Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 05-01-18 13:24 #1
    Προεπιλογή Χαλάρωση στην κοιλιά έπειτα από απώλεια βάρους!!
    Γεια χαρά σε όλη την ομάδα!
    Είμαι 34 ετών, πριν 6 μήνες ήμουν 130 κιλα, 1.91 ύψος. Το τελευταίο 6μηνο έχω χάσει 24 κιλά κάνοντας σχεδόν καθημερινή άσκηση και φυσικά άριστη διατροφή (στον ατμό και με σωστούς συνδιασμούς).
    Σε γενικές γραμμές, η εργασία μου είναι καθηστική (μπροστά σε έναν υπολογιστή), δεν πίνω, δε καπνίζω. Αθλούμαι 5-6 φορές τη βδομάδα (βάρη, όργανα, αερόβια 20' διαλλειματική).

    Το θέμα μου είναι οτι έπειτα απο την απώλεια αυτή λίπους, φαίνεται έντονα -όταν σκύβω- η χαλάρωση (ζάρωμα) του δέρματος στην κοιλιά. Τι θα προτείνατε να κάνω σε αυτή την περίπτωση? Προλαβαίνω μέχρι το καλοκαίρι να το διορθώσω με κάποιο τρόπο κι αυτό?

    Όνομα: IMG_6307.PNG Εμφανίσεις: 1488 Μέγεθος: 270,6 KB

    FYI
    Η διατροφή μου συνήθως (λέω συνήθως γιατί υπάρχουν 3-4 μέρες στο μήνα που τρώω έξω ), έχει ως εξής:
    Πρωινό: 2 αυγά βραστά + 1 μπανάνα + (1 scoop πρωτείνη + CLA + Καρνιτίνη + Lipodex)
    Δεκατιανό: 1 γιαούρτι φραουλα 1,5%
    Μεσημεριανό: κοτόπουλο ή ψάρι (συνήθως στον ατμό ή στο φούρνο) με χόρτα βραστά (ή που κ που πατάτες βραστές ή φούρνου)
    Απογευματινό: 1 μπανάνα + 1 χούφτα αμύγδαλα ή ένα τοστ (ψωμί ολικής, τυρί light, γαλοπούλα, μαγιονέζα light, αυγό βραστό)
    Επειδή συνήθως γυμναστήριο παω βράδυ...
    Προ-προπονητικό γευμα (1 ωρα πριν τη προπόνηση)
    100γρ βρώμη, νερό, πρέζα κανέλας, μπανένα, πρέζα αλάτι... όλα αυτα 3 λεπτά στο φουρνο μικροκυμάτων σα κρέμα!!
    Πριν τη προπόνηση: CLA + Καρνιτίνη + Lipodex
    Μετά την προπόνηση: 1 scoop πρωτείνη
    Μισή την προπόνηση: 1 γιαούρτι 0%
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-01-18 13:48 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε..
    η προπονησεις με βαρη βοηθουν σε αυτο το κομματι οταν γινονται συνδιαστικα με την αεροβια..
    απο εκει κ περα, ο βαθμος χαλαρωσης του δερματος εξαρταται απο διαφορα πραγματα, κ συνηθως οταν ειναι πολυ εντονος δεν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την πλαστικη χειρουργικη.
    το ποσο εντονος ειναι, το κρινεις εσυ απο την εμφανιση σου.
    εσυ αποτι φαινεται απο τη φωτο εχεις ακομα περιθωρια για απωλεια λιπους κ φυσικα να προσθεσεις κ λιγους μυς πανω σου..το σωμα θα δειξει σιγουρα καλυτεερα, αλλα μονο οταν πεσεις σε ενα ποσοστο λιπους κατω απο 15, η εκει γυρω με καλη μυικοτητα πανω σου, θα μπορεσεις να καταλαβεις τι και πως, οσον αφορα την χαλαρωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-01-18 23:13 #3
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    για 24 κιλα απωλεια σε 6 μηνες παντως δεν εισαι ασχημα, το δερμα θελει και λιγο καιρο να επανελθει, μπραβο παντως συνεχισε ετσι!
    Απάντηση με παράθεση