι... όλα αυτα 3 λεπτά στο φουρνο μικροκυμάτων σα κρέμα!!
    Πριν τη προπόνηση: CLA + Καρνιτίνη + Lipodex
    Μετά την προπόνηση: 1 scoop πρωτείνη
    Μισή την προπόνηση: 1 γιαούρτι 0%


    Γενικά πίνω σκέτο καφέ, όταν βγαίνω πίνω συνήθως λευκό κρασί (ή κάνα ποτήρι τεκίλα κίτρινη ). Δεν μ' αρέσουν τα γλυκά και δε χρησιμοποιώ ζάχαρη... στις μεγάλες υπογλυκεμίες μπορεί να φάω λίγη σοκολάτα dark υγείας.

    Παρόλα αυτά σκέφτομαι να πάω και σε ένα κέντρο ολιστικής διατροφής για να κάνω τεστ δυσανεξίας, για να δω ασν χρειάζεται να αντικαταστήσω κάποια από τις τροφές που λαμβάνω.

    Αναμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τα σχόλια σας!!!
    Εχω την εντυπωση οτι τρως πολυ λιγο, εκτος και αν ειναι 500γρ το κρεας, οι πατατες αλλες τοσες, και το γιαουρτι να ειναι κανα κιλο. Βγαινουν 1500cal? Ειμαι 48 κιλα και θελω μονο για συντηρηση 1600cal+-
    Μηπως να βρεις τις θερμιδες συντηρησης σου και να τρως -200; Και να δεις πως θα παει; Τα κιλα δεν τα εβαλες σε 6 μηνες και δεν προκειται να τα χασεις σε 6.. Φαινεται οτι θες γρηγορες λυσεις (να παρεις συμπληρωμα για λιπος, να παρεις κατι για τους να κανεις μπρατσα κλπ κλπ).
    Απάντηση με παράθεση