Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 09-01-18 04:31 #1
    Προεπιλογή ΒΟΗΘΕΙΑ
    Καλησπέρα και απο εμένα , ειμαι νεος στον χωρο του bodybuilding ασχολουμε 1 χρονο και 5 μηνες με το γυμναστήριο ( ημουν αθλητής στίβου 3000km και 2000km steeplechase με διάφορες διακρίσεις για 4 χρόνια ) στα 18 λοιπον τα παράτησα ολα σχετικα με τον στιβο μετα το σχολείο. Ημουν 52 κιλα 1,74 υψος και πλεον ζυγίζω 67 κιλα με το ιδιο υψος μετα απο ολο αυτον τον καιρο που προανέφερα. Οπως θα δειτε και στις εικόνες πιο κατω η διάφορα ηταν μεγάλη μέχρι τα 60 κιλα αλλα απο εκει και περα ενω εβαζα κιλα δεν μπορω να τα δω στο σωμα μου και κυριος στους μυς μου , γνωρίζω οτι ειναι δύσκολο να βάλεις μυς και οτι τα παραπάνω απο τα μισα κιλα δεν ειναι μυικα αλλα θεωρώ οτι θα έπρεπε η διάφορα να ειναι πιο αισθητή.
    Φυσικά ακολουθώ πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής εχω διαβάσει και αρκετά άρθρα απο το φόρουμ εχω κανει πειράματα στο σωμα μου με ασκήσεις και διατροφές και πιστεύω οτι γνωρίζω κάποια βασικα πράγματα. Το πρόβλημα μου ειναι οτι ειμαι σταθερός χωρις καμια αλλαγή τον τελευταίο καιρο και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας . οσο αφορα την εκτέλεση τον ασκήσεων εχω ψαξει πολυ προσεκτικά τις ασκήσεις μια μια οποτε δεν νομίζω να ειναι τεχνικό το πρόβλημα.Δεν κανω υπερπροπονηση σε οσους ρωτήσουν ειμαι μεσα στα ορια τον σετ και επισης ανεβάζω βαρος οσο μπορω στα τελευταια σετ. Θελω να μεγαλωσουν οι μυς μου δεν με νοιαζει να ειμαι γραμμωμενος σε αυτη την φαση καθωςκανω οκγο και θελω να φτασω τα 72 κιλα μεχρι το καλοκαιρι.


    ΔΙΑΤΡΟΦΗ

    ΠΡΩΙ

    5-6 αυγα 2 κροκους
    κουακερ 100g

    δεκατιανο

    τοστακι και ενα φρουτο


    μεσημερι

    300g ρυζι η μακαρόνια
    150 g κοτοπουλο η μοσχαρι ( αμα δεν εχω λογο οικονομικης δυνατοτητας διοτι τα πληρωνω μονος μου ) τονος η οτι αλλο κρεατικο υπαρχει καμια φορα πχ μπριζολα η ακομα και οσπρια οπως φακες
    1 κουταλια λαδι

    μετα την προπονηση

    1 σκουπ πρωτεινης Instant Mass Pro 2.727 kg
    1 μπανανα

    βραδυ

    200 g γιαουρτι με μελι
    150 -200 g ρυζι και κανα κρακερακι αμα κατσω αργα το βραδυ


    ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΤΟ ΣΤΑ 52 ΚΙΛΑ --------> https://imgur.com/a/BkpYB


    ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΣΤΑ 61 ΚΙΛΑ -------------> https://imgur.com/a/x2fvu

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ 67 ΚΙΛΑ ------------> https://imgur.com/a/umwWb

    οπως θα δειτε χερια, στηθος , ομους ειναι ιδια με πριν εκτος απο πλατη και ποδια , με σταναχωρει λιγο το γεγονος διοτι κανω καλες προπονησεις και παντα εχω πρηξιμο καλο αλλα ελπιζω να με βοηθησει καποιος.

    Ευχαριστώ πολύ άμα υπάρχει κάποια απορία θα απαντήσω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-01-18 10:33 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M4K50K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και απο εμένα , ειμαι νεος στον χωρο του bodybuilding ασχολουμε 1 χρονο και 5 μηνες με το γυμναστήριο ( ημουν αθλητής στίβου 3000km και 2000km steeplechase με διάφορες διακρίσεις για 4 χρόνια ) στα 18 λοιπον τα παράτησα ολα σχετικα με τον στιβο μετα το σχολείο. Ημουν 52 κιλα 1,74 υψος και πλεον ζυγίζω 67 κιλα με το ιδιο υψος μετα απο ολο αυτον τον καιρο που προανέφερα. Οπως θα δειτε και στις εικόνες πιο κατω η διάφορα ηταν μεγάλη μέχρι τα 60 κιλα αλλα απο εκει και περα ενω εβαζα κιλα δεν μπορω να τα δω στο σωμα μου και κυριος στους μυς μου , γνωρίζω οτι ειναι δύσκολο να βάλεις μυς και οτι τα παραπάνω απο τα μισα κιλα δεν ειναι μυικα αλλα θεωρώ οτι θα έπρεπε η διάφορα να ειναι πιο αισθητή.
    Φυσικά ακολουθώ πρόγραμμα διατροφής και γυμναστικής εχω διαβάσει και αρκετά άρθρα απο το φόρουμ εχω κανει πειράματα στο σωμα μου με ασκήσεις και διατροφές και πιστεύω οτι γνωρίζω κάποια βασικα πράγματα. Το πρόβλημα μου ειναι οτι ειμαι σταθερός χωρις καμια αλλαγή τον τελευταίο καιρο και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας . οσο αφορα την εκτέλεση τον ασκήσεων εχω ψαξει πολυ προσεκτικά τις ασκήσεις μια μια οποτε δεν νομίζω να ειναι τεχνικό το πρόβλημα.Δεν κανω υπερπροπονηση σε οσους ρωτήσουν ειμαι μεσα στα ορια τον σετ και επισης ανεβάζω βαρος οσο μπορω στα τελευταια σετ. Θελω να μεγαλωσουν οι μυς μου δεν με νοιαζει να ειμαι γραμμωμενος σε αυτη την φαση καθωςκανω οκγο και θελω να φτασω τα 72 κιλα μεχρι το καλοκαιρι.


    ΔΙΑΤΡΟΦΗ

    ΠΡΩΙ

    5-6 αυγα 2 κροκους
    κουακερ 100g

    δεκατιανο

    τοστακι και ενα φρουτο


    μεσημερι

    300g ρυζι η μακαρόνια
    150 g κοτοπουλο η μοσχαρι ( αμα δεν εχω λογο οικονομικης δυνατοτητας διοτι τα πληρωνω μονος μου ) τονος η οτι αλλο κρεατικο υπαρχει καμια φορα πχ μπριζολα η ακομα και οσπρια οπως φακες
    1 κουταλια λαδι

    μετα την προπονηση

    1 σκουπ πρωτεινης Instant Mass Pro 2.727 kg
    1 μπανανα

    βραδυ

    200 g γιαουρτι με μελι
    150 -200 g ρυζι και κανα κρακερακι αμα κατσω αργα το βραδυ


    ΠΡΩΤΕΣ ΦΩΤΟ ΣΤΑ 52 ΚΙΛΑ --------> https://imgur.com/a/BkpYB


    ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΣΤΑ 61 ΚΙΛΑ -------------> https://imgur.com/a/x2fvu

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ 67 ΚΙΛΑ ------------> https://imgur.com/a/umwWb

    οπως θα δειτε χερια, στηθος , ομους ειναι ιδια με πριν εκτος απο πλατη και ποδια , με σταναχωρει λιγο το γεγονος διοτι κανω καλες προπονησεις και παντα εχω πρηξιμο καλο αλλα ελπιζω να με βοηθησει καποιος.

    Ευχαριστώ πολύ άμα υπάρχει κάποια απορία θα απαντήσω
    Καλημέρα φίλε.. Εμένα μου αρέσει η αλλαγή.. εννοείτε ότι βάζοντάς ογκο και 15 κιλά θα βάλεις και λιπακι..αμα κόλλησες φάε παραπάνω είναι λίγες οι θερμίδες που τρως ου φαίνεται.. για μενα βάλε ένα κανονικό γεύμα μετά την προπόνηση.. Δηλαδή αντί το γιαούρτι με μέλι κλπ βάλε ένα γεύμα σαν το μεσημεριανό.. με υδατάνθρακας καλό και πρωτεΐνη.. Και βάλε το γιαουρτάκι η μετά η πριν την προπόνηση κάπου μέσα στην μέρα..το γεύμα μετά την προπόνηση είναι το πιο σημαντικό δεν μπορεί να τρως γιαούρτι με μέλι.. Άρα ξεκινά καλό φαί Κάνε και καμία αερόβια αν φοβάσαι το λίπος και θα δεις διάφορες μεγάλες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-01-18 12:11 #3
    Προεπιλογή
    @jjohny σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου , πραγματικα δεν με νοιαζει το λιπος σε αυτη την φαση και δεν ειναι οτι δεν βαζω κιλα , ισως να το βλεπω και εγω λαθος .Απλα νομιζω και συμφωνα με τα κιλα που σηκωνω οτι χερια στηθος ειναι τα ιδια μετα απο τοσο καιρο , θα το δοκιμασω αυτο που ειπες και σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-01-18 12:44 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M4K50K Εμφάνιση μηνυμάτων
    @jjohny σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου , πραγματικα δεν με νοιαζει το λιπος σε αυτη την φαση και δεν ειναι οτι δεν βαζω κιλα , ισως να το βλεπω και εγω λαθος .Απλα νομιζω και συμφωνα με τα κιλα που σηκωνω οτι χερια στηθος ειναι τα ιδια μετα απο τοσο καιρο , θα το δοκιμασω αυτο που ειπες και σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου
    Έχεις ανέβει σε ογκο πολυ δεν είσαι το ίδιο.. για 67 κιλά καλα είσαι.. άμα πας στα 77 πχ που είναι κοντά στο ύψος σου θα είσαι πολύ καλος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-01-18 13:58 #5
    Προεπιλογή
    @jjohny τελεια τοτε θα κανω το ιδιο προγραμμα με αλλαγη στο βραδινο ποως μ ειπες και οταν φτασω στα 72 που ειναι ο στοχος για φετος θα κανω ξανα ποστ , σε ευχαριστω πολυ που απαντησες
    Απάντηση με παράθεση