Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 11-01-18 16:40 #1
    Προεπιλογή Πόνος στους ωμους
    Καλησπέρα ομάδα.Μετα από μισό χρόνο απουσίας από το γυμναστήριο αποφάσισα να αρχίσω λίγο χαλαρά σπίτι γιατί περιμένω να μπω στρατό και είπα να αρχίσω κανονικά πάλι αφού απολυθω.Το πρόβλημα μου είναι ότι σε πολλές ασκήσεις οι ώμοι που πονανε πχ στα push ups δεν καταλαβαίνω καν κάψιμο στο στήθος που στοχεύω αλλά οι ώμοι μου με πεθαίνουν χωρίς να μπορώ να απόδοσω όσο θέλω.Ειχα το ίδιο πρόβλημα και στο γυμναστήριο και πηγαίνοντας σε έναν φυσιοθεραπευτη μου βρήκε τενοντίτιδες και στους 2 ώμους..Μετά από τόσους μήνες ξεκούρασης και παίρνοντας καμία αντιφλεγμονώδη το πρόβλημα παραμένει..Ξέρει κανείς τι να κάνω για να ηρεμήσουν;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-02-18 15:24 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.564
    Προεπιλογή
    Στην θέση σου θα έκανα μαγνητική τομογραφία, οταν μετά απο μήνες παραμενει το πρόβλημα, πας στο επόμενο βήμα.
    Εγω σε μια περίπτωση που δεν ξερω αν ειναι αναλογη της δικής σου, έκανα αρθροσκόπηση που το έδειξε το πρόβλημα η μαγνητική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-02-18 16:00 #3
    Προεπιλογή
    Αρθροσκοπηση ωμου Κωστα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-02-18 19:57 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.564
    Προεπιλογή
    Ναι, είχα ρήξη στον υπερακάνθιο, είχαν τεμαχιστεί μικρα κομμάτια απο τον μυ (έτσι το θυμαμαι) και μου καθαρισαν την περιοχή αρθροσκοπικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-02-18 20:35 #5
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-02-18 10:52 #6

    Εγγραφή
    26-12-2017
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Η πρωτη κινηση που πρεπει να κανεις ειναι αυτο που σου ειπε ο πολυνεικος για μαγνητική στον ώμο αν βγει καθαρή οπως κάποτε η δίκη μου κανε μαγνητική αυχένα εγω εκει εντόπισα εν τελεί το προβλημα και μου συνέβαινε ακριβως το ιδιο πράγμα στο γυμναστηριο αλλα ειχα και κατα περιόδους καποια ας τα πουμε πιασίματα στην ωμοπλάτη
    Απάντηση με παράθεση