Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 10-01-18 21:20 #1
    Προεπιλογή Διατροφη ογκου
    Καλησπερα και καλη χρονια!
    Κανω διατροφη και ασχολουμαι μ τα βαρη κανα χρονο απλα τους τελευταιους δυο μηνες απλα συντηρουμουν διοτι δεν προλαβαινα.Ειμαι 21 1.83 και 79 κιλα και εφτιαξα μια διατροφη για ογκο και θα ηθελα τη γνωμη σας.

    Πρωινο
    1ο μολις ξυπνησω
    1 scoop whey isolate(23g πρωτεινης)

    2ο πρωινο 30-45λ αργοτερα
    1 ποτηρι γαλα2%
    40γρ βρωμη
    6 ασπραδια

    Δεκατιανο
    1 κουπα ρυζι
    150γραμ τονο

    Μεσημερι
    1,5 κουπα ρυζι
    200γραμ κοτοπουλο στηθ
    1κουταλια ελαιολαδο
    Σαλατα

    Πριν προπονηση
    1 τοστ με 1 τυρι και 2 γαλοπουλα
    10 αμυγδαλα

    Μετα την προπ
    1 σκουπ whey isolate protein
    1/2 μπανανα

    Βραδινο
    (Συνηθως 30-60λ μετα την προπονηση)
    Ιδιο με μεσημερι

    Πριν τον υπνο
    1 γιαουρτι 2%
    1 κουταλια γλ μελι

    Ρυζι μπορει να το αλλαζω με πατατα σε μερικα γευματα
    Οπου κοτοπουλο θα παιζει και μοσχαρι ή μπιφτεκι ή ψαρι

    Θερμιδες 3260
    Υδατανθρακας 335γ (40%)
    Πρωτεινη300γ (37%)
    Λιπη82γ (23%)

    Καθε βδομαδα σκοπος να ανεβαζω 200-300 θερμιδες με σκοπο να φτασω να παιζω στις 4000-4300
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-01-18 22:04 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    καλη
    καντην για κανα μηνα και μετα τραβα κανε εξετασεις στα νεφρα λευκωματα κτλ να δεις τι βγαζεις
    μετα αφου δεις τις τιμες θα πας στο γιατρο θα σε ρωτησει περνεις συμπλ ? ναι θα πεις εσυ
    κοψε αυτους τους σαταναδες να σωθεις θα σου πει γιατι αυτα φταινε...οχι οτι η διατροφη σου ειναι για τον kai greene και οχι για παιδι 21χρ κ 80κιλα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-01-18 23:39 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και καλη χρονια!
    Κανω διατροφη και ασχολουμαι μ τα βαρη κανα χρονο απλα τους τελευταιους δυο μηνες απλα συντηρουμουν διοτι δεν προλαβαινα.Ειμαι 21 1.83 και 79 κιλα και εφτιαξα μια διατροφη για ογκο και θα ηθελα τη γνωμη σας.

    Πρωινο
    1ο μολις ξυπνησω
    1 scoop whey isolate(23g πρωτεινης)

    2ο πρωινο 30-45λ αργοτερα
    1 ποτηρι γαλα2%
    40γρ βρωμη
    6 ασπραδια

    Δεκατιανο
    1 κουπα ρυζι
    150γραμ τονο

    Μεσημερι
    1,5 κουπα ρυζι
    200γραμ κοτοπουλο στηθ
    1κουταλια ελαιολαδο
    Σαλατα

    Πριν προπονηση
    1 τοστ με 1 τυρι και 2 γαλοπουλα
    10 αμυγδαλα

    Μετα την προπ
    1 σκουπ whey isolate protein
    1/2 μπανανα

    Βραδινο
    (Συνηθως 30-60λ μετα την προπονηση)
    Ιδιο με μεσημερι

    Πριν τον υπνο
    1 γιαουρτι 2%
    1 κουταλια γλ μελι

    Ρυζι μπορει να το αλλαζω με πατατα σε μερικα γευματα
    Οπου κοτοπουλο θα παιζει και μοσχαρι ή μπιφτεκι ή ψαρι

    Θερμιδες 3260
    Υδατανθρακας 335γ (40%)
    Πρωτεινη300γ (37%)
    Λιπη82γ (23%)

    Καθε βδομαδα σκοπος να ανεβαζω 200-300 θερμιδες με σκοπο να φτασω να παιζω στις 4000-4300
    Αφού δεν ζυγιζεις ρύζι πως ξερεις θερμίδες και υδατάνθρακα?η πρωτεΐνη στα ύψη.. Το μέλι το βράδυ αχρείαστο.. τα αμύγδαλα πριν την προπονα αχρείαστα.. αντικαταστήσετα με το μέλιτο βραδυνό.. Επίσης το πρωί αυτό το 45λεπτο κενό στο πρωινό δεν το καταλαβαίνω.. Βάλτά όλα μαζι..ριξε την πρωτεΐνη στα 200 το πολύ γραμμάρια..γενικα σουλουπωσε την λίγο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-01-18 00:52 #4
    Προεπιλογή
    ακριβως τα ιδια εκανα και γω και ειχα πρωτεινοουρια..... νομιζω πως χρειαζεται μικροτερα γευματα και λιγοτερα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-01-18 00:53 #5
    Προεπιλογή
    οταν λες 2 πρωινο τι εννοεις???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-01-18 01:57 #6
    Προεπιλογή
    Ρυζι ειναι ζυγισμενο απλα δε θυμαμαι γραμαρια και ξερω την ποσοτητα αυτη τι περιεχει.Τωρα το 2ο πρωινο που λεω εχω διαβασει οτι τ πρωι μ το που ξυπνησεις απορροφαται πολυ η πρωτεινη και ειναι καλο να πιεις οσο πιο γρηγορα σε φαση μεχρι να φτιαξεις το υπολοιπο πρωινο.Αρα τι πρπεπει να αλλαξω σε γενικες γραμμες για να ναι σωστη πρεπει να μειωσω πρωτεινη απ οτι καταλαβα και ευχαριστω απλα δε ξερω ποση πρεπει.και την πρωτεινη που θα μειωσω την αντικαθιστω με υδατανθρακα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-01-18 02:10 #7
    Προεπιλογή
    και παλι ρε συ προσεξε το λιγο εγω σου μιλαω σαν παθων.. πηγα στο γιατρο και μου λεγε οτι εξετιας της κρεατινης τα παθα και διαφορα αλλα κουλα ... εφτιαξα τη διατροφη και εκανα εξτασεις μετα απο ενα 2 μηνο ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΥΚΛΟ ΚΡΕΑΤΙΝΗΣ ΚΑΙ PRE WORKOUT οι εξετασεις ηταν καθαροτατες... πινε και πολυ νερακι ! και βγαλε το μελι ... δωσε λιγο ποικιλια στην διατροφη σου ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-01-18 02:11 #8
    Προεπιλογή
    και προσεχε με τον τονο δεν ειναι οτι καλυτερο .... τρωγε ενα τονο την βδομαδα (αν ειναι κονσερβα) φαε και αλλα ψαρακια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-01-18 02:22 #9
    Προεπιλογή
    Ναι φιλε μου να σαι καλα σ ευχαριστω γι αυτο ρωταω και γω γιατι δε γνωριζω.Ποικιλια οταν λες δηλαδη να μην τρωω καθε μερα κρεας ας πουμε να φαω και οσπρια η λαδερα ως κυριο καποια μερα;Και κυριως αυτο που δεν ξερω καλα ειναι και το μετα την προπονηση τι πρεπει να φαω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-01-18 02:27 #10
    Προεπιλογή
    αφου θες ογκο κατα κυριο λογο θα αυξησεις τον υδατανθρακα απλα να κανεις πιο μικρα γευματα επισης θεωρω οτι η isolate δεν ειναι ιδανικη για ογκο .. οχι οτι εχει διαφορα απο τις αλλες πρωτεινες αλλα θεωρω πως επιβαλεται να βαλεις κρεατινη ! μια καλη λυση ειναι να παρεις μια πρωτεινη με κρεατινη μεσα και προσεγμενους υδατανθρακες ! μια φορμουλα δλδ! 5 γραμμαρια κρεατινης την ημερα ειναι το καλυτερο επισης βαλε και ζυμαρικα ολικης ,πολυ λενε οτι δεν κανουν αλλα αν θες να βαλεις ογκο με φυσικο τροπο τα θεωρω MUST ! σιγουρα με την κρεατινη και με πολυ νερο και με μια λιγο πιο προσεγμενη διατροφη θα δεις ωραια πραγματα και φυσικα ξεκουραση ... βαλε και λιγο ψωμι ολικης μη το φοβασαι ειναι η γνωμη μου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikosBMW : 11-01-18 στις 02:32
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-01-18 02:32 #11
    Προεπιλογή
    Επαιρνα μια φορμουλα πολυ καλη χωρις κρεατινη απλα επειδη εχουν πολυ ζαχαρη μεσα με διαφορες συμβουλες απο αλλους αποφασισα να παρω μια whey και μετα απο 2 βδομαδες περιπου που θα χω μπει παλι καλα στα βαρη και τα κιλα ελεγα να αρχισω και μια κρεατινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-01-18 02:35 #12
    Προεπιλογή
    κοιτα προς sci mx μερια .. εγω ας πουμε τωρα πινω την sci mx omni mx lean core ... πολυ προσεγμενη με σωστο υδατανθρακα και αρκετα legit εταιρια .. φυσικα δεν εννοω τις φορμουλες massss αυτες ειναι τινγκα στη ζαχαρη αλλα 2 πολυ καλες ειναι omni mx lean core και synergy iso 7 της phd .. ειναι πολυ καλες ! με ελαχιστη ζαχαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-01-18 21:16 #13
    Προεπιλογή
    Τα ποσοστα πρωτεινης,υδατανθρακα,λιπους ποσα πρεπει να ειναι;Δεν μπορω να βρω κατι σιγουρο στο ιντερνετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-01-18 00:41 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ποσοστα πρωτεινης,υδατανθρακα,λιπους ποσα πρεπει να ειναι;Δεν μπορω να βρω κατι σιγουρο στο ιντερνετ.
    4-5γρ υδατάνθρακας/κιλό σωματτικού βάρους
    2 γρ πρωτεΐνη/κ.σ.β
    0.8-1 γρ λίπος/κ.σ.β
    Αυτά στο περίπου εγώ ας πούμε τώρα ειμαι στο 50-25 -25 σε ποσοστα.
    Αυτά στον ογκο που θες σε γράμμωση αλλάζουν.. Αλλά περισσότερη σημασία έχουν οι θερμιδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-01-18 16:54 #15
    Προεπιλογή
    Ωραιος αδερφε σε ευχαριστω!και εγω τωρα ετσι το μαζεψα 50/25/25.Αρα τωρα οταν θα θελω να ανεβασω να ανεβαζω λιπη και υδατανθρακα;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία