Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 09-01-18 16:47 #1
    Προεπιλογή Πονος στα ποδια μετα απο προπονηση.
    Οποτε κανω προπονηση ποδιων μετα δεν μπορω να περπατησω. Η επιδραση ξεκιναει απο την επομενη κιολας ημερα. Ειδικα θυμαμαι και εντονους πονους στη γαμπα για που κρατουσαν 1 εβδομαδα.

    Επισης εχθες μετα τα καθισματα σε μπαρα, οταν πηγα να κανω πρεσα ποδιων, πονουσαν τα γονατα μου. Το ιδιο και στις προβολεις αργοτερα.. Δεν μπορουσα να τα τεντωσω.. Πρεπει να κανω λαθος τεχνικη στα καθισματα ολα αυτα τα χρονια και ισως να καταστρεψω τα γονατα μου.. Και ισως να θελει να σταματησω τα full squat..

    Γενικα εγω κατεβαινα κατω ετσι οπως ειμαι, χωρις να σμπρωχνω τον κορμο μου προς τα μπροστα.. Δε ξερω εαν αυτο καταπονει περισσοτερο τα γονατα..

    Πανω-κατω ετσι κανω τα squat, οπως στο βιντεο παρακατω : https://www.youtube.com/watch?v=qUj1Hu4G5H0
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-01-18 17:04 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    αν οι πονοι ειναι μυικοι συμβαινει γιατι γυμναζεις ποδια και γαμπες στη χαση και στη φεξη τα ντουμς που λενε δεν ειναι αιωνια με εξαιρεση ισως την περιοχη του στηθους που ειναι μια μυικη ομαδα που στην καθημερινοτητα μας δεν την χρησιμοποιουμε πονοι στα γονατα δεν ειναι απολυτο οτι φταιει η λαθος προπονηση μερικοι απλα εχουν χαλαρες επιγονατιδες ενα παραδειγμα λεω τωρα και αυτο δημιουργει θεματακια μπορεις να πας σε εναν ειδικο για μια διαγνωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-01-18 20:56 #3
    Προεπιλογή
    Δευτερα εκανα την προπονηση, ποναω ακομα και σημερα.. Ειχα μια αποχη 10 ημερων.. Ολες οι μυϊκες ομαδες πονανε λιγο, αλλα αυτο με τα ποδια παραπαει.. Ειδικα με τις γαμπες.. Δεν φαινεται φυσιολογικο..

    ΣΚεφτομαι να αλλαξω το σπλιτ και να χωρισω τα ποδια σε 2 προπονησεις. Δλδ παλια εκανα Ποδια και Χερια απο μια προπονηση την εβδομαδα. Τωρα σκεφτομαι :

    1) Τετρακεφαλοι, Δικεφαλοι και 2) Μηριαιοι, Γαμπες, Τρικεφαλοι.

    Προπονηση ποδιων ειναι η πιο σημαντικη για εμενα, δεν την χανω ποτε φιλε μου. Την κανω καθε εβδομαδα. Οι ασκησεις που κανω οι εξης : Full Squat με μπαρα, Προβολες με μπαρα ή αλτηρες, πρεσα καθιστος, Γαμπες στην πρεσα, (Single-Leg Romanian Deadlift, Leg Curl, Υπερεκτασεις). Απο τις ασκησεις στην παρενθεση διαλεγω 2.

    Επισης εχω μια κρεμα της pharmacept με cryogel και καλα μενθολη και κατι αλλα. Να την βαζω μετα απο τις προπονησεις; Θα κανει δουλεια; Ή θα κανει τα πραγματα χειροτερα;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deluxe : 12-01-18 στις 21:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-01-18 21:35 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Μετα απο deload 10 ημερων πονας σε ολο το σωμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-01-18 14:32 #5
    Προεπιλογή
    Γιατι ειναι περιεργο αυτο;
    Απάντηση με παράθεση