Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 22 από 22
  1. 10-02-18 17:16 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Οχι πως δεν σε πιστευω αλλα πως εισαι τοσο σιγουρος? Εχεις κανει dexa scan?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-02-18 20:38 #17
    Προεπιλογή
    Αν αυτό το dexa scan είναι αυτό το μηχάνημα που μετράει το ποσοστό λίπος ναι έχω δοκιμάσει σε ένα φαρμακείο κ τόσο με χε βγάλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-02-18 23:59 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Εδω φυτρωνουν οι αμφιβολιες μου, εμενα οταν αρχισα γυμναστικη αυτα τα ρημαδια με εβγαζαν 13-14% ενω ημουν 22%. Το dexa ειναι απο τους λιγους ( αν και οχι απολυτα ακριβεις ) τροπους να παρεις ενα σοβαρο νουμερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-02-18 20:07 #19
    Προεπιλογή
    Τι να σ πω φίλε μ...δν ξερω κατι παραπανω ..παντως οι κοιλιακοί μ ψιλοφαινονται..γτ έχω ακούσει οσοι έχουν 6-8 %λίπος είναι "φετες".Και από 9-11 βγαίνουν κάτι ψιλά..οπως στην δικιά μ περίπτωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-02-18 20:52 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Δεν ισχυει αυτο που ακουσες. Οι κοιλιακοι μπορουν να αγνοφαινοντε και στα 16-17% αναλογα με το ποσο γυμνασμενοι ειναι. Στα 9% φαινοντε οι ραβδωσεις τον μυων σε οποιοδηποτε φωτισμο, μαζι με καποιες φλεβες και οι μυες ειναι πιο flat ( σε περιπτωση φυσικου αθλητη το τελευταιο ). Και φυσικα παιζουν ρολο και τα γενετικα που καθοριζουν την προτιμηση του σωματος σου σε αποθηκευτικους χωρους λιπους. Αν καποιος - σπανιο βεβαια - γεμιζει οπουδηποτε αλλου πρωτα και μετα παιρνει λιπος στην κοιλιακη χωρα θα εχει κοιλιακους σε πολυ μεγαλυτερο ποσοστο λιπους απο καποιον που οτι παιρνει το βλεπει κατευθειαν στην κοιλια. Κανονικοι κοιλιακοι ( οχι να αγνοφαινοντε αλλα ουτε και σμιλεμενοι στο σωμα ) για τον μεσο ανθρωπο μπορουν να σημαινουν οπουδηποτε απο 12-15%.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-02-18 03:11 #21
    Προεπιλογή
    Ίσως να είναι κ έτσι όπως τα λες..πάντως όσο αφορά το ποσοστό λίπος μ αν προσπαθουσα να βγάλω συμπέρασμα με το μάτι κάπου εκεί θα κατεληγα..γτ πιθανών με βοήθησέ κ η μπάλα σε αυτό το κομμάτι..στο να χάσω κιλά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-03-18 12:34 #22
    Προεπιλογή
    Φιλε μ η δικια μου γνωμη εινΑι οτι αφου άρχισες τωρα τζαμπα τα πηρες δεν προκειτε να δεις διαφορα απο τα συμπληρωματα θα εχεις τα newbie gainz meta apo 2 χρονακια εντατικής προπόνησης πλακώσου και παρτα ολα και απλα παρτα μηπως και λανουν κατι καλο ολοι μας εδω πιστευω ξερουμε τι εστί και ολοι μας τα περνουμε γτ ειναι το χομπη μας ξερουμε οτι εκτος απο το ποσο ψυχη εχουμε για το αθλημα τπτ αλλο δεν θα σου δώσει κατι παραπάνω απο 5 % αν θες να δεις αποτέλεσματα πανω απο 5% που 5 %δεν φαινονται.καν. θα πρέπει να μπεις στο φαρμακο κατι που φυσικα ειμαι κατα γτ εχω δει θυρια να πεφτουν μονα τους
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12