Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 07-01-18 15:35 #1
    Προεπιλογή Αυτοάνοσο και γυμναστικη
    Καλησπέρα ομαδα.Θα μπω απευθείας στο θέμα η μητέρα μου έχει ένα αυτοάνοσο νόσημα (αγκυλοποιητική σπονδυλίτιδα) δηλαδή κάνει φλεγμονές στα κόκκαλα.Μεχρι στιγμής τα προβλήματα που έχει και την ζοριζουν αρκετα είναι ένα ασβεστωμα στον τένοντα του ώμου το οποίο δεν έχει καταφέρει να αφαιρέσει ακόμα λόγω των οικονομικών και από το αυτοάνοσο έχει φαγωθεί η λεκάνη με αποτελεσμα καμιά φορά να φεύγει από την θέση της..Το ερώτημα μου είναι το εξής υπάρχει κάποιος που να έχει γνώση επί του θέματος και να μπορεί να με βοηθήσει να της βγάλω ένα πρόγραμμα γυμναστικής στο σπίτι για να αδυνατισει (ζυγίζει 130 κιλά) 44 χρόνων.Εχει ήδη αρχίσει μια δίαιτα απλά θα είναι πιο αποτελεσματική μαζί με γυμναστική παρόλα αυτά δεν έχω γνώσεις για να της βγαλω ένα πρόγραμμα που να μην πονάει με τα προβλήματα που έχει.Περιμενω ιδέες ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-02-18 15:27 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Στο πρόβλημα της μητέρας δεν δίνεται η λύση και το πρόγραμμα μέσω forum, θα χρειαστεί εξειδικευμένος επιστήμονας με παρακολούθηση απο κοντά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-02-18 16:11 #3
    Προεπιλογή
    Τι εννοεις οτι φευγει η λεκανη απ τη θεση της; Τι εχει φαγωθει απ τη λεκανη.

    Φιλε εγω θα την εβαζα μονο για αεροβια.
    Διαδρομο , κολυμπι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-07-19 03:56 #4
    Προεπιλογή
    Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ με αγκυλοποιητικη σπονδυλοαρθριτιδα;
    Απάντηση με παράθεση