Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 13-01-18 02:18 #1
    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    Καλησπερα σε ολους,
    Το προβλημα μου ειναι πως το στηθος μου δεν μεγαλωνει,ουτε στο ελαχιστο.Το σωμα μου αναπτυσεται πολυ καλα μπορω να πω αλλα το στηθος μου δεν λεει να ανεβει με τιποτα..Το θεμα δεν ειναι πως το στηθος δεν ειναι οσο μεγαλο θα ηθελα να ειναι αλλα πως το σωμα μου ειναι τελειως ασσυμετρο καθως δεν εχει αρπαξει καθολου το στηθος. Θα ηθελα να με συμβουλευσεται τι να κανω ωστε να το βελτιωσω. Ακολουθω μια υποθερμιδικη διαιτα και εχω χασει αρκετο λιπος σωματικα και δεν θα ηθελα να θολωσω. Ειμαι 1.80 78-79 κιλα περιπου και υπολογιζω καπου στο 11-13% bf
    (Aργοτερα καποια στιγμη θα επισημανω και καποιες φωτογραφιες)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-18 02:31 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Γιατι κανεις υποθερμιδικη διαιτα αφου θες να χτισεις το στηθος σου και εισαι 11-13%bf?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-18 02:40 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι κανεις υποθερμιδικη διαιτα αφου θες να χτισεις το στηθος σου και εισαι 11-13%bf?
    Δηλαδή αναγκαστικά θα πρέπει να θολωσο και να πάρω λίπος ; Για να ανεβεί το στήθος μ ; Και αν ναι ποιο θα ήταν το κατάλληλο φαγητό για να ανεβεί η συμπλήρωμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-01-18 02:55 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Το καλυτερο περιβαλλον για μυικη αναπτυξη ειναι η υπερθερμιδικη διατροφη. Μην περιμενεις τρελα πραγματα υποθερμιδικα. Περα απο αυτο δεν υπαρχουν προφανως ειδικα φαγητα για στηθος ουτε συμπληρωματα. Αν παιρνεις αρκετες θερμιδες και επαρκη πρωτεινη ολα θα εξαρτηθουν απο την εκγυμναση σου. Αν θελεις στηθος γυμναζεις το στηθος σου. Κανε dips, καποιο chest press ειτε με αλτηρες ειτε με μπαρα, crossover η flies και θα'σαι κομπλε. Δεν υπαρχουν μυστικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-01-18 11:11 #5
    Προεπιλογή
    Δεν ανεβάζεις καμία φωτογραφία να καταλάβουμε καλύτερα αυτό που λες;

    Υποθερμικά δεν χτίζεις.. Αν κινηθείς ισοθερμιδικά κάτι μπορεί να κάνεις.

    Γενικά δεν μπορείς να έχεις και flat δερματάκι με κοιλιακούς και να κάνεις όγκο. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα εκτός αν το σώμα βοηθάει για κάτι τέτοιο.

    Διατροφή κάνεις συγκεκριμένη; Τι σπλιτ κάνεις; Πόσο καιρό ασχολείσαι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-18 15:09 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη και λες ότι δεν αναπτύχθηκε το στήθος σου?ίσως να είναι ποιο αδύναμη μυική ομάδα από άλλες και να χρειάζεται λίγο παραπάνω δουλειά.Για μένα αν μια μυική ομάδα υστερεί το ιδανικό πέρα εννοείται απο διατροφή ειναι να την βαλεις 2 φορές την εβδομαδα,την μια ελαφριά και την άλλη ποιο βαρια. Ακόμα αν ασχολείσαι καιρό με βάρη και έχει πλήρη έλεγχο της τεχνικής σου μπορείς να δοκιμάσεις κάποια drop set,super set,αρνητικές κλπ.Επαναλαμβάνω όλα αυτά σε περίπτωση που έχεις μια εμπειρία στα βάρη και εννοείται ακολουθάς μια τουλάχιστον ισοθερμιδική διατροφή
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-01-18 15:23 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη και λες ότι δεν αναπτύχθηκε το στήθος σου?ίσως να είναι ποιο αδύναμη μυική ομάδα από άλλες και να χρειάζεται λίγο παραπάνω δουλειά.Για μένα αν μια μυική ομάδα υστερεί το ιδανικό πέρα εννοείται απο διατροφή ειναι να την βαλεις 2 φορές την εβδομαδα,την μια ελαφριά και την άλλη ποιο βαρια. Ακόμα αν ασχολείσαι καιρό με βάρη και έχει πλήρη έλεγχο της τεχνικής σου μπορείς να δοκιμάσεις κάποια drop set,super set,αρνητικές κλπ.Επαναλαμβάνω όλα αυτά σε περίπτωση που έχεις μια εμπειρία στα βάρη και εννοείται ακολουθάς μια τουλάχιστον ισοθερμιδική διατροφή
    Εγώ που ύστερώ στο στήθος αυτό έκανα.. το χω βάλει 2 φορές την εβδομάδα..την μια παίζω κανονικά δυνατά πολλά κιλά την άλλη μπορεί να κάνω 40αρες επανάληψης.. Η 20αρες δισετ τις ασκησεις..γενικα αυτοσχεδιαζω..έιδα κάποια μικρή διαφορά.. Βέβαια δεν το κανω καιρο πολυ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-18 15:57 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που ύστερώ στο στήθος αυτό έκανα.. το χω βάλει 2 φορές την εβδομάδα..την μια παίζω κανονικά δυνατά πολλά κιλά την άλλη μπορεί να κάνω 40αρες επανάληψης.. Η 20αρες δισετ τις ασκησεις..γενικα αυτοσχεδιαζω..έιδα κάποια μικρή διαφορά.. Βέβαια δεν το κανω καιρο πολυ...
    40αρες?ελπιζω να μην τρολαρεις
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-01-18 16:02 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    40αρες?ελπιζω να μην τρολαρεις
    Όχι αλήθεια λέω.. Γιατί σου φαίνεται περίεργο??μιλάμε όμως για μια φορά τον μήνα και αν ,:οχι κάθε βδομάδα.. Είναι στην έξτρα μέρα για στήθος που θα γίνει αν προλάβω και είναι μέρα αυτοσχεδιασμού..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-01-18 13:09 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    είναι και τι δουλεύει στον καθένα...ένας άλλος ωραίος συνδιασμός ειναι

    πλατη-στηθος (στηθος επαναληψεις 3-8)
    ποδια
    ωμοι-χερια
    στηθος-πλατη(στηθος επαναληψεις 10-20)
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση