Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-01-18 03:50 #1
    Προεπιλογή Διατροφή και συμπληρωματα
    Γεια σας ασχολούμαι αρκετά με τη γυμναστική ελαφριά βαροι και περισσότερο αερόβιο.ειμαι 26 χρόνο , ύψος 1.72 και 73 kg με λίπος μονοψήφιο αριθμό ... κάνω χρόνια διατροφή 6-7 γεύματα ανάλογα . προσπαθώ να είμαι συνεχώς στα ίδια κιλά λόγο και των δουλειών μου διαιτητής ιδιαίτερα για να μπορώ να έχω τις αντοχές και την εκρηκτικότητα που χρειάζεται . Στη διατροφή έχω 2-3 φορές την εβδομάδα ψάρι ( σολομό-και φιλέτο ) αρκετά αυγά κοτόπουλο όσπρια κάποτε ψαρονέφρι βρόμη φρούτα και λαχανικά . Υδατάνθρακες περισσότερο ριζι. πρωτεινη παίρνω χρόνια καθαρή ασταμάτητα 2-3 σκούπ την μέρα .

    Παράγγειλα από my protein ω3 bcaa και cla .τη δοσολογίες και πως είναι το πιο σωςτο να τα συμπεριλάβω στην διατροφή μου? Ευχαριστώ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-01-18 11:30 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liopetritis91B Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας ασχολούμαι αρκετά με τη γυμναστική ελαφριά βαροι και περισσότερο αερόβιο.ειμαι 26 χρόνο , ύψος 1.72 και 73 kg με λίπος μονοψήφιο αριθμό ... κάνω χρόνιαεειαζε διατροφή 6-7 γεύματα ανάλογα . προσπαθώ να είμαι συνεχώς στα ίδια κιλά λόγο και των δουλειών μου διαιτητής ιδιαίτερα για να μπορώ να έχω τις αντοχές και την εκρηκτικότητα που χρειάζεται . Στη διατροφή έχω 2-3 φορές την εβδομάδα ψάρι ( σολομό-και φιλέτο ) αρκετά αυγά κοτόπουλο όσπρια κάποτε ψαρονέφρι βρόμη φρούτα και λαχανικά . Υδατάνθρακες περισσότερο ριζι. πρωτεινη παίρνω χρόνια καθαρή ασταμάτητα 2-3 σκούπ την μέρα .

    Παράγγειλα από my protein ω3 bcaa και cla .τη δοσολογίες και πως είναι το πιο σωςτο να τα συμπεριλάβω στην διατροφή μου? Ευχαριστώ !
    Τα bcaa μπορεις να τα βάλεις πρην η κατα την διάρκεια της προπόνησης,τα ω3 μπορεις να τα βάλεις πρην απο τα γεύματα,πρωι,μεσημέρι,βραδυ, αλλα απο την στιγμη που τρως 2-3φορες λιπαρά ψάρια νομίζω οτι ειναι υπερβολικό να βάλεις και συμπληρωμα ω3,το cla βοηθάει κυριος στην λιπολυση μπορεις να τα βάλεις ανάμεσα στα γεύματα αλλα με μονοψήφιο αριθμό που εχεις εσυ δεν ξερω αν σου χρειάζεται,απο τα συμπληρωματα που θα παρεις κανένα δεν θα σε βοήθησει σε αντοχή και εκρηκτικότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-01-18 15:31 #3
    Προεπιλογή
    Θα παίρνω 2 φορές πρην το γεύμα μου ω3 και 3 cla πρην το γεύμα την μέρα (εννοείτε 1 σε καθε γεύμα ) θεωρείς ότι είναι εντάξει ; Δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα να βάλω λίπος με τη λήψη αυτών των λιπών σωστά ; Θεωρώ ότι πιο πιθανόν να βοηθήσουν σε θέματα υγείας και ίσως να ρίξουν και το λίπος (cla) σωστά ; Από myprotein είναι όλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-01-18 16:02 #4
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liopetritis91B Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα παίρνω 2 φορές πρην το γεύμα μου ω3 και 3 cla πρην το γεύμα την μέρα (εννοείτε 1 σε καθε γεύμα ) θεωρείς ότι είναι εντάξει ; Δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα να βάλω λίπος με τη λήψη αυτών των λιπών σωστά ; Θεωρώ ότι πιο πιθανόν να βοηθήσουν σε θέματα υγείας και ίσως να ρίξουν και το λίπος (cla) σωστά ; Από myprotein είναι όλα
    λιπος να βαλεις δυσκολα με αυτα τα λιπαρα, και τα δυο βοηθουν ακριβως στο αντιθετο, στην απωλεια σωματικού λίπους, η κατανάλωση λιπαρων δεν εχει σχεση με το σωματικό λίπος, το θερμιδικο ισοζυγιο μετράει κυριως και αν δεις τις θερμιδες καθε καψουλας ω3 ουτε 5 δεν ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-02-18 10:13 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liopetritis91B Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας ασχολούμαι αρκετά με τη γυμναστική ελαφριά βαροι και περισσότερο αερόβιο.ειμαι 26 χρόνο , ύψος 1.72 και 73 kg με λίπος μονοψήφιο αριθμό ... κάνω χρόνια διατροφή 6-7 γεύματα ανάλογα . προσπαθώ να είμαι συνεχώς στα ίδια κιλά λόγο και των δουλειών μου διαιτητής ιδιαίτερα για να μπορώ να έχω τις αντοχές και την εκρηκτικότητα που χρειάζεται . Στη διατροφή έχω 2-3 φορές την εβδομάδα ψάρι ( σολομό-και φιλέτο ) αρκετά αυγά κοτόπουλο όσπρια κάποτε ψαρονέφρι βρόμη φρούτα και λαχανικά . Υδατάνθρακες περισσότερο ριζι. πρωτεινη παίρνω χρόνια καθαρή ασταμάτητα 2-3 σκούπ την μέρα .

    Παράγγειλα από my protein ω3 bcaa και cla .τη δοσολογίες και πως είναι το πιο σωςτο να τα συμπεριλάβω στην διατροφή μου? Ευχαριστώ !
    Το "μονοψήφιο αριθμό λίπους" τον έχεις βρει από κάποια λιπομέτριση και αν θες πες μου απο ποια.
    Τα bcaa μπορείς να τα βάλεις πριν την αερόβια άσκηση ειδικά αν είναι μετά από τα βάρη ή αν κάνεις το πρωί με άδειο στομάχι αερόβιο.Τα ω3 θα τα έβαζα μονο τις ημέρες που δεν έχω ψάρι,τις άλλες τα θεωρώ περιττά.

    Λίπος δεν θα πάρεις αν παίζεις ισοθερμιδικά.Συνεπώς παίζουν ρόλο και οι ποσότητες και πηγές πρωτείνης,υδατάνθρακα και λιπαρών.Εννοείται από αυτά τα συμπληρώματα δεν θα πάρεις λίπος,απλά εστίασε να έχεις καλές πηγές προϊόντων γιατί όσο ποιο χαμηλά είσαι σε λίπος τόσο ποιο "τυπικός" θα πρέπει να είσαι αν θες να το διαιτηρισεις(για αυτό σε ρώτησα πριν ποια λιπομέτρηση έκανες")
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread