Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 29-01-18 16:24 #1
    Προεπιλογή Value for money πρωτεϊνη όγκου
    Καλησπέρα μετά από ένα τρίμηνο plateau όπου μετά από το κατάλληλο φαγητό μέχρι σκασμού και 3 scoops πρωτεϊνης κάθε μέρα
    δεν κατάφερα να πάρω κανά κιλό αποφάσισα να στραφώ σε πρωτεϊνη όγκου.

    Δυστυχώς δεν με παίρνει οικονομικά να πάρω τις ακριβές αλλά δεν θα ήθελα να πάρω καμιά φθηνή τίγκα στη ζάχαρη.

    Με μια σύντομη έρευνα βρήκα 2:

    Giant Mass Gainer


    Massive Gainer


    Πως σας φαίνονται; Κάποια άλλη ιδέα; Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-01-18 16:27 #2
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Σίγουρα έχεις μετρήσει τις θερμίδες σου σωστά ... ; Με πρωτεΐνη δε θα πάρεις όγκο ... η διαφορα μιας απλής πρωτεΐνης με αυτή του όγκου είναι ο πρόσθετος υδατάνθρακας ανεξάρτητος μορφής που περιέχει. Πριν λοιπόν στραφείς σε κάτι τέτοιο βεβαιώσου ότι ξέρεις ποσό πρέπει να φας για να μεγαλώσεις και αύξησε τον υδατανθρακα στα γεύματα σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-01-18 16:54 #3
    Προεπιλογή
    Έχω κάτσει να τα μετρήσω όλα τα μακρος, τρώω μέχρι αηδίας. δεν μπορώ πιο πολύ φαγητό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-01-18 02:53 #4
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    υπαρχουν παντως και λυσεις με φαγητο π.χ φυστικοβουτυρο η αλλες τροφες, 2 κουταλιες της σουπας φυστικοβουτυρο ειναι 300 θερμιδες πανω κατω, επισης να ξερεις οτι για να χτισεις μυες δεν χρειαζετει τρομερο φορτωμα σε θερμιδες , +300 ειναι υπεραρκετο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-01-18 11:51 #5
    Προεπιλογή
    και φυστικοβουτυρο βαζω και ταχινι για αλλαγή τα έχω δοκιμάσει όλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-01-18 17:09 #6
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Θέλεις να ποστάρεις μια τυπική μέρα ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-01-18 18:34 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχει αυτο, συνεχεια η ιδια ιστορια απο γνωστους μου "εχω φαει ολο το σπιτι δεν παει αλλο" και οταν τους ρωτας ποσες θερμιδες παιρνουν δεν εχουν ιδεα. Αν ετρωγες τοσο πολυ θα επαιρνες σωματικα κιλα δεν ειναι πυρηνικη φυσικη. Αν θες σων και καλα να δωσεις 70 ευρω σε ενα συμπληρωμα καντω τι να πω. Αλλα οταν τελικα παρεις κιλα με το συμπληρωμα μετα τι θα χρειαζεσαι αν θες να ανεβεις κ αλλο? Δεσιμο, χωνι στο στομα και υγρη τροφη μεχρι να γινεις μπαλονι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-01-18 18:59 #8
    Προεπιλογή
    τελικα αποφασισα τους εξτρα υδ/κες να τους παρω απο φαγητ και να μην καταληξω σε φορμουλα αυξησης ογκου

    οπότε απο συμπληρώματα θα παραμείνω σε whey συν κρεατίνη,δεξτρόζη κ μαλτοδεξτρίνη στο μεταπροπονητικό μου ρόφημα.

    θα κατσω να ξαναμελετησω το διατροφικο μου πλανο, ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-01-18 20:56 #9
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Μπορείς να δοκιμάσεις τη νέα φόρμουλα της stacker2 που είναι mass gainer
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-01-18 21:09 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο carmi Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα αποφασισα τους εξτρα υδ/κες να τους παρω απο φαγητ και να μην καταληξω σε φορμουλα αυξησης ογκου

    οπότε απο συμπληρώματα θα παραμείνω σε whey συν κρεατίνη,δεξτρόζη κ μαλτοδεξτρίνη στο μεταπροπονητικό μου ρόφημα.

    θα κατσω να ξαναμελετησω το διατροφικο μου πλανο, ευχαριστώ.
    Φίλε μόλις περιέγραψες μια φόρμουλα αύξησης βάρους
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-01-18 21:20 #11
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο carmi Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα αποφασισα τους εξτρα υδ/κες να τους παρω απο φαγητ και να μην καταληξω σε φορμουλα αυξησης ογκου

    οπότε απο συμπληρώματα θα παραμείνω σε whey συν κρεατίνη,δεξτρόζη κ μαλτοδεξτρίνη στο μεταπροπονητικό μου ρόφημα.

    θα κατσω να ξαναμελετησω το διατροφικο μου πλανο, ευχαριστώ.
    τι μαλτοδεξτρινες και δεξτροζες ρε πασα μου φαε μια πορτοκαλοπιτα μετα την προπονηση να σε πιασει κιολας να το ευχαριστηθεις
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-01-18 21:36 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μόλις περιέγραψες μια φόρμουλα αύξησης βάρους
    χαχα ναι απλα αυτο θα το κάνω ΜΟΝΟ μετά τη προπόνηση.

    ενω με την ετοιμη φορμουλα θα έπινα μια φορά το πρωι, μια μεσα στη μερα και άλλη μία μεταπροπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-01-18 21:41 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι μαλτοδεξτρινες και δεξτροζες ρε πασα μου φαε μια πορτοκαλοπιτα μετα την προπονηση να σε πιασει κιολας να το ευχαριστηθεις
    απ'οτι ξέρω δεξτρόζη και μαλτοδεξτρινη αναπληρώνουν το μυικό γλυκογόνο
    ενώ η ζάχαρη που έχει μια πορτοκαλόπιτα πάει στο ήπαρ και γίνεται λιπάκι

    τα ξέρω λάθος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-01-18 23:16 #14
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο carmi Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ'οτι ξέρω δεξτρόζη και μαλτοδεξτρινη αναπληρώνουν το μυικό γλυκογόνο
    ενώ η ζάχαρη που έχει μια πορτοκαλόπιτα πάει στο ήπαρ και γίνεται λιπάκι

    τα ξέρω λάθος;
    αυτα ειναι υπερβολες της βιομηχανιας συμπληρωματων, η ζαχαρη ειναι ζαχαρη γενικότητα, στην ηλικια σου και στην αρχη απλα προσεχε τα μακροσυστατικα και γενικα το να ακολουθεις ισορροπημενη διατροφη, μαλτοδεξτρινες και δεξτροζες ειναι απλα υδατανθρακες γρηγορης αποροφησης, εν ολιγοις σαν τη ζαχαρη. Γενικα ειναι calories in calories out η φαση, δλδ αν τρως παραπανω απο οσο καις βαζεις κιλα, αν παραλληλα κανεις βαρη και τρως αρκετη πρωτεινη, οχι υπερβολικη απλα αρκετη, δλδ 30-40% των ημερισιων θερμιδων σου, ε τοτε θα ειναι κυριως μυικα τα κιλα, απλα οπως ειπα ενα 300αρι θερμιδες + αρκει, παραπανω γινεται λιπος. τωρα αν αυτο το παραπανω εσυ θες να ειναι λιπαρα η υδατανθρακας ειναι δικη σου επιλογη.Οποτε κοιτα τι θα κανεις
    1. Βρες την ημερισια σου καταναλωση σε θερμιδες, δεν ειναι αναγκη να την βρεις επακριβως , αν δεις οτι δεν ειναι τοσο την αλλαζεις σε κανα 2βδομαδο, εξαλλου για να συνεχισεις να βαζεις πρεπει συνεχεια να την υπολογιζεις, π.χ αλλες θερμιδες καιει ενας στα 60 κιλα αλλες ενας στα 90. Αλλες ενας στα 90 που απλα παει γυμναστηριο και κανει καθιστικη δουλεια και αλλες ενας στα 90 που κανει και οικοδομη, θελει λιγο συνηθεια αυτο αλλα ετσι βαζεις βαρος.
    2. Μπες σε ενα calculator, π.χ myfitnesspal και βαλε τις θερμιδες που εχεις στοχο, π.χ αν στο βημα 1 εχεις βρει 2500 εσυ θα βαλεις 2800, αν εχεις βρει 3000 θα βαλεις 3300.
    3. Το fitnesspal υπολογιζει και ποσοστα, π.χ θα βαλεις θελω 40% πρωτεινη 30 υδατανθρακα 30 λιπαρα, η για ογκο θα ελεγα και 30% πρωτεινη, 40 υδατ. 30 λιπαρα.
    4. καθε μερα θα κοιτας να αγγιζεις τον στοχο χωρις αγχη για ωρες και τα λοιπα, γενικα απλα πινε πρωτεινη μετα την προπονηση και φαε ενα καλο γευμα μια ωρα μετα, αν και ακομα και αυτο νεες ερευνες ειπαν οτι ειναι μυθος, γενικα κοιτα να πιανεις τον στοχο σου καθε μερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-01-18 00:43 #15
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ για τις συμβουλές.

    προσωπικά χρησιμοποιώ το https://cronometer.com/
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία