Καλημέρα σας,

Είμαι 115kg με 1,90 ύψος με έντονο πρόβλημα την συγκέντρωση του λίπους στην κοιλιά και το στήθος και έχω ξεκινήσει εδώ και 2 μήνες kick-boxing ως άσκηση αερόβιας αλλα και γιατί σε προηγούμενες προσπάθειες με γυμναστήριο είδα τον εαυτο μου να βαριέται και να τα παρατάει. Αντιθέτως στο ομαδικό kick-boxing έχοντας κάνει γνωριμίες στις προπονήσεις, πίάνω τον εαυτό μου να μήν θέλει να χάσει προπόνηση και είναι πολύ σημαντικό αυτό.
Κάνω 3 προπονήσεις(Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή) και εφαρμόζω μια "διατροφή"¨που ψάχνοντας διάφορες στο ιντερνετ προσάρμοσα στην καθημερινότητά μου. Δεν είναι κάτι συγκεκριμένο αλλα προς το παρόν βοηθάει:

ΠΡΩΙΝΟ(7.15)
Με το που ξυπνάω πέρνω καρνιτίνη NUTREND 100000 (μέρες προπόνησης 15ml ενώ μέρες χωρίς προπόνηση 30ml)
Μετά ένα μιξ στο μπλέντερ απο γιαούρτι,μήλο,μπανάνα,βρώμη,superfoods,1 scoop Complete8 ή SCIMX rippedcore

ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ(10.30)
Τορτίγια με φέτες μοσχαριού(καθαρό κρέας με 0-2% λιπαρά), ανθότυρο κρητικό με 10% λιπαρά(πολυ πιο γευστικό απο τα άνοστα milner ή όποιο άλλο),μουστάρδα.
2 χάπια multivitamin WarriorLab

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ(14.00)
Ότι φαγητό μαγείρεψα με έμφαση σε κοτόπουλο,μοσχάρι,ψάρι,κινόα,αναποφλοίωτο ρύζι και συνήθως συνοδεία σαλάτας.
Ποτέ τηγανητά,ποτέ αναψυκτικά,καθόλου γλυκά.Σπάνια ψωμί και όταν τρώω είναι ολικής.

ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ(16.00)
2 φρούτα

ΠΡΟ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ(20.45)
15ml καρνιτίνη NUTREND 100000

ΕΝΔΟ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
1 scoop Complete Intra WarriorLab

META-PROPONHTIKO
1 scoop Complete8 ή SCIMX rippedcore με 300gr νερό

Η προπόνηση έιναι 9.15 με 10.30 το βράδυ.

Το κακό είναι οτι οι προπονήσεις αρχίζουν και βγαίνουν με δυσκολία παρόλο που συνήθισα την έντονη αερόβια άσκηση.
Έχετε κάποια συμβουλή όσον αφορά την διατροφή ή τα συμπληρώματα?